Zaloguj się do konta

Łowienie pstragów w Polsce

utworzono: 2009/05/31 22:29
przemek1971-71

rafał ,łowiłeś kiedys

na Bobrze w okolicach Trzcińska czy Janowic?
























[2009-06-06 21:03]

kobikobi1

Ja łowiłem ostatnio w Janowicach,ale niestety nie trafiłem z pogoda ,woda była nieczytelna,strasznie mętna,ale jednego wyciąłem.Czekam na poprawę pogody i z pewnością popróbuje jeszcze na tym odcinku Bobru.Wczoraj przerabialiśmy Kaczawę,woda piękna ale....Na odcinku 300 m miałem na wędce trzy wymiarowe ryby z czego dwie ok 40 cm,ale niestety wszystkie się spięły,wrócę tam jeszcze .łowiłem na 7 cm woblery,być możę trochę za duże,że pospinały się ryby.Nastepnym razem popróbuje na piątki [2009-06-07 11:01]

przemek1971-71

Ja łowiłem pomiędzy Janowicami a Trzcińskiem i poniżej Trzcińska .To w ubiegłym roku. I byłem w szoku. Brały same klonki ,okonki no i trfił sie lipień. Pstrąga ani śladu. Rozmawiałem z ludzmi ,to mówili ,że pp tam nie ma. Pamiętam piękne miejsce przy drodze z Janowic do Trzcińska. Wielkie głazy w rzece,zapiera dech i pobudza wyobrażnie.I co .........okonki. [2009-06-07 17:37]

kobikobi1

Rafał dzisiaj pewnie w okolicach Lwówka Śl. ganiał za pstrągiem,zobaczymy wieczorem jak efekty. Rafał tylko delikatnie,bo nie będziemy mieli gdzie łowić.! [2009-06-07 18:26]

leleon

No cześć!
Ganaiłem po Bobrze ale krótko. Powód prozaiczny - mój kolega z racji tego że jest chudy latał po rzece jak pingpong. Mimo to zaliczyliśmy po jednym wymiarku. Ale ogólnie było kiepsko bo z miejsca w którym miałem ostatnio czter ryby wyjąłem jednego. Potem pojechaliśmy na Kaczawę i przewaliliśmy kilkadziesiąt maluchów (18 - 20 cm). Następnie okazało się, że na Kaczewie są zawody muchowe no i pojechaliśmy na Nysę Szaloną. Powtórzyliśm wynik z Kaczawy plus trzy sztuki wymiarowe. A co do Janowic to wydaje mi się, że z pstrągiem to tam jest kiepsko. Raptem kilka sztuk i to małych. Okolica piękna, malownicza ale to chyba wszystko. Trafiłem tam kilka lipieni i nałowiłem na sucharka jelców.
PS
Robert na jakie woblery miałeś te cztardziestki? [2009-06-08 09:04]

kobikobi1

Wystrugałem sobie kilka smukłych siódemek,pracuję bardzo fajnie,wychodziły do nich też krótsze pstrągi,ale żadnego nie zaciąłem.Nie wiem czy zauważyłeś,ale większość pstrągów ,które wychodzą z głębszych dołów zaczepiona jest za środkową kotwiczkę,na siódemkach miałem założone kotwice nr.bodajże 6.wydaje mi się ,że były trochę za duże,i ryby źle się zapinały.Następnym razem popróbuje w tym miejscu na piąteczki,to chyba najlepsza wielkość woblerów na pstrąga. Świetnie sprawdzają się teraz wobki malowane na uklejkę,a także różne odcienie brązu. [2009-06-08 12:14]

leleon

Masz rację co do wobków ale wydaje mi się, że "siódemka" działa selektywnie. W "piątkę" tłuką maluchy i pewnie często wyprzedzają te duże.
PS
Na którym odcinku miałeś te rybki? [2009-06-08 15:06]

kobikobi1

w miejscowości Nowy Kościół. [2009-06-08 18:55]

jurek

W okolicy Płocka , na górskim odcinku Skrwy Prawej jest dosyć sporo wędkarzy , którzy je łowią , raz nawet bardzo rano kłusownicy rozstawili sieć w poprzek rzeki ..........którą oczywiście ściągnęliśmy ........... więc rybki są . [2009-06-09 17:30]

przemek1971-71

Jurek ,WIELKI SZACUN dla tego co robisz. [2009-06-09 19:33]

regalis

Witam. Ja byłem 9 VI 2009 na Nysie szalonej. To był debiut na tej rzece i debiut na pstrąga. Połowiłem tylko 2 godzinki i przeszedłem może 1,5 km , bo burza mnie wygoniła, ale zabawa była świetna. Złapałem 3 kropki (20cm, 22cm i 25cm) ,było kilka nie zaciętych brań i kilka wyjazdów do woblera, którego straciłem przy ostatnim rzucie :( Ale następnym razem będę w woderach i odzyskam wobka bo wiem na którym konarze się zaczepił:) Dużo krzaków, trochę przedzierania ale warto było. Na pewno jeszcze nie raz się tam wybiorę i na pewno na kilka ładnych godzin. Pstrągi są i biorą:)) [2009-06-10 08:51]

