Łowienie z gruntu bez wędki feederowej

/ 39 odpowiedzi
JKarp


Nie trzeba być asem ( w niektórych przypadkach jest wręcz niemożliwe ). Metoda jest jak najbardziej skuteczna i prosta tylko trzeba trochę kunsztu, żeby ją opanować. No i jak pisałem trzeba troszkę poćwiczyć, żeby znaleźć moment zacięcia.

Skoro jestem tak śledzony to zapytam po raz wtóry:
Może byś Pan spowodował, żeby jakiś spec ustosunkował się do mojego zapytania o kołowrotki Okuma, których dystrybutorem jest firma Dragon? 
Dla przypomnienia:
Okuma przypadkiem czy nie przypadkiem ma w swojej kolekcji dwa jednakowe kołowrotki różniące się tylko ceną. Chciałbym wiedzieć, czy jest to celowe działanie jakiegoś speca od marketingu czy tylko nieuwaga? A może w/w firma liczy na to, że każdy wędkarz jest ciemniakiem i kupi wszystko byleby się błyszczało?
Tu jest ten wątek:http://forum.wedkuje.pl/f,okuma-ciekawe-co-firma-kombinuje,605618,0.html
JK (2013/03/02 12:14)

u?ytkownik103891


no Januszek masz rację to marketing podobnie jak z kulkami proteinowymi ale tutaj bezczelność marketingowa nie zna granic ale jak wiadomo Polacy to 95% debili więc każdy kit można im wcisnąć (2013/03/02 12:20)

JKarp


Jaruś Kochanie wróciłeś ?Tylko nikt nie sprzedaje takich samych kulek ( mówię o jednej firmie ) o takim samym smaku, kolorze, wielkości wmawiając, że te nazywają X a drugie Y :-) pomimo, ze wyglądają jak bliźniki.Bynajmniej ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem - cały czas mówię o jednej firmie, bo wiadomo, że truskawkę ma prawie każda firma ... a że jedni dodają " zest " inni " elit " a jeszcze inni " wyborna " czy " ice " to już inna para kaloszy.JK (2013/03/02 12:31)

przemo1980


Jezeli masz założony spławik to czy będzie przegruntowany czy nie, czy przyneta lezy na gruncie czy nie, to jest to metoda spławikowa.
Metoda gruntowa jak sama nazwa mówi to kontakt, grunt,przyneta, wędka. bez srodków posrednich w postaci spławika, kuli wodnej itp.


Śmieszą mnie te twoje uwagi i nawet nie chce się tego komentować...
Przecież w przegruntownwym zestawie ze spławikiem przynęta będzie leżała na gruncie, a to czy jako wskaznika brań będę używał spławika,szczytówki,czy jeszcze czegoś innego to już moja sprawa a ty dalej twórz te swoje śmieszne teorie. (2013/03/02 16:42)

przemo1980


I jeszcze jedno .
Napisałem że ze spławikiem też można łowić z gruntu, bo chociażby rzeczna przystawka to będzie to
Nie pisałem o typowych metodach gruntowych typu ciężka denka,feeder ,itp. (2013/03/02 17:35)

ekciak


Mam prośbę to mój 1 wpis więc proszę o wyrozumiałość.Nie zakupuję wędki feederowej ale mam odległościówke i bata.Czy mógłby mi ktoś podać elementy takiego zestawu?Naprawdę potrzebuję tej informacji.Jestem początkującym wędkarzem. Pzdr. :)

na odległościówce nasz napisany ciężar wyrzutowy koszyczek i zanęta nie morze jej przekroczyć (tylko na własną odpowiedzialność jeżeli wędka jest na gwarancji) składasz zestaw z rurką lub bez i gotowe sygnalizatorem będzie mała bombka podwieszana na żyłce. A jeżeli masz trochę hajsu idź na bazar i kup tani teleskop i nie będziesz się bał o uszkodzenie wędki sygnalizatorem będzie mała bombka podwieszana na żyłce. (2013/03/02 17:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

lynx


Jezeli masz założony spławik to czy będzie przegruntowany czy nie, czy przyneta lezy na gruncie czy nie, to jest to metoda spławikowa.
Metoda gruntowa jak sama nazwa mówi to kontakt, grunt,przyneta, wędka. bez srodków posrednich w postaci spławika, kuli wodnej itp.


