Zaloguj się do konta

Łowienie ościeniem, kuszą w nocy na prywatnym.

utworzono: 2015/05/19 13:53
cetnik

próbowaliście może drodzy koledzy nocnych łowów z reflektorem bod łodzią  i ościeniem lub kuszą ?
tylko nie przytaczajcie mi regulaminu bo chodzi mi o konkretne miejsca tzn prywatne łowiska.
szczególnie okoń mnie interesuje.
[2015-05-19 13:53]

Artur z Ketrzyna

A dokładniej coś o łowisku, jakie Cię interesuje.
Bo mówisz konkretne, jaki gospodarz?
Wedle ustawy powinieneś mieć kartę łowiectwa podwodnego.
[2015-05-19 14:25]

Jakub Woś

Zdaje się, że to portal wędkarski. My łowimy na wędki a nie ościenie. Chyba gdzie indziej konkretów bedziesz musiał szukać
[2015-05-19 14:54]

cetnik

jednak zakładka na forum  to "łowienie ryb w nocy" a nie "tylko wędkowanie w nocy" .
pomijając piszących co wiedzą, lecz nie wiedzących co piszą
dodam że zbiornik wodny ok 5 h jest całkowicie prywatnym zbiornikiem zalewowym w obrębie prywatnego terenu ( gospodarstwa rolnego ).
chodzi mi raczej o obadanie co tam pływa a mniej o zabawę w Indianina :)
[2015-05-19 15:09]

Jakub Woś

jednak zakładka na forum  to "łowienie ryb w nocy" a nie "tylko wędkowanie w nocy" .
pomijając piszących co wiedzą, lecz nie wiedzących co piszą
dodam że zbiornik wodny ok 5 h jest całkowicie prywatnym zbiornikiem zalewowym w obrębie prywatnego terenu ( gospodarstwa rolnego ).
chodzi mi raczej o obadanie co tam pływa a mniej o zabawę w Indianina :)

sprecyzuj co masz na myśli pisząc "zalewowy"
[2015-05-19 15:11]

cetnik

powinienem napisać -  spiętrzeniowy bo powstał ok 15- 20 lat temu przez spiętrzenie wody przy pomocy grobli z jazem . głównie jest tam  karaś na tony , okoń ,lin czasem się zdarzy i szczupak nawet.
o kłusownikach ze szperaczem i "dzidą" słyszałem ale to inna para kaloszy.

[2015-05-19 15:23]

polobmw

Pytanie brzmi ,, próbowaliście ,, odpowiadam nie próbowałem , mam nadzieje że pomogłem ( jakie pytanie taka odpowiedż )
[2015-05-19 15:52]

Co tam Q...wa ościeniem. A prądem i jeszcze lepiej petardą q....wa albo granatem.Generalnie jeszcze wśród niektórych obowiązuje pewna stara zasada.Nie właż tam gdzie Ciebie nie proszą.Twój wpis w można porownać do puszczenia ,,bąka " w dobrym towarzystwie. [2015-05-19 17:14]

Jakub Woś

Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym.

Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:

8) narzędziami kaleczącymi, z wyjątkiem sznurów hakowych, pęczków hakowych, haczykawędki i harpuna kuszy,

[2015-05-19 18:06]

cetnik

w tej samej ustawie jest jeszcze mowa o milicji :)
na na prywatnym stawie to wolność tomku...
wszelkim frustratom dziękuję za odpowiedzi
[2015-05-19 18:17]

Jakub Woś

w tej samej ustawie jest jeszcze mowa o milicji :)
na na prywatnym stawie to wolność tomku...
wszelkim frustratom dziękuję za odpowiedzi

Oj mylisz się. A na prywatnym podwórku możesz psa ościeniem potraktować?
[2015-05-19 18:26]

cetnik

tu masz rację .
złodzieja na swoim podwórku też nie powinno się odstrzelić i okonia szkodnika w stawie  też prawo chroni.
załóżmy zmianę z ościenia na kamerkę podwodną . w sumie chodzi mi o to żeby podejrzeć co tam siedzi , a jak będę wiedział co jest to już sobie z tym poradzę.
jak to jest z reakcją ryb na światło podwodne ?
tylko nie pisać że ze swiatłem nie wolno bo podswietlanie oczek wodnych to norma , a co to jest jak nie 5h oczka wodnego .
[2015-05-19 18:38]