kobikobi1

Mateusz witaj wśród braci pstrągowej.Byłeś na Nysie Szalonej i widzę ,że spodobało ci się.Następnym razem spróbuj szczęścia na Kaczawie,jest dużo ciekawsza i łatwiej się na niej łowi.Pozdrawiam Robert. [2009-06-10 11:39]

przemek1971-71

Wtam również Mateusza. Fajne towarzystwo pstrągowe jest widzę na Dolnym Śląsku. A Pomorzaki co...................!!!!!!!!!Tylko śledzie łowią ?! [2009-06-10 23:27]

GERDA

Witam Kolegów po "Kropce".Dzisiaj byłem na Kaczawie połapałem sporo ale wszystkie w przedziale 20-27cm,bylo parę wyść dużego ale coś nie mogły trawić w wobka.Te wyjścia wygładały jakby tylko odganiał wobka.Jedynie czym można się pochwalic to szczupak 43cm.Pozdrawiam całą brać pstrągową!!!! [2009-06-10 23:45]

Czarny76

Gerdziaty, a co nic nie mówiłeś, że się wybierasz ?. Po ostatnim wypadzie na kropki chwyciłem bakcyla. Daj znać następnym razem. Pozdrawiam. [2009-06-11 01:13]

kobikobi1

Maciek nie chciał cię wziąć,żebyś mu wstydu nie narobił.Po ostatnim wypadzie nabawił się kompleksów.Oczywiście żartuje.W przyszłym tygodniu wyskoczymy gdzieś w okolice Kamiennej Góry,mamy tam kilka rzeczek do sprawdzenia,co w nich pływa. [2009-06-11 14:41]

przemek1971-71

No ja dzisiaj zaliczyłem w końcu "moją tajną rzeczkę". Efekty?? Kilka krótkich, w tym jeden taki piękny normalnie jak malowany. A muchy to myślałem ,że mnie zeżrą!!!!!!! [2009-06-11 17:32]

GERDA

Witam Kolegów po kiju!!! Jak tam efekty uganiania się za kropka? Ja dzisiaj byłem na Skorze i trafiłem komplet w tym jeden 43cm to jest mój nowy rekordowy pstrag(zdjęcie w mojej galerii). A tak poza tym to wiele krotkich i masa popsutych brań.Pozdrawiam i życzę połamania!!!!!! [2009-06-12 22:41]

kobikobi1

no,no,no kolega Maciek się rozkręca.Piękne rybki.Tylko tak dalej.Ciekawi mnie do jakiej przynęty wyszły te rybki?A tak poza tym ,to miałem sobie odpocząć w ten weekend,ale,chyba nastawie budzik na czwartą i popróbuję trochę na Nysie,przecież tam też pływają kropki . [2009-06-12 23:07]

GERDA

Kobi te kropki wyszły na wobki Twojej produkcji, a wiesz że to są 100% kilery i żadna kropka sie nie oprze takiej pokusie jak Twój wobler. [2009-06-12 23:13]

przemek1971-71

No piękny ten p- 43cm. A tak to Panowie pochwlcie się każdy swoim największym........Ile tam miał? [2009-06-12 23:19]

przemek1971-71

Mój :1996 rok 1,2 kg-50cm oczywiście na Wdzie [2009-06-12 23:31]

kobikobi1

Ja w zeszłym roku wyciągiem kilka 50-tek z Kaczawy,wszystkie zimą.to był chyba mój najlepszy sezon pstrągowy jak do tej pory. Jednak te zimowe pstrągi nie mają w sobie tyle werwy co letnie grubasy.Ale największego pstrąga miałem na Nysie Szalonej,taki w granicach 60 cm,niestety dane mi było tylko go dotknąć. [2009-06-12 23:44]

leleon

Ja trafiłem w tym roku na Kaczawie kropka 47 cm. To było w lutym. [2009-06-13 09:41]

regalis

Witam. A ja zaliczyłem powtórkę debiutu. Była jeszcze bardziej udana. Złowiłem 5 sztuk w przedziale 18-25cm. Czyli mój rekord to 25 cm. Rekord byłby większy bo pod koniec łowienia trafił mi się taki 40+. Walczył koło 20 sekund i po 4 wyskoku się spiął. Walką była niesamowita.Spadł pewnie z braku doświadczenia ale następnym razem mu nie po puszcze:) PS. GERDA z tymi woblerkami to masz rację, nic nie przepłynie obok niech obojętnie.Teraz będę miał 3 kolejne, trochę dłuższe. [2009-06-16 16:43]