Łowienie z bocznym trokiem

/ 11 odpowiedzi
Witam.Mam problem nie udaje mi się przechytrzyć okonia szczególnie na boczny trok, okoń zamiast łapać za przynętę uderza i zasysa ciężarek, co mogę zrobić. 
Proszę o rady.
obcy91

Tak dedukując na chłopskie myślenie, to skoro ciężarek jest w kolorze ołowiu czyli ciemnym to zastosuj twisterka w kolorze ciemnej zieleni lub czarnym. (2011/08/04 11:37)

Gary85

Zasysa ciężarek ? ....mało prawdopodobne .Pewnie delikatnie puka w przynęte i ciężko go zaciąć .Kombinuj z kolorystyką przynęt i ich kształtem... no a jeśli naprawde okaże sie że zasysa ciężarek to również spróbój z innymi kształtami ciężarków (2011/08/04 12:55)

radek170793

a może kolego masz źle zbudowany trok? osobiście nigdy do tej pory nie zdażyło mi się, żeby okoń zasysał ciężarek :)) (2011/08/04 13:40)

karpix25

Próbowałem na twistery w kolorze ołowiu, czuje, że jest ryba zwijam ją a ona tuż przy powierzchni wypluwa właśnie ciężarek. (2011/08/04 14:45)

LukaszM

Ja nadal uważam że to raczej nie ciężarek jest w pysku ryby a właśnie przynęta (chociaż nigdy niczego nie można wykluczyć). Może głupie pytanie ale zacinasz dobrze? Może za ogonek skubie drobnica albo coś w tym stylu? (2011/08/04 15:27)

u?ytkownik36310

Kilka razy obserwowałem jak okonie pukały w ciężarek tuż przy łódce. Nie pomaga zmiana koloru twistera, po porostu bedzie ciężko na boczny go wydłubać. spróbój główki wtedy. (2011/08/04 15:38)

Gaga

Często spotykany motyw pukanie w ciężarek. Albo jeden okoń w twisterka, a drugi w ciężarek :)
Trzeba pokombinować z kolorem przynęty, jak to zauważył kol. obcy. (2011/08/04 15:39)

karpix25

Witam.
Tak jak mówi Mikkey i Gaga okonie dokładnie tak się zachowują, nie wiem co jest grane. Dziś próbowałem na zwykłego jiga, i 4 maluchy udało sie złapać żaden wymiaru (15cm). (2011/08/04 20:53)

okonek14

Witam jestem kolegą karpixa i chodzę właśnie z nim na okonie próbował chyba ok 30 przynęt w różnych kolorach od białego do czarnego i tylko pukają w ciężarek nieliczne tylko się złapią te okonki to chyba z kosmosu są.Pozdrawiam (2011/08/05 10:26)

jamesbond

a pomaluj ciężarek..... lakierem do paznokci.... na czarno ... (są chyba takie nie?) lub czerwono (ciemny) lub jakiś zgniłozielonydo tego załóż taki szary z brokatem twisterek i jazda :) (2011/08/05 10:47)

zorro

Witam serdecznie. Ja uganiając sie za okoniami na boczny trok zjadlem już zęby...

Fakt, kiedyś mialem podobną sytuacje, ale tylko raz. Okonie ignowrowały przynęty, tylko pukały pyszczkiem w oliwke. Założyłem na agrafke 3cm twistera na główce 2 g. Główke pomalowałem ba czerwono, twister motor oil, i ani brania! dopiero jak założyłem do niego główke w kolorze olowiu - waliły jak wsciekle... trwało to kilka dni, po czym znów zaczeły brać na boczny trok.

Kombinuj, bo sa takie przypadki które sie filozofom nie snily:)

Pozdrawiam i POLAMANIA na 50:D

(2011/08/05 11:04)