Zaloguj się do konta

Łowienie ryb bez karty na samą legitymację ?

utworzono: 2012/06/20 15:17
rafal05

Witam. Wczoraj, udałem się zdać egzamin na kartę. Udało się, otrzymałem kartkę, z którą mam udać się do starostwa, a u pani skarbnik wyrobiłem legitymację. I tu moje pytanie. Czy mogę łowić, posiadając samą legitymację, bez karty, mam wykupione znaczki, ogólnie wszystko opłacone. I jeszcze jedno; nie dostałem rejestru połowów. Czy muszę w nim wpisywać każdy pobyt nad wodą, czy tylko ryby zabierane ? Szukałem na forum, lecz nie znalazłem nic podobnego. Prosiłbym o pomoc, z góry dziękuję i pozdawiam. [2012-06-20 15:17]

xaha

Musisz miec rejestr wpisujesz tam pobyt nad woda i kazda wzieta rybe do domu ... pozdr [2012-06-20 15:43]

Jedziesz na rybki na wodę PZW to musisz mieć ze sobą kartę wędkarską, zezwolenie ze znaczkami na dany okręg i rejestr (o ile w danym okręgu obowiązuje). Jeżeli obowiązuje to przed rozpoczęciem łowienia wpisujesz w rejestrze datę, nr łowiska. Co do reszty rubryk to już w instrukcji poczytasz. Każdy rejestr taką ma.
[2012-06-20 15:46]

JKarp

CześćMnie ostatnio na zasiadce kontrolował patrol PSR-SSR i zostałem poproszony o okazanie rejestru. Widząc moje zdziwienie wytłumaczono mi, że jak mam rejestr połowów to inne dokumenty i tak muszę już mieć łącznie z ważnymi opłatami na ten rok.Tak, że Kolego udaj się po ten rejestr o ile w Twoim okręgu obowiązuje.JK [2012-06-20 15:59]

Roxola

Napisz z jakiego Okręgu PZW jesteś, ponieważ nieco różni się prowadzenie rejestrów w poszczególnych Okręgach.
Bez zezwolenia, które jest razem z rejestrem, nie wolno Ci wędkować [2012-06-20 16:04]

89krzysztof

CześćMnie ostatnio na zasiadce kontrolował patrol PSR-SSR i zostałem poproszony o okazanie rejestru. Widząc moje zdziwienie wytłumaczono mi, że jak mam rejestr połowów to inne dokumenty i tak muszę już mieć łącznie z ważnymi opłatami na ten rok.Tak, że Kolego udaj się po ten rejestr o ile w Twoim okręgu obowiązuje.JK

Dokładnie, mi również kontrolowano jedynie wpis do rejestru, o resztę nie pytali.  [2012-06-20 16:28]

endzi63

bo jeśli mają wypisać mandat, to w 99% za brak wpisu.
[2012-06-20 16:41]

henryk58

 Ola , zezwolenie nie zawsze  jest z rejestrem w jednym "dokumencie" [2012-06-20 18:53]

rafal05

Byłem się zapytać znajomego wędkarza, który ma kartę od kilku-dziesięciu lat, i tez nie otrzymał rejestru na ten rok. Pozdrawiam.
Jestem w PZW Sieradz
[2012-06-20 19:57]

 Ola , zezwolenie nie zawsze  jest z rejestrem w jednym "dokumencie"

Dokładnie!
[2012-06-20 20:04]

mr Artur

okręg sieradzki nie wymaga prowadzenia rejestru połowów w tym roku

za to dostaniesz rejestr razem ze zezwoleniem na okręg piotrkowski
[2012-06-20 20:51]

Roxola

 Ola , zezwolenie nie zawsze  jest z rejestrem w jednym "dokumencie"


