Zaloguj się do konta

Łowienie suma Warta okolice Sierakowa

utworzono: 2012/07/22 12:10
andrzej3023

Witam proszę o pomoc. Chcę złowić suma. Nad rzeka wartą okolice Sieraków Międzychód. Może czymś nęcić, jak tak to czym ? Sposób łowienia myślałem ze z gruntu czy lepiej spławik ? I chyba najważniejsze co na hak wątróbka drobiowa może rybka ? Proszę o pomoc. Połamania kija . [2012-07-22 12:10]

ZanderHunter

Witam proszę o pomoc. Chcę złowić suma. Nad rzeka wartą okolice Sieraków Międzychód. Może czymś nęcić, jak tak to czym ? Sposób łowienia myślałem ze z gruntu czy lepiej spławik ? I chyba najważniejsze co na hak wątróbka drobiowa może rybka ? Proszę o pomoc. Połamania kija .

Witaj:) ...spróbuj na grunt a jako przynęta żywiec płoć,karaś lub krąp którego jest masę na Warcie a sumy się nimi zażerają wątróbka też jest dobra ale nie licz raczej na okazy i w większosci to będą brały sumiki 30-40cm a na pewno spnining jest metodą selektywną dzisiaj wieczorem właśnie się wybieram trochę pospacerować po Warcianych główkach ze spinem w ręku za wąsatym...zobaczymy co będzie...:)

P:)
[2012-07-22 12:46]

xxxczokxxx

grunt dobra wędka spory hak gruby i wątróbka  drobiowa zęby nie spadała owiń ją rajstopami dziewczęcymi tymi z oczkami to dobry sposób i żyłka co najmniej 0.26 i najmniej 100m jej przypon proponuje z plecionki
[2012-07-22 12:51]

z@mela

Na  grubego suma  to kij  o cw  okolo 300g   duzy mocny kolowrotek lub multik  na tym nawinięta żyłka  lub plecionka  o wytrzymalosci  hmm na polskie sumy  styknie z  25-30kg     tej linki ze 150-200m   i przypon to juz  rożnie ludziska  radzą ale ja jestem  zwolennikiem  stalowych pzyponów okolo 50cm i  mocny kuty hak Owenra czy jakis inny markowy . 

Na przynęte    wątróbka , rosówki , trupek   , pijawki  ,  żywiec okolo 25cm.
[2012-07-22 13:42]

rafalbiel1

witam. mam pytanko zkąd wiadomo że w zbiorniku som sumy
[2012-07-22 21:35]

JOPEK1971

witam. mam pytanko zkąd wiadomo że w zbiorniku som sumy

Można je zobaczyc lub usłyszec ;-)

[2012-07-22 21:59]

zamixujpl

Na grunt odradzam. Kup sobie spławik na świetlika coś jak ten:  http://coma42.pl/img/p/262-530-large.jpg i idź na noc (Sum żeruje w nocy )
I na haczyk daj wątróbkę , najlepiej wątróbkę owinąć pończochą albo bandażem żeby klenie ani okonie nie skubały.A nęci się zmieloną wątróbką - mielisz ok 1-2 kg i potem wrzucasz do wody.
Aa i najważniejsze nie rzucam spławika na środek rzeki tylko blisko brzegu - sum w nocy podchodzi do brzegu. [2012-07-22 22:04]

bednar14

grunt dobra wędka spory hak gruby i wątróbka  drobiowa zęby nie spadała owiń ją rajstopami dziewczęcymi tymi z oczkami to dobry sposób i żyłka co najmniej 0.26 i najmniej 100m jej przypon proponuje z plecionki

Widać że kolega Andrzej suma jeszcze nie złowił a ty mu żyłkę 0,26 mm proponujesz???!!!! Jak nie masz 0,35-0,40 mm żyły na kołowrotku to lepiej na suma nie wyruszaj.
[2012-07-22 22:12]

ZanderHunter

Widać że kolega Andrzej suma jeszcze nie złowił a ty mu żyłkę 0,26 mm proponujesz???!!!! Jak nie masz 0,35-0,40 mm żyły na kołowrotku to lepiej na suma nie wyruszaj.

Właśnie wróciłem i niestety zaliczyłem spad suma 30kg+ plecionka 0,18mm nie wytrzymała do tego pierwszy raz w życiu widziałem jak idzie dym z kołowrotka (Spro Red Arc 10400) przynęta Fatty 10cm na 20g główce ale w końcu musi być ten pierwszy raz...:) skurczybyk siedział w tym dołku...
[2012-07-22 22:39]

Tomekoo

Bywa Amigo ;)nie pierwszy nie ostatni raz ,bywaj częściej nad Wartą ;) [2012-07-23 09:31]

power3333

Właśnie wróciłem i niestety zaliczyłem spad suma 30kg+ plecionka 0,18mm nie wytrzymała do tego pierwszy raz w życiu widziałem jak idzie dym z kołowrotka (Spro Red Arc 10400) przynęta Fatty 10cm na 20g główce ale w końcu musi być ten pierwszy raz...:) skurczybyk siedział w tym
 dołku...

skad wiesz, że tam jest dołek?

[2012-08-14 20:52]

ZanderHunter

Właśnie wróciłem i niestety zaliczyłem spad suma 30kg+ plecionka 0,18mm nie wytrzymała do tego pierwszy raz w życiu widziałem jak idzie dym z kołowrotka (Spro Red Arc 10400) przynęta Fatty 10cm na 20g główce ale w końcu musi być ten pierwszy raz...:) skurczybyk siedział w tym
 dołku...

skad wiesz, że tam jest dołek?

Lata praktyki...:) i czas spędzony nad wodą...

[2012-08-14 21:43]

kolego widac po tym jak prad plynie...wystarczy troszke posiedziec nad rzeka i porzadnie sie przypatrzec jak plynie nurt aby wiedziec gdzie sa dolki a gdzie plycizny..
[2012-08-15 11:55]

Na grunt odradzam. Kup sobie spławik na świetlika coś jak ten:  http://coma42.pl/img/p/262-530-large.jpg i idź na noc (Sum żeruje w nocy )
I na haczyk daj wątróbkę , najlepiej wątróbkę owinąć pończochą albo bandażem żeby klenie ani okonie nie skubały.A nęci się zmieloną wątróbką - mielisz ok 1-2 kg i potem wrzucasz do wody.
Aa i najważniejsze nie rzucam spławika na środek rzeki tylko blisko brzegu - sum w nocy podchodzi do brzegu

Kolego czy ty zlapalas kiedys jakiegos suma???
[2012-08-15 11:58]

xkuba8111

Spróbuj na spina na troche większe wobki i fioletowe blachy:)

[2012-12-14 13:01]

joko

najlepiej sumy biorą na marianowie , barańczy i osiecznicy tam to masz 100% pewności że coś dorwiesz ja osobiście proponuję gruntówkę i rosówkę lub w lipcu póżnym wieczorem spining oczywiście na kołowrotku obowiązkowo plecionka i to 200 m inaczej się nie da ,wobler salmo lub inny przypominający   ukleję w wielkości do 15 cm i dużo cierpliwości i dobrego ucha  [2013-03-10 10:11]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia