Łowienie z drewnianego mostu

/ 20 odpowiedzi
Wiatajcie
Czy może mi ktoś powiedzieć czy można łowić rybki z mostu drewnianego i w jego okolicach ok 10-15m? Most służy tylko i wyłącznie do przejazdu pojazdów rolniczych z jednej łąki na drugą:)

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jogi


3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno:

50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek

f/ łowić metodą "szarpaka",

 h/ wędkować ze sprzętu pływającego nie zarejestrowanego i nie oznakowanego

zgodnie z obowiązującymi przepisami,

l/ wędkować z mostów,

m/

0
89krzysztof


Tylko czy ta budowla / konstrukcja w świetle prawa jest mostem ? Żeby była uznana za most musi spełniać jakieś warunki. Jeśli nawet, to możesz łowić obok mostu, a nie bezpośrednio z niego.  (2012/05/06 10:47)

jogi


most
noun masculine most [mɔst]  konstrukcja łącząca brzegi rzeki
1Mosty mogą być wykonane z różnych materiałów konstrukcyjnych; ze względu na rodzaj tworzywa dzieli się następująco:
(2012/05/06 10:55)

CZzesio


Cześć :) Nie, z mostu nie wolno łowić. Można wędkować obok mostu, pod mostem ale z samego mostu nie wolno. (2012/05/06 11:17)

RadosnyRabarbar


Możesz zostawić wędkę na jednym brzegu przejść z przynętą przez most i wrzucić przynętę do wody przechodzisz na brzeg na którym masz wędkę i kołowrotkiem zwijasz, ustawiasz gdzie chcesz. :D (2012/05/06 13:59)

89krzysztof


most
noun masculine most [mɔst]  konstrukcja łącząca brzegi rzeki
1Mosty mogą być wykonane z różnych materiałów konstrukcyjnych; ze względu na rodzaj tworzywa dzieli się następująco:


A jak to się ma do konstrukcji zrobionej przeze mnie np? Rzucam kilka patyków, kilka desek i przechodzę. To już most ? (pytam czysto teoretycznie, nie chcę tutaj żadnych kłótni)  (2012/05/06 14:15)

Bernard51


Mozna powiedziec ze kilka patyków i pare desek jak piszesz to nie jest most tylko prowizoryczna kladka . Most to juz jest  jakas powazniejsza konstrukcja, tak przynajmniej ja to rozumuje? (2012/05/06 15:47)

jogi


Ze względu na rodzaj drogi prowadzonej po moście dzielone są one następująco:

  • drogowe – przez most prowadzony jest ruch komunikacji samochodowej
  • kolejowe – przez most prowadzona jest trasa kolejowa
  • wodne (akwedukty) – przez most prowadzony jest kanał wodny, bądź grawitacyjnie strumień wody
  • kładki piesze – dla ruchu pieszego
(2012/05/06 16:42)

u?ytkownik32263


most
noun masculine most [mɔst]  konstrukcja łącząca brzegi rzeki
1Mosty mogą być wykonane z różnych materiałów konstrukcyjnych; ze względu na rodzaj tworzywa dzieli się następująco:


A jak to się ma do konstrukcji zrobionej przeze mnie np? Rzucam kilka patyków, kilka desek i przechodzę. To już most ? (pytam czysto teoretycznie, nie chcę tutaj żadnych kłótni) 


Taką konstrukcję można nazwać jedynie kładką. Most musi mieć filary, kładka nie. Poza tym jest to budowla inżynieryjna a więc musi spełniać odpowiednie przepisy prawa budowlanego. I z kładki możesz łowić. (2012/05/06 16:48)

egzekutor


most musi być wpisany w mapy miasta i oznaczony np. most Łokietka. tak smo jest z drogami jeżeli nie ma jej na mapach miasta nie podlega niektórym przepisom np. rowerem w stanie nietrzeźwym nie wolno jeżdzic kto na drodze publicznej prowadzi pojazd itd. znam przypadki, że droga była asfaltowa wszystkim się wydawało, że jest ok a tu lipa brak drogi na mapach miasta. (2012/05/06 18:46)

ryukon1975


Z tym mostem jest tak jak z "przyrządem do wyjmowania haczyków".
Pisze w regulaminie "przyrząd" a tak naprawdę nikt nie wie co to,znam wiele przyrządów które mogę użyć do wyjęcia haków.
Przy łowieniu feederem używam (czyli mam przy sobie:)) wypychacza z sklepu ,przy łowieniu spinningiem boleni używam szczypiec Rapali bo nie sposób wyjąc duże kotwice z twardego pyska dużej ryby plastikowym wypychaczem.
Czy dla strażnika plastikowy wypychacz i stalowe szczypce to to samo narzędzie?
Sąd zadecyduje.:)
(2012/05/06 19:04)

