Zaloguj się do konta

Łowienie podlodowe- od jakiego wieku?

utworzono: 2012/11/10 18:06
kolejorz16

witam wszystkich wedkarzy mam pytanie związane z połowem metodą podlodową czy w wieku 14 lat moge samodzielnie lowić tą metodą ?

za odpowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam!!!!
[2012-11-10 18:06]

bobus86

poczytaj regulamin. [2012-11-10 18:54]

MASTINO

Masz Kartę Wędkarską? Jak masz uprawnienia to nie powinieneś pytać o rzecz tak oczywistą dla każdego posiadacza tego dokumentu. Ale mimo wszystko Ci odpowiem. TAK możesz wędkować spod lodu. Tylko nie waż się wchodzić na lód bez odpowiedniego przygotowania pod względem bezpieczeństwa, bo o nieszczęście na lodzie jest baaaardzo łatwo. [2012-11-10 19:20]

AndrzejWilkowski

Wchodząc na lód zawsze warto mieć linę zabezpieczająca przywiązaną dobrze do jakiegoś stabilnego punktu na brzegu ( grube drzewo , metalowa bariera pomostu itp..) to taka rada starszego . Chodzi o  to , że z załamanego lodu bardzo trudno się wydostać jak nie ma stałego punktu zaczepienia . 
A swoją drogą to ciesz się jesienią póki jest bo to fajny moment szczególnie na drapieżnika a zima brrrrr..... niech trwa krótko bez przyduchy i szybko się kończy . [2012-11-10 19:45]

MASTINO

Mój znajomy mimo, że słusznej wagi wcale nie jest, a jest ratownikiem wodnym, asekuruje się w ten sposób na lodzie, że przewiązuje się liną ok 10-20 m i drugi koniec liny z przewleczonym przez pętlę kijemm ok metrowym, wkłada do drugiego przerębla który jest kilka metrów dalej i w ten sposób jest zakotwiczony liną, po której ewentualnie może się podciągnąć gdyby wpadł pod lód. Niektórzy zakotwiają się sztabami metalowymi w kształcie śledzi namiotowych, do lodu w jakiejś tam odległości od miejscówki z przeręblem, w którym będzie wędkował. [2012-11-10 22:47]

Zander51

Nigdy nie używałem asekuracji poza kombinezonem , no i linką na zawodach ( wymóg ). W moim przypadku wystarcza doświadczenie i wyobraźnia. No i znajomość łowiska. Z wiekiem spada popyt na brawurę a rośnie popyt na zdrowy rozsądek. Kiedyś wchodziłem na lód 4 cm a teraz poniżej 10 nie wejdę. Mimo kombinezonu...
[2012-11-11 00:53]

jakubnob

ja nie lowie na lodzie bo wgl nie cierpie na niego wlazic nawet jak ma 30 cm grubosci

czlowiek nie jezus po wodzi nie chodzi !! xD
[2012-11-11 01:02]

klu222

Przy różnych zabezpieczeniach i tak proponuję nigdy  nie łowić samemu na lodzie [2012-11-11 01:24]

Lin1992

Zdania na temat zabezpieczeń są podzielone.Jednakże ją skłaniam się przede wszystkim ku zdrowemu rozsądkowi.Nie pomogą nam żadne zabezpieczenia jeśli nie używamy głowy do myślenia.Wchodząc na 4cm lód to albo jesteśmy bardzo odważni albo bardzo głupi.Nie należę do ludzi strachliwych ale zeszłej zimy widziałem gościa który łowił okonie właśnie na takim lodzie i zapytany przez nas(mnie i kumpla) czy mu bierze odparł że tak a po chwili dodał z uśmiechem ...co boicie się wejść? Ja bym chyba skoczył majtki jak bym stąpał po takim lodzie i jeszcze kuł sobie dziury. Ale wracając do tematu na sky najlepiej nie wchodzić samemu i zabezpieczać się jak tylko się da - bo nie oszukujmy się z pod lodu wcale samemu nie jest łatwo się wydostać. A jeśli ktoś śmieje się z naszych zabezpieczeń to dobrze - przecież śmiech to zdrowie. Pozdrawiam [2012-11-11 07:38]

kolejorz16

dziekuje za odpowiedź mam wszystkie uprawnienia tylko nie wiedziałem czy z łowieniem podlodowym jest tak jak z łowieniem w nocy że samemu można od 16 lat
[2012-11-11 11:24]

MASTINO

dziekuje za odpowiedź mam wszystkie uprawnienia tylko nie wiedziałem czy z łowieniem podlodowym jest tak jak z łowieniem w nocy że samemu można od 16 lat

Poczytaj, a co Ci zależy młody człowieku :) :

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf

[2012-11-11 12:49]

klu222

Tak jak mówią koledzy, wyobraźnia najważniejsza, pamiętaj też że lód może mieć różną grubość w różnych miejscach, a szczególną ostrozność trzeba zachować zwłaszcza na  rzece, woda płynie i rzeźbi, życie jest tylko jedno

[2012-11-11 14:02]

kolejorz16

Tak jak mówią koledzy, wyobraźnia najważniejsza, pamiętaj też że lód może mieć różną grubość w różnych miejscach, a szczególną ostrozność trzeba zachować zwłaszcza na  rzece, woda płynie i rzeźbi, życie jest tylko jedno

nie na rzece raczej nie bede łowił ponieważ najbliżej połozona obok mnie rzeka to warta ale do niej mam 20 km bede łowił na zbiorniku zaporowym środa [2012-11-11 19:36]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia