Łowienie pstrągów w rzece

/ 8 odpowiedzi
dzień dobry, mam pytanie na co najlepiej łowić pstrągi w rzece, czy na robaka, czy tylko spinning ?
arasshater

Kolejna osoba które widać nie zapoznała się z RAPR i nie czyta informacji dotyczących konkretnych łowisk w swoim pozwoleniu PZW. W opisie każej górskiej rzeki jest wyraźnie zaznaczone, że można łowić tylko na przynęty sztuczne, a więc żaden czerwony robak nie wchodzi w grę! No chyba że w jakimś jeziorze/stawie/zbiorniku retencyjnym występuje pstrąg to można spróbować złowić go na czerwonego robaka. (2020/05/22 16:02)

hakon

a RARP nie dodaje ze pstragi i lipienie zlapane na robala powinny byc wypuszczone?? (2020/05/22 17:47)

Sith

Rozmyślne łowienie pstrągów na żywą przynętę to zbrodnia!!! (2020/05/23 06:24)

kaban

Trochę dziwi mnie takie pytanie ... . Mamy jasno określone w regulaminie co do łowienia ryb tzw łososiowatych i lipieni w rzekach. Tylko przynęty sztuczne i ewentualnie na pewnych odcinkach rzek tylko mucha lub tylko sucha. (2020/05/23 13:53)

Sith

Grzegorzu, nie ma się czemu dziwić. Jeśli się kupiło egzamin bez przeczytania podstawowych przepisów wędkarskich, to później rodzą się w pustej głowie takie pytania. ;> (2020/05/23 15:04)

Moje Trofea

dzień dobry, mam pytanie na co najlepiej łowić pstrągi w rzece, czy na robaka, czy tylko spinning ?

Ogólnie rzecz ujmując, to robal jest najskuteczniejszy. Jest tylko jeden kłopot. Sądząc po klasie rozterki, która rozrywa Twoje jestestwo, to pewno złapanego na glizdy pstrąga chciałbyś ukatrupić i pożreć. Jak tu gliździarze i inne gumofilce mają w zwyczaju. A tu psikus - łososiowate złowione na przynęty naturalne trzeba obligatoryjnie wypuszczać. Nie mówiąc już o tym, że na wiekszości wód, gdzie rzeczone pstrągi występują, przynęty naturalne, a szczególnie zwierzęce, są zabronione. Domyślam się, że Toja dotychczasowa kariera łowcy pstrągów rozwijała się na jakimś komercyjnym bajorze z tęczakami i stąd to pytanie. Ale wiesz co, może to miejsce w sam raz dla Ciebie? :) (2020/08/06 03:51)

Sith

Szkoda Twojego wysiłku, a choć masz rację, szkoda że zaprawiony hejtem.
Autor pojawił się jeden-jedyny raz na Forum i nie wiadomo czy odczytał choćby jedną odpowiedź. (2020/08/06 06:19)