Oczywiście tak, są również Okręgi w których podobno rejestru nie ma, dlatego było ważne, żeby napisał z jakiego jest Okręgu. Zezwolenia myślę, że są wszędzie. Trudno się odpowiada na takie pytania, bo nie wszędzie jest tak samo. [2012-06-20 20:52]

maciek89

Witam:) Mam takie nietypowe pytanie wędkuje amatorsko w mojej miejscowości jest zbiornik ppoż i "moi" sąsiedzi wpadli na genialny pomysł i załozyli sobie koło wędkarskie ( bez żadnej rejestracji) tak na słowo. Zbierają jakieś pieniadze i niby zarybiają ten staw, dodam również, ze większość zebranych pieniedzy wydają na swoje "potrzeby". Ja się do tego koła nie zapisałem i zaczeli mnie ścigać, że raz w czas pójdę i sobie połowię. Czy mogli ustalić sami składkę? Powiedzieli mi, że muszę uiścić pieniądze żeby sobie łowić tylko ja pytam za co mam płacić. Czy wogle te kółko jest założone w granicach prawa (oni sami nie potrafią  odpowiedzieć na te pytanie) Dziekuje za odpowiedz;) [2012-06-20 20:57]

Roxola

Wygląda to jak małomiasteczkowy gang, wyłudzający kasę.Nie mają prawa pobierać od nikogo pieniędzy za wędkowanie.
Jeszcze jedno do @rafal05 piszesz; " Wczoraj, udałem się zdać egzamin na kartę. Udało się, otrzymałem kartkę, z którą mam udać się do starostwa, a u pani skarbnik wyrobiłem legitymację. I tu moje pytanie. Czy mogę łowić, posiadając samą legitymację, bez karty, mam wykupione znaczki, ogólnie wszystko opłacone" Dlaczego otrzymałeś legitymację przed wydaniem karty przez Starostwo ? Powinieneś dostać zaświadczenie o zdanym egzaminie i po odebraniu karty dopiero przyjść po legitymację. No ale...  takie zróżnicowanie jest w Okręgach, że trudno cokolwiek pisać na 100%  ;)


[2012-06-20 21:18]

kasztelan15

 u mie w okregu ryby które chce sie zabrać to jest sum sandacz szczupak należy wpisać do rajestru przed zakończeniem łapania reszte ryb wage i ilość mozna wpisać w domu wprowadzono całkowity zakaz zabierania pstrąga .Nawiasem mówiąc niedługo będziemy jezdzić na ryby z księgowo ci co mają kase, reszta będzie jezdzila na bagna oczekując brania karaski,ewentualnie zostanie nam jeszcze stawy prywatne.

[2012-06-20 21:54]

Bernard51

Łowię od 2010. Spinning, i początki wędkarstwa karpiowego, czasem spławik(aktywny)
Prosiłbym o pomoc, z góry dziękuję i pozdawiam.

Wczoraj, udałem się zdać egzamin na kartę.

to na spining lowiles na komercji czy lat brakowalo do karty bo bardzo sie wysilaja aby Ci pomóc
a ja w to nie wierze??
[2012-06-20 23:38]

bluehornet

Wygląda to jak małomiasteczkowy gang, wyłudzający kasę.Nie mają prawa pobierać od nikogo pieniędzy za wędkowanie.
Jeszcze jedno do @rafal05 piszesz; " Wczoraj, udałem się zdać egzamin na kartę. Udało się, otrzymałem kartkę, z którą mam udać się do starostwa, a u pani skarbnik wyrobiłem legitymację. I tu moje pytanie. Czy mogę łowić, posiadając samą legitymację, bez karty, mam wykupione znaczki, ogólnie wszystko opłacone" Dlaczego otrzymałeś legitymację przed wydaniem karty przez Starostwo ? Powinieneś dostać zaświadczenie o zdanym egzaminie i po odebraniu karty dopiero przyjść po legitymację. No ale...  takie zróżnicowanie jest w Okręgach, że trudno cokolwiek pisać na 100%  ;)

Też mnie to dziwi - rejestr rejestrem - jest lub go nie ma , ale zezwolenie na połów ryb jest wszędzie , a w owym zezwoleniu ma być wpisany nr Karty Wędkarskiej ..


[2012-06-21 14:47]