Łowienie na koszyczek przy mulistym dnie

/ 3 odpowiedzi
Witam Mam łowisko na którym w zeszłym roku udało mi się wyciągnąć sporo ładnych linow glowinie na spławik. Próbowałem łowić tez na koszyk lub metodę ale bez efektów, łowisko jest bardzo muliste , średnia głębokość to ok 1-1,5m , możliwe ze cały zestaw zatapiał się w mule? Mają koledzy sprawdzone metody na podobnych warunkach łowienia ? Jaki zestaw gruntowy zastosować jakie gramatury żeby był skuteczny? Pozdrawiam
bluehornet


Winklepicker, koszyk "0" i długi przypon (2021/03/15 21:24)

Julian


Jeżeli już tak bardzo nie lubisz spławika ( ja stosuję spławik równocześnie z sygnalizatorem brań ) .
To polecam Ci na takie warunki zapomnianą ( ja stosuję ) sprężynkę . Też rzucisz ,,dalej " masz niewielkie obciążenie ( nie wpadnie w muł ) zestaw kładę na sygnalizator . I po krzyku .
Ale rób jak uważasz - każda metoda dobra byle by tylko skuteczna .
Ps. Przy mglistej pogodzie spławik mi utrzymuje przynętę na odpowiedniej głębokości np. 30 cm nad gruntem a sygnalizator jak sama nazwa wskazuje . I nie muszę wytrzeszczać oczu . Lin i karaś to moje ,,ulubione " ryby .
Pozdrawiam .
(2021/03/15 22:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

fishark


Na mulistym łowisku niezłe efekty mam na delikatnego pickera z oliwką 10-15g oraz przyponem około 75cm, co jakiś czas donęcam ziarnem lub kulkami wielkości rafaello przy pomocy procy. (2021/03/15 23:05)