u?ytkownik32263


Z tym mostem jest tak jak z "przyrządem do wyjmowania haczyków".
Pisze w regulaminie "przyrząd" a tak naprawdę nikt nie wie co to,znam wiele przyrządów które mogę użyć do wyjęcia haków.
Przy łowieniu feederem używam (czyli mam przy sobie:)) wypychacza z sklepu ,przy łowieniu spinningiem boleni używam szczypiec Rapali bo nie sposób wyjąc duże kotwice z twardego pyska dużej ryby plastikowym wypychaczem.
Czy dla strażnika plastikowy wypychacz i stalowe szczypce to to samo narzędzie?
Sąd zadecyduje.:)

Czyżbyś Krzysiu miał problem z jakimś nadgorliwcem? Pytam się z ciekawości bo jako spinningista też używam tylko szczypiec. (2012/05/06 20:22)

Sniper64


Wiatajcie
Czy może mi ktoś powiedzieć czy można łowić rybki z mostu drewnianego i w jego okolicach ok 10-15m? Most służy tylko i wyłącznie do przejazdu pojazdów rolniczych z jednej łąki na drugą:)


Cześć..most to jest most jaki by nie był! Przepis jest jednoznaczny w tym wypadku..na tomiast kilka badyli przez rzeczkę nie czyni je mostem!!! tylko kładką.Pozdrawiam (2012/05/06 20:31)

jogi


Wszystko zostało wyjaśnione. Ciekawe jak długo potrwa dyskusja na ten temat? (2012/05/06 20:36)

ryukon1975


Z tym mostem jest tak jak z "przyrządem do wyjmowania haczyków".
Pisze w regulaminie "przyrząd" a tak naprawdę nikt nie wie co to,znam wiele przyrządów które mogę użyć do wyjęcia haków.
Przy łowieniu feederem używam (czyli mam przy sobie:)) wypychacza z sklepu ,przy łowieniu spinningiem boleni używam szczypiec Rapali bo nie sposób wyjąc duże kotwice z twardego pyska dużej ryby plastikowym wypychaczem.
Czy dla strażnika plastikowy wypychacz i stalowe szczypce to to samo narzędzie?
Sąd zadecyduje.:)

Czyżbyś Krzysiu miał problem z jakimś nadgorliwcem? Pytam się z ciekawości bo jako spinningista też używam tylko szczypiec.



Nie Tomku nie mam z nikim żadnego problemu.
Tylko tak zauważyłem i wskazałem kolejną nieścisłość w przepisach PZW.
Słowo "przyrząd" jest bardzo ogólne i nieścisłe więc można je różnie interpretować. (2012/05/06 20:42)

Iras1975


"Nie Tomku nie mam z nikim żadnego problemu.
Tylko tak zauważyłem i wskazałem kolejną nieścisłość w przepisach PZW.
Słowo "przyrząd" jest bardzo ogólne i nieścisłe więc można je różnie interpretować."

Może widłami spróbuję?;)))


(2012/05/06 20:53)

ryukon1975


"Nie Tomku nie mam z nikim żadnego problemu.
Tylko tak zauważyłem i wskazałem kolejną nieścisłość w przepisach PZW.
Słowo "przyrząd" jest bardzo ogólne i nieścisłe więc można je różnie interpretować."

Może widłami spróbuję?;)))





Oczywiście,a co widły to nie przyrząd?

:) (2012/05/06 20:55)

Iras1975


No lekko. Mogą być wędziskiem i wypychaczem.:) (2012/05/06 21:02)

ryukon1975


No lekko. Mogą być wędziskiem i wypychaczem.:)



I poskrobać po plecach się nimi można.
Użyć do samoobrony.
Dlaczego ja wideł jeszcze na ryby nie noszę?
Przyrząd uniwersalny.:)))
(2012/05/06 21:20)

Iras1975


No lekko. Mogą być wędziskiem i wypychaczem.:)



I poskrobać po plecach się nimi można.
Użyć do samoobrony.
Dlaczego ja wideł jeszcze na ryby nie noszę?
Przyrząd uniwersalny.:)))


Potrzeba matką wynalazku! Może jeszcze widły z silnikiem spalinowym i można będzie popylać nad wodę...tylko żeby bezawaryjne były.:) (2012/05/06 21:40)