Zaloguj się do konta

Łowienie z gruntu bez wędki feederowej

utworzono: 2012/10/30 19:36
RuchPalikota2

Mam prośbę to mój 1 wpis więc proszę o wyrozumiałość.Nie zakupuję wędki feederowej ale mam odległościówke i bata.Czy mógłby mi ktoś podać elementy takiego zestawu?Naprawdę potrzebuję tej informacji.Jestem początkującym wędkarzem. Pzdr. :) [2012-10-30 19:36]

bluehornet

No raczej batem czy też odległościówką ciężko łowić metodą gruntową , ale próbuj ..
[2012-10-30 19:35]

janboruch

nie przejmuj się opiniami innych gliździarzy, ja sam odległościówkę stosuję jako wędkę gruntową, tylko nie przeginam z obciążeniem, brania są widoczne a stosuję na bocznym troku koszyczki o max. obciążeniu do 15 gram na rzekach, a tak bez dociążenia, tylko zanęta jest obciążeniem, a odnośnie wypowiedzi "bluehornet-a" to spróbuję w przyszłym roku bacikiem 7-metrowym z małym koszyczkiem bez obciążenia i wtedy będę wiedział, czy warto bacika przestawić na gruntóweczkę;
[2012-10-30 19:53]

nie przejmuj się opiniami innych gliździarzy, ja sam odległościówkę stosuję jako wędkę gruntową, tylko nie przeginam z obciążeniem, brania są widoczne a stosuję na bocznym troku koszyczki o max. obciążeniu do 15 gram na rzekach, a tak bez dociążenia, tylko zanęta jest obciążeniem, a odnośnie wypowiedzi "bluehornet-a" to spróbuję w przyszłym roku bacikiem 7-metrowym z małym koszyczkiem bez obciążenia i wtedy będę wiedział, czy warto bacika przestawić na gruntóweczkę;

Może najpierw niech kol. przestawi mózg na inne częstotliwości .

[2012-10-30 20:00]

przemo1980

Przecież można łowić z gruntu na spławik :)
[2012-10-30 20:05]

Wachta

+10
[2012-10-30 20:14]

przemo1980

Za przyponem oliwka przelotowa, zestaw przegruntowany i spławik jako wskaznik i tyle. MOzna stosować na wodach stojących jak i rzekach (przystawka)
[2012-10-30 20:14]

Za przyponem oliwka przelotowa, zestaw przegruntowany i spławik jako wskaznik i tyle. MOzna stosować na wodach stojących jak i rzekach (przystawka)

Zgadzam się 100 % [2012-10-30 20:29]

Artur z Ketrzyna

Mam prośbę to mój 1 wpis więc proszę o wyrozumiałość.Nie zakupuję wędki feederowej ale mam odległościówke i bata.Czy mógłby mi ktoś podać elementy takiego zestawu?Naprawdę potrzebuję tej informacji.Jestem początkującym wędkarzem. Pzdr. :)

Na odległościówce musisz mieć podany ciężar wyrzutu. I zestaw gruntowy wraz z zanętą nie powinien go przekroczyć.
Zestaw gruntowy koszyk lub sprężyna zanętowa (na rurce antysplątaniowej lub bez) i przypon z haczykiem. Jako wskaźnik brać możesz użyć bojki zawieszanej na żyłce między przelotkami, lub innych wskaźników brań używanych przy metodzie gruntowej...
na forum o zestawach gruntowych sporo jest napisane. Poczytaj sobie, znajdziesz je przy pomocy wyszukiwarki na głównej stronie...
[2012-10-30 20:34]

jamaha1

1) Jeżeli będziesz łowił na dużych odległościach to spławik 6g-8g patykowaty dobrze widoczny, można przynętę położyć na dnie ale to dużo gruntowania.Można przypon 15cm-25cm i odrazu za przyponem śrucina która będzie leżała na dnie lub można kilka cm nad dnem... 
2) Jeżeli będziesz łowił na małej odległości (na bata lub tylko np. 9m z wędką przelotową)to zrób tak samo tylko mniejszy spławik i odpowiednio mniejsza śrucina.
ja też od niedawna wędkuję (mam 13 lat:) ) 

Połamania kija. Mati :) [2012-10-30 20:45]

RuchPalikota2

Nooo ja też mam 13 :) [2012-11-01 10:35]

stuart

Możesz łowić batem na grunt :D Pamiętam na szczytówkę załóż robaka a i pamiętaj bez haczyka bo odstrasza ryby :) A tak w temacie to ani odległościówka ani tym bardziej bat... Feedera można mieć już za 80zł,wiosna dopiero sie zbliza masz czas poczekaj. [2013-03-01 20:28]

Arcymisiek

Mam prośbę to mój 1 wpis więc proszę o wyrozumiałość.Nie zakupuję wędki feederowej ale mam odległościówke i bata.Czy mógłby mi ktoś podać elementy takiego zestawu?Naprawdę potrzebuję tej informacji.Jestem początkującym wędkarzem. Pzdr. :)

Mały  koszyczek (około 10gr)  możesz zamontować do tej odległościówki,powinno jako tako funkcjonować.Bat raczej odpada.

