£owienie p³oci w pa¼dzierniku

/ 3 odpowiedzi
na co ³apac p³ocie w pa¿dzierniku? gdzie ich szukac ,na g³êbinie czy raczej blizej?
karwos33


Z moich obserwacji wynika, ¿e jesieni± najlepiej szukaæ p³oci w okolicach ro¶linno¶ci wodnej, chocia¿by gr±¿eli, ale raczej przy dnie. Jest to spowodowane tym, ¿e wszelka ro¶linno¶æ wodna porastaj±ca ¶rodkowe partie jezior czy stawów na jesieñ opada, wiêc p³oæ usilnie szuka schronienia. No i znajduje je w gr±¿elach, które trzymaj± siê zdecydowanie d³u¿ej ni¿ rdestnica itp. Co do g³êboko¶ci, na wiêksze sztuki tak jak zwykle, czyli bli¿ej dna lub na samym dnie "z gruntu". 
Ja ³owiê na kukurydzê, czasem dok³adam bia³ego robaka je¶li brania s± ma³o konkretne. Je¶li chcesz z³owiæ wiêksz± p³oæ to z góry radzê - odpu¶æ sobie same bia³e robaki, bo bêdziesz wyci±ga³ g³ównie drobnicê, a nawet przy zastosowaniu du¿ego haczyka i kilku robaków - ma³e sztuki bêd± skubaæ :)
Chcesz jaki¶ przepis na zanêtê czy masz ju¿ jak±¶ sprawdzon±?
Pozdrawiam (2014/10/08 07:37)

damiangrzeskowiak


Jesli mozesz mi podpowiedziec to bardzo prosze,karmimy ziarnem czy supk± zanêta? (2014/10/10 21:39)

ba-baracusa


Jestem pocz±tkuj±cym ale w niedziele zamierzam u¿yæ zanêty lorpio roach fine z glin± argile oraz minera³em p³oci górka dam troche zmielonych konopi i zobaczymy co z tego wyniknie pozdro ! (2014/10/10 22:07)