Artur z Ketrzyna

tu masz rację .
złodzieja na swoim podwórku też nie powinno się odstrzelić i okonia szkodnika w stawie  też prawo chroni.
załóżmy zmianę z ościenia na kamerkę podwodną . w sumie chodzi mi o to żeby podejrzeć co tam siedzi , a jak będę wiedział co jest to już sobie z tym poradzę.
jak to jest z reakcją ryb na światło podwodne ?
tylko nie pisać że ze swiatłem nie wolno bo podswietlanie oczek wodnych to norma , a co to jest jak nie 5h oczka wodnego .

Oglądać ryby przy świetle można, ale używać sztucznego światła do polowania na nie już nie.
Nie porównuj oczka wodnego z akwenem wodnym.
Jak też jeśli jest to woda płynąca nie może być prywatna...
Mimo że gościu zalał swoje grunty (w innym przypadku nie dostał by zezwolenia na budowę urządzenia spiętrzającego wodę i zalania czyiś gruntów).
[2015-05-19 18:46]

Koledzy po co ta polemika.Przecież najwyrażniej chodzi o sianie zamętu.A naszemu adwersarzowi proponuję założenie portalu o nazwie ościennik itp.Bo ten nazywa się wędkuje. A wędka z kuszą i ościeniem po za rybą ma niewiele wspólnego.Julian [2015-05-19 19:02]

cetnik

no nie jest płynąca . kto o tym wspominał ?
zbiornik nadmiarowy i nie akwen tylko nieużytek rolny
operat wodny widziałem .
zbiornik zbiera wodę opadową z doliny w której istnieje ,a nadmiar odprowadzany jest rowem melioracyjnym .
a jak kogoś oburza pisanie na niepolityczne tematy to niech nie czyta tylko... wędka i nad wode a nie fora trolować !
[2015-05-19 19:10]

89krzysztof

Trudno tutaj dowiedzieć się czegoś konkretnie. Nie rozumiem po co wszyscy przytaczacie tutaj ustawy, artykuły itd. Kolega tylko zapytał o konkretną sprawę, można było odpowiedzieć na temat. Te wszystkie ustawy jeśli będzie chciał, to wsadzi sobie głęboko i zrobi to, co planuje... Kraj prawa i sprawiedliwości, ech..  [2015-05-20 04:18]

Artur z Ketrzyna

no nie jest płynąca . kto o tym wspominał ?
zbiornik nadmiarowy i nie akwen tylko nieużytek rolny
operat wodny widziałem .

zbiornik zbiera wodę opadową z doliny w której istnieje ,a nadmiar odprowadzany jest rowem melioracyjnym .
a jak kogoś oburza pisanie na niepolityczne tematy to niech nie czyta tylko... wędka i nad wode a nie fora trolować !

Jeśli jest to nieużytek rolny, to nie będzie operatu ""wodnego"".
Kiczasz gościu, bo jedno drugie wyklucza jaki i co do rybactwa/wędkarstwa to jest operat rybacki.

Ale jeśli to stojąca woda powierzchniowa, może być prywatna.

chodzi mi raczej o obadanie co tam pływa a mniej o zabawę w Indianina :)
I jeszcze jedno okonia na oścień, będzie trudno....
Wędkarz bada wodę wędką, rybak narzędziami rybackimi



[2015-05-20 06:25]

cetnik

jest nieużytek i jest operat .
w końcu kilka rzeczowych odpowiedzi . dziękuję .
jedno czego się tu dowiedziałem to , że może jest tu wielu prawdziwych wędkarzy ale i sporo malkontentów i frustratów często pozbawionych umiejętności czytania ze zrozumieniem.
łatwiej jest nasmarować coś od rzeczy na forum niż zastanowić się nad faktycznym problemem.
zaczynam lutować mocne diody zasilę to akusem samochodowym i zobaczę efekty (albo nie zobaczę).
niezależnie od efektów napiszę tu jak poszło .
pozdrawiam !
[2015-05-20 09:14]