Zaloguj się do konta

Łowienie okoni z pokrywy lodowej.

utworzono: 2012/01/27 22:21
stoen

Dziś byłem na rekonesansie, lód około 5cm, kilku wędkarzy. Jutro rano startuję, już nie mogę się doczekac. Zeszły sezon był całkiem niezły, ciekawy jaki bedzie ten? Pozdrowienia dla wszystkich lodomaniaków.


no ci powiem że te dwa robią wrażenie , dobrego określenia użyłeś Lodomaniaków to mi się podoba chyba zagości to w moim słowniku wędkarskim , łowienie ryb z pod lodu w tak piękną pogodę jaką mamy teraz jest wspaniałe. fajne masz siedzisko kongera mam w planach zakup takiego ile dałeś ? dobre jest?


Fajne podełko które w zasadzie pomieści wszystko co potrzebne przy łowieniu z pod lodu. Temat wiadarek, toreb, stołeczków mam już za sobą. Koszt do 100zł z przesyłką , myślę że warto. [2012-01-30 08:19]

Iras1975

Dziś byłem na rekonesansie, lód około 5cm, kilku wędkarzy. Jutro rano startuję, już nie mogę się doczekac. Zeszły sezon był całkiem niezły, ciekawy jaki bedzie ten? Pozdrowienia dla wszystkich lodomaniaków.



A na co wzięły garbuski? [2012-01-30 18:01]

antoniusz98

byłem w sobotę 28-go i lód był zbyt cienki żeby powędkować na szczęście wszedłem wykułem otwór i zdążyłem postawić spławik . tylko szkoda że moje wędkowanie polegało tylko na sprawdzaniu co kilka minut wędki czy coś sie złapało . łapałem na prywatnym stawie bardzo obwitym prawie w każdy gatunek ryb  . niestety nic nie złapałem bo łowiłem na dość płytkim miejscu i około tylko 2 metry od brzegu . na szczęście jadę już w środę i wchodzę już dalej bo lód już gruby na całe szczęście ale i tak bezpieczeństwo na pierwszym miejscu .aha i przy okazji chciałbym zasięgnąć porady od was jak złapać okonia na stawie o wymiarach 30m x 20m i głębokościach od 1m do 2.10m??? blacha ?spławik ? mormyszka ??? jaka mormyszka ??? jaka blacha??? podawać jokersa z góry??? czekam na odp. [2012-01-30 19:35]

ripper

Dziś byłem na rekonesansie, lód około 5cm, kilku wędkarzy. Jutro rano startuję, już nie mogę się doczekac. Zeszły sezon był całkiem niezły, ciekawy jaki bedzie ten? Pozdrowienia dla wszystkich lodomaniaków.


no ci powiem że te dwa robią wrażenie , dobrego określenia użyłeś Lodomaniaków to mi się podoba chyba zagości to w moim słowniku wędkarskim , łowienie ryb z pod lodu w tak piękną pogodę jaką mamy teraz jest wspaniałe. fajne masz siedzisko kongera mam w planach zakup takiego ile dałeś ? dobre jest?


Fajne podełko które w zasadzie pomieści wszystko co potrzebne przy łowieniu z pod lodu. Temat wiadarek, toreb, stołeczków mam już za sobą. Koszt do 100zł z przesyłką , myślę że warto.

 
no właśnie ja też już przerobiłem i wiaderka takie wynalazki własnej roboty i stołek a to na prawdę fajna i praktyczna rzecz już sobie zamówiłem i będzie spokój na lata . [2012-01-30 20:33]

ripper


[2012-01-30 20:34]

stoen

Dziś byłem na rekonesansie, lód około 5cm, kilku wędkarzy. Jutro rano startuję, już nie mogę się doczekac. Zeszły sezon był całkiem niezły, ciekawy jaki bedzie ten? Pozdrowienia dla wszystkich lodomaniaków.



