Zaloguj się do konta

Łowienie ryb w Niemczech

utworzono: 2012/01/27 09:40
klixxx

Witam wszystkich kolegów po kiju. Wyjeżdżam niedługo do pracy do Niemiec i zamierzam ze sobą zabrać sprzęt w celu zagranicznych połowów:)
Mam pytanie:
Czy ktoś z was łowił w Niemczech? Jakie pozwolenia są potrzebne?
byłbym wdzięczny za pomoc.
Jadę w okolice Bremen więc może ktoś z Was był tam i zna jakieś łowiska:) Nie znam dobrze języka niemieckiego i na początku będą kłopoty z pomocą od jakiegoś Niemca. Chciałbym się również dowiedzieć czy obowiązują tam takie same przepisy jak u nas?

[2012-01-27 09:40]

ororo

Pozwolenie na łowienie możesz sobie wykupic w każdym sklepie wędkarskim na dany akwen.U tego samego kolesia możesz tez sobie załatwic kartę wędkarską.Podstawowa różnica prawna jest to,iż wszystkie ryby,które złowisz musisz zabrac ze sobą.Oczywiście niewymiarowe wracają do wody.Z tego co pamiętam wymiary maja takie same,albo wiele się nie mylą.I pamiętaj o zabieraniu ryb bo niemcy tylko patrzą i nie problem o kłopoty jak Cię podpierdo......a to kosztuje duże pieniądze.A jak cos więcej poszukaj tez sobie na różnych forach znajdziesz zawsze coś:)
[2012-01-27 20:51]

sigurd1980

Witam
WMH 1/2012 jest artykół pt "Guten tag zander".Jest tam dużo pomocnych infomacji na temat wędkowania u Niemszczaków.Polecam [2012-01-28 10:56]

Piotr 100574

Pozwolenie na łowienie możesz sobie wykupic w każdym sklepie wędkarskim na dany akwen.U tego samego kolesia możesz tez sobie załatwic kartę wędkarską.Podstawowa różnica prawna jest to,iż wszystkie ryby,które złowisz musisz zabrac ze sobą.Oczywiście niewymiarowe wracają do wody.Z tego co pamiętam wymiary maja takie same,albo wiele się nie mylą.I pamiętaj o zabieraniu ryb bo niemcy tylko patrzą i nie problem o kłopoty jak Cię podpierdo......a to kosztuje duże pieniądze.A jak cos więcej poszukaj tez sobie na różnych forach znajdziesz zawsze coś:)

:))))no tak
[2012-01-28 18:11]

czagi55

koledzy wprowadzają cię w błąd.łowienie wygląda tak.jeżeli jesteś wędkarzem w polscez opłaconymi składkami idziesz do tłumacza przysięgłego w polsce tłumaczysz kartę na j. niemiecki ,z tym do urzędu miejskiego w każdym większym miasteczku + zdjęciei wyrabiasz główną kartę wędkarską ja za 5 lat zapłaciłem 25 euro.następnie wybierasz akwen na którym chcesz łowić ja np. rzekę men i za odcinek ok.20 km dopłacam 25 euro za 1 rok.wszelkie stawy koła czy specjalne odcinki rzek daruj sobie trzeba dobrze znać niemiecki chodzić na zebrania ,sprzątania akwenu itd,poza tym duże składki.bez karty można łowić na prywatnych stawach ok 30 euro dzień przeważnie pstrągi.nie próbuj kłusować jak złapią szykuj min 1000 euro.kolega wyżej napisał że ryby trzeba zabierać nieprawda ,można zabrać lub wypuścić  ale nie wolno trzymać w siatce wysoka kara,poza tym musisz mieć podbierak.nóż,miarkę na ryby.kategorycznie nie wolno łowić na żywą rybkę tylko trupek.myślę że pomogłem.połamania kija. [2012-02-07 20:16]

