Zaloguj się do konta

Łowienie sztucznymi przynetami

utworzono: 2011/04/28 13:34
pstrag222

witam ma pytanie pewien wedkarz na forum napisał mi ze nie mozna łowic na spławik czy z gruntu na sztuczne przynety typu biały robak czy ochotka .
czy nowy rapr. tego zakazuje?
[2011-04-28 13:34]

Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na
dwie wędki, kaŜda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.
[2011-04-28 13:42]

witam ma pytanie pewien wedkarz na forum napisał mi ze nie mozna łowic na spławik czy z gruntu na sztuczne przynety typu biały robak czy ochotka .

czy nowy rapr. tego zakazuje?




Bzdura.



[2011-04-28 13:50]

bobus86

witam ma pytanie pewien wedkarz na forum napisał mi ze nie mozna łowic na spławik czy z gruntu na sztuczne przynety typu biały robak czy ochotka .
czy nowy rapr. tego zakazuje?

na sztuczne przynety typu biały robak czy ochotka .-a od kiedy te przynety zaliczaja sie do sztucznych?:) [2011-04-28 16:52]

witam ma pytanie pewien wedkarz na forum napisał mi ze nie mozna łowic na spławik czy z gruntu na sztuczne przynety typu biały robak czy ochotka .

czy nowy rapr. tego zakazuje?




Bzdura.




Jak zatem rozumiesz taki zapis? "Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną." [2011-04-28 16:57]

bodzinski

przynęty sztuczne to błystki woblery a robaki to żywe czyli naturalne
[2011-04-28 18:07]

kiedyś w sklepach można było kupić sztuczne czerwone robaki. Wykonane z plastiku:)
[2011-04-28 19:39]

kiedyś w sklepach można było kupić sztuczne czerwone robaki. Wykonane z plastiku:)


Nie kiedyś a nawet teraz. W szczególności w zimę łatwo znaleźć sztuczną ochotkę wykonaną z jakieś gumy.

[2011-04-28 23:18]

pstrag222

wiec jak mozna łowic na takie przynety
[2011-04-29 08:17]

LukaszM

wiec jak mozna łowic na takie przynety

Na białego robaka i ochotkę można z całą pewnością ;p
[2011-04-29 10:15]

pstrag222

i np. na zbiorniku który ma status wody górskiej mogę wędkować takimi przynętami jak sztuczna ochotka , sztuczny biały i czerwony robak
[2011-04-29 12:01]

i np. na zbiorniku który ma status wody górskiej mogę wędkować takimi przynętami jak sztuczna ochotka , sztuczny biały i czerwony robak





Tak, bo definicja sztucznej przynęty według RAPR brzmi tak:
e/ Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z różnych materiałów naturalnych
lub sztucznych. Przynęty te mogą być uzbrojone najwyżej w dwa haczyki o rozstawie
ostrzy nie większym niż szerokość przynęty sztucznej / z tolerancją do 2 mm /.

 A sztuczne robaki nie są uzbrojone w swój hak, poza tym jeśli regulamin danej wody górskiej nie zabrania metody spławikowej, to sam hak tez może być przynetą sztuczną wtedy, prawda? Bo ani zwierzęcą, ani roślinną. Na goły haczyk np. można łowic śledzie w morzu na spławik. Jest to metoda spławikowa, a co na haku, to jeśli nie jest zabronione, to jest dozwolone. Załóż na haczyk kawałek gumy do żucia czy kolorowy paciorek i tym nie złamiesz prawa. Jeśli tą gumę czy paciorek uzbroisz w hak, to już tak, a nie jeśli hak- w gumę czy paciorek.


[2011-04-29 12:38]

Normalnie paradoks sraczki. I często i rzadko
[2011-04-29 13:00]

pstrag222

ok dzieki
[2011-04-29 15:25]