Łowienie w małej rzece- proszę o poradę

/ 3 odpowiedzi
Witam... W ostatnim czasie zacząłem jeździć na małą rzeczkę, moja miejscówka jakieś 40 metrów od ujścia do Odry. Łowię małe leszczyki, płotki i krąpie na feeder. Dopiero zaczynam przygodę z rzekami mimo że od wielu lat już wędkuję z tym że w jeziorkach, stąd moje pytanie czy jest szansa złowić tam o tej porze roku coś większego? Czy może przenieść się na Odrę? Kiedy można liczyć na brania? Jak to ogólnie funkcjonuje w takiej reczce a dokładniej- czy wchodzi tam ryba z Odry, kiedy wchodzi? Na jaką rybke mogę liczyć w marcu i kwietniu? Proszę o porady i z góry bardzo dziękuję. 
PS. Po wielu latach dałem się namówić na rzekę ale brakuje mi doświadczenia. Pozdrawiam 
Bernard51

Zamiast się zastanawiać lepiej samemu sprawdzić. Gdy jest przybór wody na dużej rzece to do małych przypływów ryba wchodzi i ta większa, tak że warto połowić na styku tych strumyków. (2015/03/22 06:36)

notaki

Zamiast się zastanawiać lepiej samemu sprawdzić. Gdy jest przybór wody na dużej rzece to do małych przypływów ryba wchodzi i ta większa, tak że warto połowić na styku tych strumyków.

Dobrze Bernard prawi ;-)
Nie mam pojecia jak wygląda ujscie Twojej rzeczki do Odry, ale zazwyczaj jest tak, że dopływ u ujścia tworzy w rzece dołek. Do tego niesie żarełko, więc ryba często lubi stac w owych dołkach na rzece u ujścia ( lub ciut poniżej niego ).
Przy normalnych i niskich stanach wód szukałbym ryby raczej w Odrze zaraz u ujścia Twojej rzeczki, lub na samym ujściu.

Jesli woda się podniesie, ryba ( co oczywiste ) szuka bezpiecznych schronień z mniejszym nurtem, więc jest mocno prawdopodobne, że będzie się właśnie pchała do twojej rzeczki.

Z mojego nedznego doświadczenia, własnie miejsca poniżej ujść rzeczek ( czy przy samych ujściach ) są dobrymi miejscówkami. (2015/03/22 14:05)

Artur z Ketrzyna

40 metrów od ujścia. To Bardzo blisko dużej rzeki.
Wszytko zależy jak mała jest ta rzeczka, jak też sama miejscówka którą obrałeś.

Ryba migruje, nurt niesie pokarm, i zapach twojej zanęty. W małej rzece też są duże ryby. Jak też ryby często na tarło wchodzą w małe rzeki, cześć z mnich tam zostaje. Jak też drapieżniki też tam wchodzą za narybkiem itd.

Ujście, połączenie tych rzek, to jedno z bardziej obiecujących miejsc. Bo jak już koledzy powiedzieli, wody się mieszają, niosą pokarm, jak i są tam prądy wsteczne, dołki itd. Tylko trzeba znaleźć tą obiecującą miejscówkę. (2015/03/22 19:21)