Zaloguj się do konta

Łowienie w Norwegii- potrzebuję okresy ochronne ry

utworzono: 2011/11/05 19:09
antek793610

witam brac wedkarska.potrzebuje okresy ochronne ryb słodkowodnych w norwegii.gatunki jakie mnie interesuja to:
-losos
-pstrag
-lipień
-szczupak
ogolnie rzeki i jeziora.
ile kosztuje tam wedkowanie?i gdzie sie oplaca?
z gory dziekuje za odpowiedzi zorietowanym w temacie.
[2011-11-05 19:09]

antek793610

pomoże ktoś?

[2011-11-05 21:21]

Tutaj znajdziesz wszystko
http://www.visitnorway.com/pl/co-robic/ [2011-11-06 00:27]

antek793610

dzieki kolego jest duzo ciekawych informacji ale okresow ochronnych nie widze sa tylko wymiary.moze okresu ochronnego tam nie ma?
[2011-11-06 08:26]

W calej Skandynawji przepisy praktyczie sie nie roznia. Okres ochronny ma np. sandacz i nie na wszystkich wodach. Praktycznie niema okresow ochronnych za to sa wymiary ochronne.

Ale jak kupisz licencje polowowa np.w biorze turystycznym,sklepie ,stacji paliw lub przez internet. To takze tam dostaniesz regulamin polowow. I to co jest fajne Polska Karte Wedkaza zostaw w kraju i nie chwal sie tym bo nie beda wiedzieli o czym mowisz.

Pozdrawiam i polamania kija

[2011-11-06 09:33]

kruszan

byłem 2 miechy i łowiłem :) na fiordach i Morzu północnym nie potrzeba zezwoleń, natomiast na Rzece Utla(tam łowiłem głównie) wykupiłem zezwolenie 800 koron, tj. jakieś 400 zł na rok. Obowiązywało na rzekę i pobliskie jeziora w górach-gdzie było duuuzo pstrągów i palii. Brały chętniej na muchówkę niż na spina. Tak jak jeden z kolegów napisał wcześniej-dostanie licencję w sklepie sportowym z art. wędkarskimi między innymi-tam Ci wytłumaczą i co ważne dostanie również broszurę, która Ci wszystko wyjaśni. Łosoś NIE miał okresu ochronnego tylko w lipcu i sierpniu co mnie zdziwił, gdyż wchodził masowo do rzek i ludzie, którzy w większości mają wtedy (wakacje-peritering czy jakoś tak) mogli go bezkarnie łowić... a on szedł na tarło! Co kraj to obyczaj. Złowiłem jednego na spina 80 cm-najlepsze wahadło. Raz w ciągu tych 2 miechów miałem kontrol i dzięki bogu miałem kartę :), bo kary są tam okrutna jak na nasze zarobki, to samo tyczy się mandatów drogowych. Drogo jest również w sklepach wędkarskich.... zrób zaopatrzenie w kraju.
udanych połowów
[2011-11-08 19:19]

waldieryk

hej pstragi potokowe lowisz na komercyjnych lowiskach caly rok z wykupionym pozwoleniem . od czerwca do polowy wrzesnia na rzekach mozesz lapac tros .kelty oczywiscie trzeba wykupic karte w inatur.com okolo 250 koron tzw karta calo rocza i dodatkowo na akwen lub rzeka we fiordach lowisz za darmo wiecej sprawdz na inatur.no pozdr.Waldek
[2012-04-06 19:18]

byłem 2 miechy i łowiłem :) na fiordach i Morzu północnym nie potrzeba zezwoleń, natomiast na Rzece Utla(tam łowiłem głównie) wykupiłem zezwolenie 800 koron, tj. jakieś 400 zł na rok. Obowiązywało na rzekę i pobliskie jeziora w górach-gdzie było duuuzo pstrągów i palii. Brały chętniej na muchówkę niż na spina. Tak jak jeden z kolegów napisał wcześniej-dostanie licencję w sklepie sportowym z art. wędkarskimi między innymi-tam Ci wytłumaczą i co ważne dostanie również broszurę, która Ci wszystko wyjaśni. Łosoś NIE miał okresu ochronnego tylko w lipcu i sierpniu co mnie zdziwił, gdyż wchodził masowo do rzek i ludzie, którzy w większości mają wtedy (wakacje-peritering czy jakoś tak) mogli go bezkarnie łowić... a on szedł na tarło! Co kraj to obyczaj. Złowiłem jednego na spina 80 cm-najlepsze wahadło. Raz w ciągu tych 2 miechów miałem kontrol i dzięki bogu miałem kartę :), bo kary są tam okrutna jak na nasze zarobki, to samo tyczy się mandatów drogowych. Drogo jest również w sklepach wędkarskich.... zrób zaopatrzenie w kraju.
udanych połowów

A co myślałeś ,że łosoś , ot tak sobie żyje w rzeczce ? Łosoś to typowo wędrowna ryba . Na tarło wpływa do rzek . Właśnie przed tarłem łowi się łososie w rzece. Duże samce z kulfonem i czarną szatą godową . Łosoś to jest ryba dwuśrodowiskowa - żerowiska ma w morzu a na tarło ciągnie w górę rzek .Czasem  zaplącze się jakiś latem i wiosną ,ale ciągi w rzece mają miejsce właśnie  późnym latem, wczesną jesienią  a tarło jesienią . Łowi się je wtedy - gdy nie mają okresu ochronnego , wyznaczonego ze ścisłym uwzględnieniem statusu tej ryby - jako zagrożonej ( właściwie wszędzie , choć formalnie uważa się inaczej ) a więc nic dziwnego w  tym ,że łowi się łososie  -gdy zaczynają spływać do rzek , choć oczywiście nie pochwalam tego i uważam za nędzne , niskie .
[2012-04-06 19:47]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia