Łowienie na legitymację

/ 14 odpowiedzi
cześć, dziś złożyłem wniosek o wydanie karty wędkarskiej, ale zapewne wydadzą mi ją w przyszłym tygodniu i tu jest problem, ponieważ chciałbym w ten weekend pojechać na nockę i stąd moje pytanie: mogę łowić z zezwoleniem (wraz z rejestrem, mam wszystkie opłaty) i legitymacją członkowską?
Piotr 100574


no ale nie masz karty,normalnie powinni ci wydać legitymację i zezwolenie na podstawie karty wędkarskiej,pośpieszyli się trochę (2015/08/13 17:59)

kaczuszkaKWAK


trochę tak, ale wracając do meritum, czy będzie to wielki problem? (2015/08/13 18:01)

zbynio 33


możesz na prywatnym dołku :))))
masz pozwolenie, a nie masz karty? Ciekawe jaki nr Ci wpisali ?:) (2015/08/13 18:17)

kaczuszkaKWAK


wpiszę sobie, jak dostanę kartę (2015/08/13 18:37)

Piotr 100574


ja bym poczekał ,zacznij przygodę z wędkarstwem od legalnego łowienia,bo nie legalne to masz już na pewno za sobą (2015/08/13 18:47)

kaczuszkaKWAK


skąd ten wniosek? łowię od małego, a potem na prywatnych; w sumie nie wiem dlaczego nie wyrobiłem karty do tej pory (2015/08/13 18:48)

ryukon1975


Skoro łowisz jak piszesz "od małego" bez uprawnień to cóż Cię skłoniło do tego że teraz nagle się jednym weekendem przejmujesz i zadajesz takie pytania? :) (2015/08/13 19:01)

Artur z Ketrzyna


Na prywatnym, (oczywiście prywatnym, nie komercyjnym - czyli prywatnej osobie użytkującej wodę państwową). Możesz łowić bez karty wędkarskiej, jak gospodarz Ciebie z tego zwalnia.
A na wszystkich wodach państwowych jest wymagana karta wędkarska.


mogę łowić z zezwoleniem (wraz z rejestrem, mam wszystkie opłaty) i legitymacją członkowską?

Faktycznie się pośpieszyli (ale w PZW, takie rzeczy mnie nie dziwią), bo jak koledzy wskazali na zezwoleniu i w legitymacji musisz mieć wpisany nr Karty Wędkarskiej.
Bez tego wpisu też możesz mieć problemy. Oczywiście powinno się zakończyć tylko pouczeniem, lecz brak Karty Wędkarskiej może być już mandatowo zakończone.
(2015/08/13 19:21)

pakul1206


Widzę ze zezwolenie w pzw wydane po znajomości, karta pewnie za gorzałę, witamy w Polsce. Nie mnie to oceniać, szanuj rybkę bo niewiele jej zostało, sprawy urzędowe są drugorzędne. Jednak podczas kontroli może być problem. (2015/08/13 22:41)

marek1963


nie bardzo rozumiem oco ci chodzi -- w moim przypadku wyglądało to tak -- zdany egzamin zapłacone składki -- dali legitymacje pzw i wniosek o karte który złożyłem w urzędzie miejskim - tam dostałem pokwitowanie że wystąpiłem o karte wędkarską i z tym pokwitowaniem mogłem legalnie łowić (2015/08/14 22:58)

Piotr 100574


a kto koledze powiedział że może łowić na te pokwitowanie?????????jak się nie ma dokumentu w ręce to nie można łowić (2015/08/15 13:11)

pakul1206



Zezwolenie dostajesz na podstawie karty, w zezwoleniu masz numer karty, nie masz karty nie masz numeru,nie masz zezwolenia,jak trafisz na straznika służbistę to masz po piz..ie, po piz..ie powinien dostać również kolega w kole który wydał Ci to pozwolenie, kombinatorstwo mamy chyba we krwi. (2015/08/15 22:56)