Zaloguj się do konta

Łowienie w rzece nizinnej.

utworzono: 2014/02/10 18:25
pastuch1997

Witam Mam pytanie .Łowię w rzece Nysa Kłodzka ,średnia szerokość rzeki to 25-30 metrów , głębokość średnia 1,5 metra ( na środku w rynnie nurtowej gdzieś 2-3 metry czasami głebiej ) I moje pytanie brzmi , jaką głębokość musi mieć moje miejsce na tej rzece aby połapać leszcze , klenie i płocie . Z góry dzięki 
[2014-02-10 18:25]

Jędrula

Wymienione przez Ciebie ryby złowisz w rzece na 0,5 m jak i na 5 metrach .  [2014-02-10 18:44]

Arcymisiek

Wędkowałem kilka razy w lecie na Nysie w Piątkowicach, leszcz brał przeważnie ze środka rzeki, a więc głębsze partie... W sumie wszystko jest zależne od pory roku, wiosną ryba lubi wypływać na płycizny, przeszukiwać okolice opasek brzegowych w poszukiwaniu wszelkiej maści robactwa spływającego do rzeki wraz z wiosennymi roztopami. Latem jak już wcześniej piałem, bliżej środka w głównym korycie - chociaż tego też nie mozna traktować jest dogmat
[2014-02-10 18:46]

roman76

Kolego zadałeś jedno pytanie ale w trzech wątkach ,jeżeli śpieszy się tobie z odpowiedzią to poczekaj trochę a nie zakładaj podobnych wątków ,cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości

[2014-02-10 19:06]

Nasz młody kolego pozwól że odpowiem Ci przysłowiem . Rzeka jak kobieta zmienną jest. A kot jak jednej dziury pilnował to z głodu zdechł. Nigdy nie nastawiam się ( zwłaszcza w rzece) na jedno miejsce. Szukanie co raz to nowych miejscówek to też frajda. Tam gdzie w tym roku było płytko w przyszłym roku może być głęboko. Trzeba umieć czytać wodę bo rzeka nie znosi stagnacji. Polecam Ci książkę W. Strzeleckiego Wędkarstwo rzeczne - książka może archaiczna ale aktualna i ponadczasowa. Tam dowiesz się wszystkiego.
Julian
[2014-02-10 19:22]