Śmieszą mnie te twoje uwagi i nawet nie chce się tego komentować...
Przecież w przegruntownwym zestawie ze spławikiem przynęta będzie leżała na gruncie, a to czy jako wskaznika brań będę używał spławika,szczytówki,czy jeszcze czegoś innego to już moja sprawa a ty dalej twórz te swoje śmieszne teorie.


Załóżmy, że wycofam to co napisałem to powiedz mi jaka jest definicja i czym sie rózni metoda spławikowa od gruntowej. Z ciekawoscią poczytam co wymyslisz. (2013/03/05 23:59)

przemo1980


Jezeli masz założony spławik to czy będzie przegruntowany czy nie, czy przyneta lezy na gruncie czy nie, to jest to metoda spławikowa.
Metoda gruntowa jak sama nazwa mówi to kontakt, grunt,przyneta, wędka. bez srodków posrednich w postaci spławika, kuli wodnej itp.


Śmieszą mnie te twoje uwagi i nawet nie chce się tego komentować...
Przecież w przegruntownwym zestawie ze spławikiem przynęta będzie leżała na gruncie, a to czy jako wskaznika brań będę używał spławika,szczytówki,czy jeszcze czegoś innego to już moja sprawa a ty dalej twórz te swoje śmieszne teorie.


Załóżmy, że wycofam to co napisałem to powiedz mi jaka jest definicja i czym sie rózni metoda spławikowa od gruntowej. Z ciekawoscią poczytam co wymyslisz.

nic nie napiszę bo to nie matematyka żeby się trzymać definicji, to jest wędkarstwo.
Ciekawość to nic dobrego... (2013/03/06 16:33)

lynx


Jezeli masz założony spławik to czy będzie przegruntowany czy nie, czy przyneta lezy na gruncie czy nie, to jest to metoda spławikowa.
Metoda gruntowa jak sama nazwa mówi to kontakt, grunt,przyneta, wędka. bez srodków posrednich w postaci spławika, kuli wodnej itp.


Śmieszą mnie te twoje uwagi i nawet nie chce się tego komentować...
Przecież w przegruntownwym zestawie ze spławikiem przynęta będzie leżała na gruncie, a to czy jako wskaznika brań będę używał spławika,szczytówki,czy jeszcze czegoś innego to już moja sprawa a ty dalej twórz te swoje śmieszne teorie.


Załóżmy, że wycofam to co napisałem to powiedz mi jaka jest definicja i czym sie rózni metoda spławikowa od gruntowej. Z ciekawoscią poczytam co wymyslisz.

nic nie napiszę bo to nie matematyka żeby się trzymać definicji, to jest wędkarstwo.
Ciekawość to nic dobrego...

Gdyby ludzie nie byli ciekawi to do tej pory siedzielibysmy na drzewach i gryźli banany. To ciekawość popycha ludzi do wynalazków. Myślałem, że mi co nieco rozjasnisz pod sufitem ale mnie zawiodłeś. Mnie twoje uwagi nie śmieszą bo masz prawo inaczej myślec ale smieszy mnie twoja arogancja, wielka pewnosc siebie i brak wiedzy. (2013/03/06 22:06)

przemo1980


Jezeli masz założony spławik to czy będzie przegruntowany czy nie, czy przyneta lezy na gruncie czy nie, to jest to metoda spławikowa.
Metoda gruntowa jak sama nazwa mówi to kontakt, grunt,przyneta, wędka. bez srodków posrednich w postaci spławika, kuli wodnej itp.


Śmieszą mnie te twoje uwagi i nawet nie chce się tego komentować...
Przecież w przegruntownwym zestawie ze spławikiem przynęta będzie leżała na gruncie, a to czy jako wskaznika brań będę używał spławika,szczytówki,czy jeszcze czegoś innego to już moja sprawa a ty dalej twórz te swoje śmieszne teorie.


