Łowienie sandaczy na martwą rybkę

/ 10 odpowiedzi
Witam, wybieram się na noc na sandacze. Mam takie pytanie, jak zmontować odpowiedni sprzęt, chciałbym zarzucić na trupka, bardzo proszę o pomoc :)
notaki

Zestaw najprostszy. Przelotowe obciązenie ( konkretne ) i długi przypon. Nie zamykasz kabłąka blokując zyłke np kamykiem  , by sama z kołowrotka nie uciekała, albo ( jesli masz ) wlączasz wolny bieg z najmniejszym oporem.
Plus np. kawaleczek styropianu na zyłce za szczytówką jako sygnalizator. (2014/07/17 21:09)

pajper

to wiem, tylko nie wiem jak ukleje założyć i na co. Jedni mówią, że najlepsza jest kotwiczka, albo haczyk numer 2. co założyć ? (2014/07/17 21:13)

notaki

A co mowią przepisy w Twoim okregu ?
Dopuszcalna jest kotwiczka ?
Jesli tak - to igłę wprowadzasz ( od strony glowy ) rzed płetwa grzbietowa i prowadzisz pod skóra wyprowadzając na grzbiecie przy płetwie ogonowej.
Sandacz łyka od głowy (2014/07/17 21:19)

pajper

dziękuje :) To Jest staw prywatny :) (2014/07/17 21:23)

u?ytkownik37642

Lepiej załóż hak,sandacz lubi się ukłuc kotwiczką i po kilku,kilkunastometrowym odjezdzie puścic.Ukleję przeszyj od od ogona do głowy,hak wypuśc koło skrzeli albo wpuśc w pysk,cieniutki wolframik,rzut,odjazd,przystanek,odjazd,cięcie i hol:) (2014/07/17 21:27)

pajper

Kolego, też tak słyszałem, że lepiej tak to zrobić :) a co myślisz o filecie na sandacza ? (2014/07/17 21:29)

notaki

Kotwiczka niewielka , przyneta też.
Najlepsza ukleja taka do 10 cm a kotwiczka do niej dostosowana wielkością .  Uzywa się kotwiczek tzw "czereśniowek" czyli o rozstawie grotów rzedu 1-1,1.5 cm . Dwa groty leza wzdłuż grzbietu przynety a trzeci sterczy przed płetwa grzbietową .
I nie spiesz się z zacięciem
Sandacz chwyta... odpływa.. staje i łyka .. znów odpływa z przyneta w przełyku.
Tniesz dopiero przy dugim wyciągnięciu zyłki.
Uwaga... Czym krotszy pierwszy odjazd tym wieksza ryba :D. Maluchy jada jak szalone.. większa sztuka odplynie metr - trzy, stanie, polknie i dopiero jedzie ! (2014/07/17 21:30)

pajper

a łapałeś kiedyś na filet ? (2014/07/17 21:32)

notaki

Łapałem ... i zze srednimi ( delikatnie mowiąc ) wynikami.
Stary wędkarz wytłumaczył mi, ze sandał to wzrokowiek a nie wechwiec.
Więc jesli coś nie przypomina ryby , to podchodzi do tego nieufnie.
Czy miał rację - nie wiem - ale na rybke miałem zdecydowanie lepsze wyniki.
Choc może to byc i wewnetrzne zaufanie do ryby i nieufnośc fo fileta (2014/07/17 21:52)

nordis48

Wiatam, niedawno sam poszukiwalem takich tematow i znalazlem cos ciekawego na yt. Obaejrzyj sobie ten filmik osobiscie polecam trzeci spsob mialem wiecej bran a tu masz link http://www.youtube.com/watch?v=KwAp6ih5wcs (2014/07/17 22:44)