[2013-03-01 20:44]

lynx

to po cholere ci spławik. Przerob jeszcze bata na spinning to bedziesz miał trzy w jednym.
[2013-03-01 21:43]

lynx

Jezeli masz założony spławik to czy będzie przegruntowany czy nie, czy przyneta lezy na gruncie czy nie, to jest to metoda spławikowa.
Metoda gruntowa jak sama nazwa mówi to kontakt, grunt,przyneta, wędka. bez srodków posrednich w postaci spławika, kuli wodnej itp.

[2013-03-01 21:50]

JKarp

CześćNiby wszystko jasne - masz rację.Mnie jednak kiedyś kilku panów chciało wyprosić z łowiska bo postanowili rozegrać zawody gruntowe o puchar burmistrza Marek ( mieli oficjalną zgodę na zawody gruntowe ) . Ja byłem od czwartku na zasiadce a oni w sobotę radośnie wytyczyli miejsce zawodów. W niedzielę rano SSR w liczbie pięciu postanowiło mnie wyrugować z mojej miejscówki bo zawody... No ok ja na to ale zawodów gruntowych to przecież nie ma - usłyszałem od pana komendanta, że będą łowić na spławiki z gruntu...No i co Ty na to ?Można łowić z gruntu na spławiki - można :-)JK [2013-03-01 22:05]

troc

CześćNiby wszystko jasne - masz rację.Mnie jednak kiedyś kilku panów chciało wyprosić z łowiska bo postanowili rozegrać zawody gruntowe o puchar burmistrza Marek ( mieli oficjalną zgodę na zawody gruntowe ) . Ja byłem od czwartku na zasiadce a oni w sobotę radośnie wytyczyli miejsce zawodów. W niedzielę rano SSR w liczbie pięciu postanowiło mnie wyrugować z mojej miejscówki bo zawody... No ok ja na to ale zawodów gruntowych to przecież nie ma - usłyszałem od pana komendanta, że będą łowić na spławiki z gruntu...No i co Ty na to ?Można łowić z gruntu na spławiki - można :-)JK

Powoli, czegoś tu nie rozumiem- "Mnie jednak kiedyś kilku panów chciało wyprosić z łowiska bo postanowili rozegrać zawody gruntowe o puchar burmistrza Marek, SSR w liczbie pięciu postanowiło mnie wyrugować z mojej miejscówki bo zawody... "

A przepraszam, co za łaska- karpiarze to naród wybrany?

Rozdzial III pkt 7. RAPR

Obowiązkiem wędkarza jest opuszczenie łowiska, jeśli rozgrywane mają być na nim zawody sportowe. Organizator zawodów musi posiadać pisemne zezwolenie uprawnionego do rybactwa.

Z akcentem na ZAWODY SPORTOWE- zgodnie z regulaminem schodzimy z łowiska bez dyskusji, bez względu na to, czy są to zawody spinningowe, spławikowe, gruntowe, podlodowe.
[2013-03-01 22:49]

JKarp

Kolego szanowny a jakie to my mamy zawody ?Czy są gruntowe?Poza tym jeśli ja jestem od czwartku a jakiś za przeproszeniem fiutek w sobotę po południu oznajmia mi, że jutro są zawody to wybacz ;-)Wybacz ale ja nie pcham się tam jak są wyraźne opisy, że będą zawody.JK [2013-03-01 23:10]

JKarp

" Z akcentem na ZAWODY SPORTOWE- zgodnie z regulaminem schodzimy z łowiska bez dyskusji, bez względu na to, czy są to zawody spinningowe, spławikowe, gruntowe, podlodowe."
Znajdź mi, ze takie zawody są ;-) Jeśli takich zawodów nie ma, to znaczy, ze ten łowi, kto pierwszy jest na stanowisku. JK [2013-03-01 23:13]

A co to ma wspólnego z tematem wątku ? - no chyba , że niektórzy toczą zawody przez całe życie / z samym sobą / ? [2013-03-01 23:25]

troc

Obojętnie jakie by to zawody nie były regulamin jest dla wszystkich;).

Rozdzial III pkt 7. RAPR

Obowiązkiem wędkarza jest opuszczenie łowiska, jeśli rozgrywane mają być na nim zawody sportowe. Organizator zawodów musi posiadać pisemne zezwolenie uprawnionego do rybactwa.

