Łowienie pod lodem-spławik czy mormyszka?

/ 6 odpowiedzi
Witam. Zbliża się sezon na łowienie podlodowe, a w niektórych regionach juz się zaczął. Mam pytanie, gdyż zawsze lowilem biała rybę na spławik ale nigdy nie na mormyszke z użyciem kiwoka. Może doświadczeni koledzy mogą ocenić te dwie metody w swojej skuteczności i porównać. Pozdrawiam; )
Artur z Ketrzyna


Dlaczego akurat w skuteczności?
Wędkarz wybiera metodę która mu lepiej pasuje. A i skuteczność jej zależna jest od tego czy wędkarz umie na nią łowić.

mnie mormyszka nie podchodzi, wolę spławik i ostrego :-)
(2016/01/02 21:53)

darek300


Mormyszka, przy okazji grube okonie trafisz... (2016/01/03 13:12)

PatrykMichalski


Zaczynałem od mormyszki - zraziłem się niesamowicie. Zabrałem się za spławik, wyniki polepszyłem ale nieznacznie i tak kilka lat na lodzie łowiłem tylko spławikiem. Cały czas obserwowałem kolegów łowiących na mormyszkę i podziwiałem ich wyniki. Przełamałem się i do dziś łowię tylko i wyłącznie na mormyszki. Można złowić fajne okonie, płocie i leszcze a najlepszymi przynętami są imitacje kiełża (czarny kolor) (2016/01/03 13:30)

wojcieszyc


Kolego Artur. Co to jest lowienie na ostrego? 

Z mojego doswiadczenia skuteczna jest metoda ze sruciną olowianą i kiwokiem na delikatne brania. Ale glownie lowie na blaszke i mormyszke. Polamania !!! (2016/01/03 14:53)

bercik1916


To zależy kto co lubi.Łowiąc na mormyszkę musisz prawie cały czas trzymać wędkę w ręku i nią poruszać,spławik-wiadomo.Ja łowię na mormyszkę.Moją najskuteczniejszą jest wolframowa "dyskoteka"o srednicy około 3mm,do tego 2-3 ochotki. (2016/01/03 14:58)