Załóżmy, że wycofam to co napisałem to powiedz mi jaka jest definicja i czym sie rózni metoda spławikowa od gruntowej. Z ciekawoscią poczytam co wymyslisz.

nic nie napiszę bo to nie matematyka żeby się trzymać definicji, to jest wędkarstwo.
Ciekawość to nic dobrego...

Gdyby ludzie nie byli ciekawi to do tej pory siedzielibysmy na drzewach i gryźli banany. To ciekawość popycha ludzi do wynalazków. Myślałem, że mi co nieco rozjasnisz pod sufitem ale mnie zawiodłeś. Mnie twoje uwagi nie śmieszą bo masz prawo inaczej myślec ale smieszy mnie twoja arogancja, wielka pewnosc siebie i brak wiedzy.

to napisz,wytłumacz koledze jak ma łowić, a nie czepiasz się wpisów innych.
Walnij kilka "wędkarskich definicji" wyuczonych na pamięć , może skorzysta.
Pochwal się swoją wiedzą... (2013/03/06 22:19)

lynx


Każdy temat można rozbić na piankę i dlatego nie doradzałem tylko wpisałem przybliżoną definicję bo tak inni tłumaczyli i rozbijali na pianę, że można bardziej zgłupieć niż dowiedzieć się czegoś konkretnego a on się pytał o konkrety.
W dzisiejszych czasach to nie ma sensu  jednej wędki przezbrajać i kombinować uda sie albo nie.
To nie te czasy, że po bambusa jeżdżono do Moskwy albo do Berlina. Jakbym miał tak przezbrajać to kupiłbym drugą na targu i jeden sezon bym obleciał.
Mój pierwszy wpis był w tym celu bo przecież KAŻDĄ wedke mozna dostosować tylko czy to będzie najlepsze. Z czasem każdy, wcześniej czy później wyspecjalizuje się w jakimś stoniu w tym co mu więcej lub mniej odpowiada. Wtedy dostosowuje się sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb. (2013/03/07 15:50)

haja


I jeszcze jedno .
Napisałem że ze spławikiem też można łowić z gruntu, bo chociażby rzeczna przystawka to będzie to
Nie pisałem o typowych metodach gruntowych typu ciężka denka,feeder ,itp.

Przemo ma rację. Spławik nie wyklucza metody gruntowej. Przystawka ze spławikiem to metoda stosowana od dawna i opisywana w wielu książkach wędkarskich jeszcze zanim pojawiły się drgające szczytówki i inne wynalazki. (2013/03/07 17:20)

przemo1980


Każdy temat można rozbić na piankę i dlatego nie doradzałem tylko wpisałem przybliżoną definicję bo tak inni tłumaczyli i rozbijali na pianę, że można bardziej zgłupieć niż dowiedzieć się czegoś konkretnego a on się pytał o konkrety.
W dzisiejszych czasach to nie ma sensu  jednej wędki przezbrajać i kombinować uda sie albo nie.
To nie te czasy, że po bambusa jeżdżono do Moskwy albo do Berlina. Jakbym miał tak przezbrajać to kupiłbym drugą na targu i jeden sezon bym obleciał.
Mój pierwszy wpis był w tym celu bo przecież KAŻDĄ wedke mozna dostosować tylko czy to będzie najlepsze. Z czasem każdy, wcześniej czy później wyspecjalizuje się w jakimś stoniu w tym co mu więcej lub mniej odpowiada. Wtedy dostosowuje się sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb.

Tak pytał o konkrety i ja konkretnie napisałem jak może łowić .
Nie pisałem też nic o przerabianiu wędki, a kolega zainteresowany tematem napisał że posiada odległościówkę i bata, a moim zdaniem odległościówką można łowić z gruntu z zestawem ze spławikiem ,czyli zestaw przegruntowany spoczywa sobie na dnie, no i tyle.
Więc nie bardzo Cię teraz rozumiem, ale po co bić te pianę, ja co uważałem za stosowne to już napisałem. (2013/03/08 20:50)

RuchPalikota2


Chodzi o to że jak dobrze wygruntujesz to da rade łapać ze sprężyną ale to nieprofesjonalne zachowanie :) (2013/08/23 11:24)