Łowienie w wieku 13 lat

/ 10 odpowiedzi
mam 13 lat i nie wiem czy moge łowić na 2 wędki?? . Mój dziadek twierdzi , że na jednąps .mam kartę wędkarską  proszę o odpowiedź
u?ytkownik26223


A co na ten temat mówią przepisy??

http://www.ww.media.pl/?page=Structure&id=50Jeśli posiadasz kartę wędkarską wraz z pozwoleniem (opłaconą) to możesz łowić w ramach swojego stanowiska,limitu na dwie wędki.5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.nigdzie nie pisze o ilości wędekale

V. DOZWOLONE METODY POŁOWU

1. Metoda gruntowo-spławikowa

1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.

 



Jeśli nie to dziadek miał racje.

6. Młodzież nie zrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.

Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

(2015/03/05 11:30)

JKarp


mam 13 lat i nie wiem czy moge łowić na 2 wędki?? . Mój dziadek twierdzi , że na jednąps .mam kartę wędkarską  proszę o odpowiedź
Kłamczuszek z Ciebie ;-)Kartę wędkarską możesz mieć po ukończeniu 14 lat jak zdasz egzamin.Przeczytaj co jest napisane o ile posiadasz na tym dokumencie, który nazywasz kartą wędkarską.Sądzę, że jeśli już to jesteś członkiem-uczestnikiem i w związku z tym możesz łowić na dwie wędki ale tylko w dzień i tylko pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską.
JK (2015/03/05 11:45)

sambor2001


mam 13 lat i nie wiem czy moge łowić na 2 wędki?? . Mój dziadek twierdzi , że na jednąps .mam kartę wędkarską  proszę o odpowiedź
Kłamczuszek z Ciebie ;-)Kartę wędkarską możesz mieć po ukończeniu 14 lat jak zdasz egzamin.Przeczytaj co jest napisane o ile posiadasz na tym dokumencie, który nazywasz kartą wędkarską.Sądzę, że jeśli już to jesteś członkiem-uczestnikiem i w związku z tym możesz łowić na dwie wędki ale tylko w dzień i tylko pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską.
JK


 sory pomyliło mi się z tą kartą

mam zezwolenie i rejestr

XD

(2015/03/05 11:56)

Artur z Ketrzyna


mam 13 lat i nie wiem czy moge łowić na 2 wędki?? . Mój dziadek twierdzi , że na jednąps .mam kartę wędkarską  proszę o odpowiedź

Masz zezwolenie i rejestr.
To tak jak pisze J. Karp
"jesteś członkiem-uczestnikiem i w związku z tym możesz łowić na dwie wędki (metoda spławikowo-gruntowa) ale tylko w dzień i tylko pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę wędkarską."I masz prawo łowić na te zezwolenie na wszystkich ogulnodostęnych wodach PZW w całym kraju.
Tak wiec jak masz wujka w innym okręgu. To możesz z nim* wędkować na tartych wodach.

z nim* - to znaczy pod jego opieką, a jeśli on ma zezwolenie to może łowić obok ciebie... (ty nie możesz mu dać wędki byłowił na twoje zezwolenie...) (2015/03/05 22:45)

skalpel


członek uczestnik może wędkować w ramach własnego łowiska, czyli również na dwie wędki metodą gruntowo-spławikową , spinning naturalnie jedną.Wyłącznie pod opieką osoby  pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.  Natomiast prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do lat 16 nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

Co najważniejsze członek uczestnik PZW ,może wędkować w całej Polsce na wodach ogólnodostępnych PZW bez względu na przynależność okręgową.

(2015/03/24 11:10)

rufix83


Dodam tylko.
Jeżeli chcesz łowić na 2 wędki musisz mieć opłaty uiszczone, koszt ok 30 zł.
Pozdrawiam (2015/04/25 09:54)

Jack14


To ja też dodam, że na jedną czy dwie wędki opłata ta sama. (2015/04/25 15:38)

blanka-manuela-


Hej też mam 13 lat jeżeli chcesz łowić na łowiskachprywatnych możesz łowić na 2 wędki
jeżeli na łowiskah PZW tylko na jedną niestety dopiero gdy skończysz 14 lat pozdrawiam :) (2015/04/25 21:46)

89krzysztof


Hej też mam 13 lat jeżeli chcesz łowić na łowiskachprywatnych możesz łowić na 2 wędki
jeżeli na łowiskah PZW tylko na jedną niestety dopiero gdy skończysz 14 lat pozdrawiam :)

Przeczytaj to, co było napisane wyżej.  (2015/04/26 09:51)