A na co wzięły garbuski?


wolframowa mormyszka + sztuczna ochotka (żywej jeszcze u nas nie mają). [2012-01-30 20:38]

Draq

Kolega chyba przedawkował Rutinoscorbin że takie pierdoł wypisuje :)
[2012-01-30 20:48]

jacenty75

Człowieku (nie mam pewności czy wędkarzu) - WYLUZUJ.

Kol. stoen gratuluje udanego połowu.

[2012-01-30 20:48]

withanight88

Kolega chyba przedawkował Rutinoscorbin że takie pierdoł wypisuje :)



Hehehheheh :) obawiam się że coś mocniejszego przedawkował :) [2012-01-30 21:07]

Zander51

Kolega Bury pojawił się na kolejnym nicku, by wytoczyć "podlodowcom" kolejną krucjatę. Ja jeszcze nie byłem na lodzie. Strach cokolwiek napisać i fotki wstawić...:)
[2012-01-30 21:17]

stoen

 Kol. Uran za długo na mrozie przybywał i bateria siadła.

[2012-01-30 21:19]

DARO2165

Niestety choroba nie wybiera tak czasami jest. [2012-01-30 21:19]

Iras1975

Dziś byłem na rekonesansie, lód około 5cm, kilku wędkarzy. Jutro rano startuję, już nie mogę się doczekac. Zeszły sezon był całkiem niezły, ciekawy jaki bedzie ten? Pozdrowienia dla wszystkich lodomaniaków.



A na co wzięły garbuski?


wolframowa mormyszka + sztuczna ochotka (żywej jeszcze u nas nie mają).


Jak sztuczna to chyba Berkleya? Ja stosowałem te robalki i powiem że rybki je polubiły...:)

Co do kolegi zatrutego uranem czy jakimś podobnym " świństwem" to wypada współczuć bo to przykra sprawa...

[2012-01-30 22:17]

antoniusz98

chciałbym zasięgnąć porady od was jak złapać okonia na stawie o wymiarach 30m x 20m i głębokościach od 1m do 2.10m??? blacha ?spławik ? mormyszka ??? jaka mormyszka ??? jaka blacha??? podawać jokersa z góry??? czekam na odp. [2012-01-30 22:28]

Iras1975

chciałbym zasięgnąć porady od was jak złapać okonia na stawie o wymiarach 30m x 20m i głębokościach od 1m do 2.10m??? blacha ?spławik ? mormyszka ??? jaka mormyszka ??? jaka blacha??? podawać jokersa z góry??? czekam na odp.


Kiedyś zakupiłem jokersa i powiem, że wyrzuciłem pieniądze. Zero wyników! Dużo lepsza jest mała błystka z chwościkiem z czerwonej wełny. A co do stawku o którym piszesz to masz większe szanse na złowienie ryby od wędkarzy wędkujących na dużych i głębokich jeziorach. [2012-01-30 22:43]

stoen

Dziś byłem na rekonesansie, lód około 5cm, kilku wędkarzy. Jutro rano startuję, już nie mogę się doczekac. Zeszły sezon był całkiem niezły, ciekawy jaki bedzie ten? Pozdrowienia dla wszystkich lodomaniaków.



A na co wzięły garbuski?


wolframowa mormyszka + sztuczna ochotka (żywej jeszcze u nas nie mają).


Jak sztuczna to chyba Berkleya? Ja stosowałem te robalki i powiem że rybki je polubiły...:)

Co do kolegi zatrutego uranem czy jakimś podobnym " świństwem" to wypada współczuć bo to przykra sprawa...

Barkleya, dodatkowo psiknięte " śmierdziuchem okonia" i poskutkowało. Jak dobrze biorą sztuczna ochotka się sprawdza, przy słabych braniach nie ma to jak naturalny robal. 

[2012-01-31 11:30]

stoen

chciałbym zasięgnąć porady od was jak złapać okonia na stawie o wymiarach 30m x 20m i głębokościach od 1m do 2.10m??? blacha ?spławik ? mormyszka ??? jaka mormyszka ??? jaka blacha??? podawać jokersa z góry??? czekam na odp.


