Łowienie z 12 letnim synem

/ 11 odpowiedzi
Witam !
Mój syn ma 12 lat i chciałby łowić wraz ze mną , a ja łowię metodą karpiową na wodach pzw. Jeżeli jest ze mną to się nudzi bo nie może łowić !Ma legitymację członkowska , ale to może łowić tylko na tym jeziorze do którego należy koło . 
Czy może mieć już kartę wędkarską !! 
Pozdrawiam.....
bluehornet


A kto ci naopowiadał takich ...... , że może łowić tylko na jeziorze , do którego należy Koło ?

http://forum.wedkuje.pl/post/legitymacja-wedkarska-test/419392/0

II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.
(2012/12/30 12:54)

patryk-jankowsk


"Byłem miesiąc temu u osobu z naszego koła , która mu założyła legitymację i powiedziałe , że może tylko łowić na tym jeziorze do którego należy koło. "
Czyli mam rozumieć , że jeżeli wykupiłem sobie zezwolenie na jezioro to mój syn bez żadnych dodatkowych opłat posiadając legitymacje może łowić na 1 czy na 2 wędki ??? A może na grunt ??? (2012/12/30 13:00)

patryk-jankowsk


Bo mając 12 lat nie może posiadać karty ??? ( Cały tydzień mnie o to dopytuje , a ja nie mam zielonego pojęcia ) ! 
Pozdrawiam  (2012/12/30 13:02)

MASTINO


"Byłem miesiąc temu u osobu z naszego koła , która mu założyła legitymację i powiedziałe , że może tylko łowić na tym jeziorze do którego należy koło. "
Czyli mam rozumieć , że jeżeli wykupiłem sobie zezwolenie na jezioro to mój syn bez żadnych dodatkowych opłat posiadając legitymacje może łowić na 1 czy na 2 wędki ??? A może na grunt ???




Przeczytałeś co napisał cytując RAPR kolega @bluehornet? -Twój syn ma 12 lat - czyli nie może mieć jeszcze Karty Wędkarskiej, ok....-Ma już legitymację członkowską PZW, czyli jest członkiem-uczestnikiem PZW ok....-Jeździ na ryby z Tobą, a Ty masz Kartę i opłaty PZW, ok...
Czyli tak: "5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską." -Więc Twój syn będąc już członkiem-uczestnikiem PZW łowi z Tobą na swoje dwie wędki i Ty na dwie, a jak nie jest członkiem PZW to na jedną wędkę, a Ty na swoją jedną. Może łowić na grunt, na spławik, na spinning, na muchę, jak chcecie. To nie prawda, że wolno mu wędkować tylko na jednym jakimś tam łowisku należącym do Waszego koła. Może łowić na wszystkich łowiskach gdzie potrzebna jest Karta Wędkarska, bo łowi pod Twoja opieką.





(2012/12/30 18:19)

MASTINO


Bo mając 12 lat nie może posiadać karty ??? ( Cały tydzień mnie o to dopytuje , a ja nie mam zielonego pojęcia ) ! 
Pozdrawiam 




To mu możesz odpowiedzieć, że jak skończy 14 lat (już dzień po urodzinach), to dostanie swoją Kartę Wędkarska. Zda egzamin w Waszym kole i zostanie wyrobiona mu Karta Wędkarska. (2012/12/30 18:21)

Jack14


Egzamin nawet przed ukończeniem 14 lat ale do odbioru po ukończeniu.

Czy tak?

(2012/12/30 18:31)

MASTINO


Egzamin nawet przed ukończeniem 14 lat ale do odbioru po ukończeniu.

Czy tak?




Oczywiście. Zalicza dziecko egzamin i czeka z zaświadczeniem do ukończenia 14 lat, wtedy urząd wydaje mu dokument w postaci Karty Wędkarskiej.

(2012/12/30 18:39)

patryk-jankowsk


Dziękuje wszystkim za informacje !! 
Z wędkarskim pozdrowieniem !  (2012/12/30 19:36)

darekgliwice


Witam !
Mój syn ma 12 lat i chciałby łowić wraz ze mną , a ja łowię metodą karpiową na wodach pzw. Jeżeli jest ze mną to się nudzi bo nie może łowić !Ma legitymację członkowska , ale to może łowić tylko na tym jeziorze do którego należy koło . 
Czy może mieć już kartę wędkarską !! 
Pozdrawiam.....
do 14 lat jest zwolniony z posiadania karty wędkarskiej, ale możesz opłacić synowi  składkę około (40 PLN) i wtedy może łowić na równi z dorosłym wędkarzem na wodach PZW w całym kraju, jedynym ograniczeniem jest to że musi być pod opieką dorosłego , (2012/12/30 20:20)

patryk-jankowsk


Witam zakładając legitymacje właśnie płaciłem 40 zł czy to jest właśnie to ?? Składka członkowska.jeżeli nie to gdzie mogę wpłacić ?? 
Pozdrawiam  (2012/12/30 21:51)

MASTINO


Ja nie wiem za co zapłaciłeś te 40 zł. Powinieneś sam to wiedzieć, bo w różnych okręgach PZW te opłaty się mogą różnić. Zadzwoń albo do swojego koła do skarbnika, albo do swojego Okręgu PZW i wszystkiego się dowiesz .....mam nadzieję. (2012/12/30 22:41)