[2013-03-01 23:28]

JKarp

Nie ma zawodów sportowych gruntowych . Regulamin obowiązuje wszystkich - gdyby w czwratek było info, ze będą zawody spławikowe nie próbowałbym nawet namiotu rozłożyć. Szukałbym takiego miejsca, żeby nie było zawodów.Poza tym trochę normalności - w sobotę około 17 pojawia nad wodą informacja, że będą zawody.Ja jestem na rybach od czwartku - jestem bez samochodu bo mnie żona przywiozła. Mam na plecy zabrać sprzęt i sobie pójść ?JK [2013-03-01 23:40]

Bernard51

Miałem Podobną sytuację jak Janusz ,byłem z synami kiedy mieli jeszcze 13 i15 lat i może to zawazylo?Siedziałem od piątku i w sobotę przyszli organizatorzy oznajmiajać że w niedziele musze opuścić łowisko o 7,00 rano . Sprzeciwiłem sie i za godz przyszedł Prezes koła opiekujący się tą woda , na spokojno wyłuszczylismy swoje racje i zarządzil strażnikom wyznaczyć stanowiska 20m przed moim cypelkiem i 20m za. Są ludzie i ludziska!!  A w czsie trwania zawodów nie wrzucalem zestawów do wody i nie karmiłem taki kompromis?
[2013-03-02 06:43]

Panie Januszu odnośnie pańskiego pytania czy można łowić z gruntu na splawik sam powinien doskonale wiedzieć,pozwole sobie pana zacytowac,, CześćŁowiłem kiedyś w ten sposób tyle, że ze sprężyną zanętową 20g. Spławik duży, przelotowy najlepiej duży wagler praktycznie z minimalnym doważeniem 0,5 lub 1g.Grunt ustawia się na tzw oko czyli aby spławik był prawie w pozycji pionowej.Wykombinowliśmy ten sposób bo kilku mądrych wprowadziło zakaz łowienia z gruntu. Więc my łowiliśmy na spławiki - jedynie to trzeba wiedzieć, że przy połowach karpi w ten sposób nie należy zacinać natychmiast po zniknięciu spławika lecz po dobrzej chwili. Dlatego tak się dzieje ponieważ pomiędzy przynętą a szczytówką wędki są dwa załamania żyłki, które zdecydowanie utrudniają prawidłowy kontakt z przynętą.
Dla początkujących raczej tego sposobu nie polecam.JKZadał pan pytanie na które sam zna odpowiec To trzeb być specjalistą wedkarskim spłąwik ze spręzyna [2013-03-02 09:40]

JKarp

Jeszcze tu jesteś? A już myślałem... po wczorajszym PW, że będę miał spokój.Dobrze byłoby jeszcze wkleić link do tematu, żeby zobaczyć całą dyskusję a nie tylko jeden post.
W tej całej sytuacji o której pisałem wcześniej " No ok ja na to ale zawodów gruntowych to przecież nie ma - usłyszałem od pana komendanta, że będą łowić na spławiki z gruntu..." najważniejsze było to, że wszyscy jak jeden rychtowali swoje feedery, koszyczki itd ale nikt nie miał założonego na żyłce spławika. Doskonale wiem o czym mówię i piszę w tym konkretnym przypadku. Dla jasności zacytuję swoje zdanie:"  Dla początkujących raczej tego sposobu nie polecam." Wbrew pozorom i sytuacji łowienie w sposób jaki podałem czyli sprężyna i spławik nie jest wcale ani prosta ani łatwa i dość długo trwało zanim doszedłem do tego, kiedy należy zacinać. Na pewno ten sposób nie nadaje się np wtedy jak aktywna jest drobnica - a dlaczego? Pozostawię pole doświadczonym wędkarzom ;-)
Należy dodać, że łowić z gruntu bez wędki feederowej da się bez problemu. Sam przecież łowię z gruntu bez wędki feederowej. JK

[2013-03-02 10:09]

Należy dodać, że łowić z gruntu bez wędki feederowej da się bez problemu. Sam przecież łowię z gruntu bez wędki feederowej. Tyle to każdy wie bo wędka karpiowa też jest wedką gruntową jak i feeder,quiver,czy wedki o dużym c.w. (do łowienia z plaży też nie konieczne są wędki typowo plażowe,często też uzywane są feedery) Ale na spławik ze sprężyna pierwszy raz sie z tym spotkałem,to trzeba być asem wedkarski,a nie początkującym,zaden rozsądny wędkarz tak nie łowi bo spławik to spławik a grunt to grunt,może pan opatentuje tę metode:)) A czemu tu jeszcze jestem,prosze zapytać admina,:)) [2013-03-02 10:22]