Okoń jest rybą która się cały czas przemieszcza, nie ma swoich zimowisk jak białoryb, dlatego trzeba jej szukać. Z moich doświadczeń nęcenie jokersem przy połowie okonia raczej nie przyniesie wyników. Proponuje tak jak kol. login7523 błyskę z czerw. chwościkiem i kilkanaście otworów w lodzie co ~1,5 metra. Ja okonie łowię na głębokości od 1 do 2 m , raczej przy brzegu, im dalej w zbiornik tym słabsze wyniki. [2012-01-31 11:56]

antoniusz98

dzięki za  rade:) [2012-01-31 12:39]

adrionn911

Witam, podpowiedzcie jak prowadzić błystkę podlodową a jak mormyszkę. Pozdrawiam  [2012-01-31 12:57]

Zander51

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem młody kolego. Jeżeli będziesz myślał, analizował i wyciągał prawidłowe wnioski, to będziesz miał sukcesy. Podpowiedź niewiele cię nauczy. taka sama podpowiedź jak na klasówce. Na chwilę możesz mieć jakiś efekt. Ale jeżeli nie przerobisz uczciwie tego materiału nie nauczyć się nigdy. Pamiętaj...
[2012-01-31 13:09]

ripper

tego nie da się podpowiedzieć to trzeba pokazać by zobaczyć i zrozumieć i nie zawsze ryba bierze tak samo przynętę jak np dziś  czy za 2 dni , trzeba kombinować , wędkarstwa nie da się nauczyć w 1 dzień tego uczysz się całe życie . [2012-01-31 17:46]

adrionn911

Dzięki, bylem dziś, popróbowałem, nic nie złowiłem, ale jutro też pójdę.  [2012-01-31 18:30]

Iras1975

Błystkę (z kotwiczką na kółeczku łącznikowym) opuść na dno, podnieś na kilka-kilkanaście cm i z tej pozycji zaczynasz "grać" podrywając lekko do góry i opuszczając tak żeby blaszka nie dotykała dna, ważne żeby po opuszczeniu poczekać  kilka sekund bo okoń najczęściej wtedy uderza. Błystkę z wlutowanymi haczykami prowadzi się podobnie ale skuteczniejsze jest opuszczanie na samo dno i podrywanie. 

Mormyszkę opuszczasz na dno(kiwok się wyprostuje) i bardzo powoli podnosisz jednocześnie wprawiając ją w drgania za pomocą wędki, najczęściej tak na wysokość ok pół metra(czasem wyżej) i od nowa na dno powtarzając cykl co najmniej kilka razy.

[2012-01-31 19:31]

adrionn911

Błystkę (z kotwiczką na kółeczku łącznikowym) opuść na dno, podnieś na kilka-kilkanaście cm i z tej pozycji zaczynasz "grać" podrywając lekko do góry i opuszczając tak żeby blaszka nie dotykała dna, ważne żeby po opuszczeniu poczekać  kilka sekund bo okoń najczęściej wtedy uderza. Błystkę z wlutowanymi haczykami prowadzi się podobnie ale skuteczniejsze jest opuszczanie na samo dno i podrywanie. 

Mormyszkę opuszczasz na dno(kiwok się wyprostuje) i bardzo powoli podnosisz jednocześnie wprawiając ją w drgania za pomocą wędki, najczęściej tak na wysokość ok pół metra(czasem wyżej) i od nowa na dno powtarzając cykl co najmniej kilka razy.




O takie odpowiedzi mi chodziło, bardzo dziękuję ;)

[2012-01-31 19:48]

Iras1975

To są tylko takie "jałowe" porady. Najlepiej to zobaczyć tak jak koledzy wyżej napisali i spędzać nad wodą wiele godzin doskonaląc umiejętności.

 

[2012-01-31 21:50]