lowienie z gruntu koledzy prosze o porade

/ 7 odpowiedzi
Witajcie tak jak w temacie prosze o porade. Wybieram sie na ryby na wode stojaca i mam zamiar sprawdzic czy siedzi cos na dnie i z tad moje pytanie- nie jestem pewien o jakiej gramaturze ciezarka uzyc?? woda stojaca spokojna o glebokosci dochodzacej do 8 m. Spręzyne sobie daruje bo miejsce jest regularnie necone. Prosze o podpowiedzi pozdrawiam
jurek


Witam Cię , szkoda że nie napisałeś czy jest to jezioro , czy może inny zbiornik , np zaporowy , lub akwen po wydobyciu piasku czy żwiru , gdzie zazwyczaj głębokość dochodzi nieraz do 20 metrów ............... No ale możesz również połowić na koszyk z niewielkim obciążeniem , lub bezpośrednio na ciężarek ołowiany do 40 gram i dalej w zależności na co się nastawisz ( piszesz że łowisko jest nęcone---- , to znaczy że są tam ryby ) , możesz swobodnie nęcić łowisko , gdyż jest to konieczne , bo ryby mogą żerować niedaleko od Ciebie i nie będziesz miał brań ............a tak zwabisz ryby na swoją miejscówkę ( co nieraz nie udaje się za pierwszym razem, ale można mieć nadzieję ) , możesz również spróbować na połów z gruntu na drapieżniki ( teraz bardzo aktywnie żeruje węgorz , ale można nastawić się na sandacza , okonia, a czasami ... mi udawało się z gruntu złowić kilka niezłych szczupaków , które się skusiły na martwą płoć na dnie zbiornika ) , TAKŻE KAŻDY ZBIORNIK WODNY TRZEBA WCZEŚNIEJ PRZEŚWIETLIĆ ...to jest dowiedzieć się u źródła --to jest wędkarzy którzy mieszkają niedaleko łowiska , lub tych co łowią tam ciągle ---------- , o ile będą chcieli dzielić się swoimi doświadczeniami , Wiesz jak to teraz jest , dużo wędkarzy nie zdradza sposobów , ani miejscówek , w obawie , że oni nie bedą mieli potem gdzie usiąść .............nie mniej życzę Ci efektywnych połowów i mile spędzonego czasu nad wodą ...........Jurek. (2009/05/09 13:54)

withanight88


dzieki Jurek za oddpowiedz to sa lowiska utworzone po wylewie rzeki czyli mozna powiedziec ze sa to akweny podobne do starorzeczy:) (2009/05/09 15:27)

u?ytkownik7463


Jeżeli są to łowiska podobne do starorzeczy to pewnie są bardzo zamulone. W takim przypadku używałbym ciężarków płaskich o ciężarze nie większym niż 20g żeby nie właziły w muł (2009/05/09 19:03)

u?ytkownik8030


Jeśli to łowisko o bujnej roślinnej pokrywie na dnie, lub muliste, to może pomóc w łowieniu z gruntu dodawanie do przynęt wszelkiego rodzaju , styroianowej kuleczki, która unosi przynętę ponad zawadami. (2009/05/09 21:57)

NARCYZ79


ja takze uzywałbym ciężarka dość płaskiego i z pewnościa nie ciężkiego powodzenia (2009/05/10 12:12)

grzegorzk75


Raczej polecił bym Ci płaski ciężarek, max 15-20g i tak jak GHOSTMIR zalecam coś pływającego na haczyk, np: ryż- 2 ziarenka utrzymają hak nad mułem i zielskiem. Pozdro i powodzenia! (2009/05/10 17:18)