rolo81

Pozwolenie na łowienie możesz sobie wykupic w każdym sklepie wędkarskim na dany akwen.U tego samego kolesia możesz tez sobie załatwic kartę wędkarską.Podstawowa różnica prawna jest to,iż wszystkie ryby,które złowisz musisz zabrac ze sobą.Oczywiście niewymiarowe wracają do wody.Z tego co pamiętam wymiary maja takie same,albo wiele się nie mylą.I pamiętaj o zabieraniu ryb bo niemcy tylko patrzą i nie problem o kłopoty jak Cię podpierdo......a to kosztuje duże pieniądze.A jak cos więcej poszukaj tez sobie na różnych forach znajdziesz zawsze coś:)


kolega ma racje wystarczy wykupić zezwolenie na dane łowisko i możesz łowić ja łowiłem na rzece glan i ren byłem tydzień we Frankfurcie
[2012-02-07 20:43]

mietas1966

Witam wróciłem kilka dni temu z odwiedzin u rodziny kolega który, opisuje kolejnosc załatwiania spraw deko sie myli Karty Wędkarskiej nie trzeba tłumaczyć na podstawie nieprzetłumaczonej karty w urzedzie miasta Hattingen  gdzie byłem  wydali mi kartę wędkarską  która, po opłatach rocznych ( 16 Euro )  + zdjęcie . mam już ją 3 lata i tylko opłacam w sklepie  wędkarskim  okres i gdzie chcę łowić  za 3 dni łowienia na rzece Ruhr  w Hatingen  zapłaciłem 11 euro im dłuższy okres połowu wychodzi taniej ,
Co do przepisów to na każdym zezwoleniu jest co nie co  opisane wymiary i zasady łowienia Fakt jest jeden ze sam próbuje znaleść dokładne przepisy jakie są w Niemczech ponoć kazdy land ma dodatkowe swoje zasady i przepisy.
Ryby które, bedziesz chciał zabrac to powinienes je zabić i wypatroszyć nad wodą wnęcznosci do wody wrzucić ( przeciwieństwo naszych przepisów ) pozostałe ryby np. w sklepie gdzie kupowałem zezwolenie powiedzieli ze mogę trzymac je w siatce wypuścić mogę pózniej ,wedkarze nad wodą  jednak mieli odmienne zdanie myslę ze mylili sie wędkarze bo po co by były siatki w sklepie u nich . A tak na boku porąbani ludzie są nawet wśród wedkarzy. zwracał mi uwagę taki dosyć wiekowy  gośc  ze takie i takie przepisy . ....pomyslałem sobie och dziadu pamietasz Wojnę w której może sie udzielałes i nie szkoda ci było ludzi a tu ja dając dziewczynce małej płotkę malutką do wiadeka z wodą mówisz ze męczę ryby.
Dla mnie nigdy ten naród nie bedzie przyjacielem. Cociaż moja siostra mieszka tam prawie 30 lat oprócz niej reszta mi wisi pozdrawiam .....wszystkich wedkarzy A co do rybarki tam jest ok.
Ryba bierze....
[2013-08-02 18:23]

maciejlisek

Witam,
Jestem młodym wędkarzem, na wakacje wybieram się pod Hamburg, do rodziny. Nie wiem czy ma sens zabieranie ze sobą jakiegoś sprzętu i czy w ogóle jest tak jakaś możliwość wędkowania. Oczywiście poszukam informacji w internecie ale może ktoś ma jakies osobiste doświadczenia? Przy pokazji zapraszam do mojego bloga: http://augsburgtravelguide.com [2018-04-28 16:03]

maciejlisek


Witam,
Jestem młodym wędkarzem, nawakacje wybieram się pod Hamburg, do rodziny. Nie wiem czy ma sens zabieranie ze sobą jakiegoś sprzętu i czy w ogóle jest tak jakaś możliwość wędkowania. Oczywiście poszukam informacji w internecie ale może ktoś ma jakies osobiste doświadczenia? Przy pokazji zapraszam do mojego bloga:http://augsburgtravelguide.com (2018/04/28 16:03) [2018-05-07 15:25]