Zaloguj się do konta

Łowienie ryb spokojnego żeru na nieznanym łowisku

utworzono: 2019/05/20 21:46
flowgrid1

W najbliższym czasie wybieram się powędkować na nowe łowisko, na którym jeszcze nie wędkowałem nigdy i którego nie znam. Jest to nie duży staw. Głębokości niestety nie znam. Na łowisku zgodnie z informacją od znajomego wędkarza są ryby spokojnego żeru zwłaszcza ładne karasie i liny. Byłem dziś na małym rozpoznaniu stawu bez wędki i widziałem jak ryby pływały, żerowały i wygrzewały się tuż pod powierzchnią wody z dala od trzcin. Będę łowić na wagglera. Mam kilka pytań odnośnie taktyki i przygotowania do wędkowania:

1. Czy jak przybędę nad łowisko zanęcić je zanętą czy może spróbować łowić bez nęcenia?
  2. W związku z tym, że dziś ryby żerowały pod powierzchnią wody warto zastosować jakieś nęcenie w toni?
  3. Mam zanęty MMM Sonubaits, Lorpio Magnetic Red Worm? Którą warto by zastosować do nęcenia? Może jakieś dodatki zastosować do zanęty np. pęczak, białe robaki, kukurydza?
  4. Jako przynętę zabiorę ze sobą czerwone robaki, białe robaki, kukurydzę, pęczak, ciasto o smaku waniliowym.
Macie może jakieś uwagi i sugestie odnośnie podejścia do łowienia?
[2019-05-20 21:46]

Artur z Ketrzyna

mówisz: """Na łowisku zgodnie z informacją od znajomego wędkarza są ryby spokojnego żeru zwłaszcza ładne karasie i liny."""

To i u niego zasięgnij infa na co łowił i jak. Bo w takich miejscach kupne zanęty mogą być dla ryb czymś zupełnie nowym.
Może skórka chleba, gotowany ziemniak. [2019-05-20 23:00]

flowgrid1

Niestety nie będę się widział z tym wędkarzem w najbliższym czasie. [2019-05-21 07:10]

patryk-kociemba

ok to moja sugestia jest taka, jeśli jest to stwa uczęszczany przez wędkarzy, użyj Lorpio pół suchej by smużyła z dodatkiem dosyć dużej ilości białego robaka i łów wlasnie na niego lub czerwonego. Jeśli zaś jest to staw bardzo żadko uczęszczany to wiem z doświadczenia, że najlepszym rowiązaniem jest moczony chleb, a przyneta pinka lub bialy robak. [2019-05-21 11:10]

flowgrid1

@patryk-kociemba: Dziękuję za konkrety:) Moczony chleb poprostu wrzuca się do wody? Taki chleb opada na dno czy pływa po wodzie? Ryby w takim wypadku łowić na grunt tak aby przynęta była na dnie czy tuż pod powierzchnią wody? [2019-05-21 18:29]

KruchyTCP

Jeżeli wygrzewały się pod powierchnią, to ja bym szukał żerujących w drugiej części stawu. Próbuj na dwa kije, przy dnie, jak i na mniejszym gruncie. Co do sypania wstrzymał bym się, jeżeli po 2h max 3 nic by nie skubało dopiero zaczął bym po trochu podsypywać, Skoro mówisz ze widziałeś karasie i liny probuj na kuku i czerwone :) [2019-05-21 19:44]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia