Łowienie na włos-porady

/ 21 odpowiedzi
Czesc!

Ostatnio rozmawialem z wieloma wedkarzami, i wiekszosc doradzila mi, zebym sprobowal lowic na wlos. Mam do was takie pytania:
1. Czy naprawde efekty sa znacznie wieksze?
2. Jak zrobic taki przypon z "wlosem"?
3. W jaki sposob zakladac na wlos przynete?
4. Na jakie ryby moge liczyc lowiac w ten sposob?

Pozdrawiam :)
sebaworoch


1. Tak2. Robisz węzeł bez węzła (poszukaj na google), lub kupujesz gotowe. 3. Jest do tego specjalna igła.4. Prawie wszystkie spokojnego żeru. (2014/07/23 12:33)

Glovvacz



Są znacznie większe tylko i wyłącznie dlatego ,że ryba zacina się samoczynnie i jest pewne zacięcie. (2014/07/23 16:08)

sebaworoch



Są znacznie większe tylko i wyłącznie dlatego ,że ryba zacina się samoczynnie i jest pewne zacięcie.


Przypon z włosem służy do odpowiedniej prezentacji i podania przynęty, reszta to sprawa wędkarza. Zgodzę się tylko z tym że zacięcie jest pewniejsze. (2014/07/23 16:20)

kokap1996


A da się założy b.robaka lub rosówkę na włos? (2014/07/23 18:17)

u?ytkownik158065


A da się założy b.robaka lub rosówkę na włos?

Tak na specjalnym klipsie do robaków.
(2014/07/23 18:25)

Lujski


nie tylko na klipsie - ja igła przekuwałem kilka bialych i normalnie jak kulki zakladałem na włos - na koniec stoperek i grało - niestety nic na to nie łowilem, a zawsze mi drobnica te białe z włosa wyszarpała
Podrawiam (2014/07/23 20:40)

notaki


niestety, generalnie biale przyciągają drobnicę, więc - jezeli nie chcemy niepotrzebnie tracić nerwów warto je stosować jedynie tam, gdzie drobnica nie zjawia się pierwsza "przy stole". (2014/07/23 21:45)

skoczek27


1 Jeszcze nie wiem, zacząłem dopiero tą technikę2 Jak poprzednicy - węzeł bez węzła 3 Do kulek są wiertełka, kukurydze zakładam przy użyciu szydałka po babci. 4 Każdą białą - zależy od przynęty - mi się udało płoć i leszczyka narazie. Wiem że sprawdza się na linie, amurze i karpiu. Więc pewnie każdą w zależności co założysz.

Pozdro (2014/07/24 08:04)

u?ytkownik158065


nie tylko na klipsie - ja igła przekuwałem kilka bialych i normalnie jak kulki zakladałem na włos - na koniec stoperek i grało - niestety nic na to nie łowilem, a zawsze mi drobnica te białe z włosa wyszarpała
Podrawiam

No właśnie dlatego że zakładałeś na włos a nie na klips :) (2014/07/24 12:54)

zbynio 33


nie tylko na klipsie - ja igła przekuwałem kilka bialych i normalnie jak kulki zakladałem na włos - na koniec stoperek i grało - niestety nic na to nie łowilem, a zawsze mi drobnica te białe z włosa wyszarpała
Podrawiam

No właśnie dlatego że zakładałeś na włos a nie na klips :)

Witam :). Zakładałem na ten śmieszny kolczyk i bezpośrednio na hak robale i jeśli chodzi o skuteczność to lepsze efekty były jak robale były na haku. Z włosa, czy z kolczyka, czy z haka i tak drobnica obdziobie jak ma obdziobać.... Jak dla mnie po próbach to beznadziejny wynalazek.... (2014/07/24 14:26)

u?ytkownik26223


nie tylko na klipsie - ja igła przekuwałem kilka bialych i normalnie jak kulki zakladałem na włos - na koniec stoperek i grało - niestety nic na to nie łowilem, a zawsze mi drobnica te białe z włosa wyszarpała
Podrawiam

No więc chyba nie do końca "grałoskoro nic nie złowiłeś.
Zresztą ja osobiście uważam że tu (robak na klipsie) jest troche bez sensu i łowieniem "na siłe"z włosa ,to jest troche taka sztuka dla sztuki.Istnieje zbyt duże ryzyko obskubania przynęty.Nawet w wodach typowo karpiowych gdzie występują wielkie (i wiele) karpie zawsze znajdą sie jakieś płoteczki czy inne krąpiki.
Co do zakładania kulek to wcale nie musimy stosować standard riga

jest np tzw "D rig" gdzie na pętle z fluorocarbonu zakładamy małe specialne kółko do D riga (albo kółko łącznikowe) do którego mocujemy kulkę lub inną przynęte za pomocą gumek lateksowych
 lub cienkiej plecionki.   ale kółko można zakładać też bezpośrednio na hak stopując gumowymi lub silikonowymi stoperkami (2014/07/24 14:48)

kamael


Co do kulek to ja bardzo lubie na karpie prosty ale dla mnie skuteczny przypon "blowback rig". (2014/07/24 22:02)

u?ytkownik158065


nie tylko na klipsie - ja igła przekuwałem kilka bialych i normalnie jak kulki zakladałem na włos - na koniec stoperek i grało - niestety nic na to nie łowilem, a zawsze mi drobnica te białe z włosa wyszarpała
Podrawiam

No właśnie dlatego że zakładałeś na włos a nie na klips :)

Witam :). Zakładałem na ten śmieszny kolczyk i bezpośrednio na hak robale i jeśli chodzi o skuteczność to lepsze efekty były jak robale były na haku. Z włosa, czy z kolczyka, czy z haka i tak drobnica obdziobie jak ma obdziobać.... Jak dla mnie po próbach to beznadziejny wynalazek....

może i masz rację choć mi się nie zdarzyło ale na pewno zakładanie na klips jest dużo lepsze od zakładania na włos, ryby małe ryby maja na pewno trudniej ściągnąć robaki i druga sprawa na klips wchodzi bardzo dużo robaków .... (2014/07/24 22:44)

zbynio 33


nie tylko na klipsie - ja igła przekuwałem kilka bialych i normalnie jak kulki zakladałem na włos - na koniec stoperek i grało - niestety nic na to nie łowilem, a zawsze mi drobnica te białe z włosa wyszarpała
Podrawiam

No właśnie dlatego że zakładałeś na włos a nie na klips :)

Witam :). Zakładałem na ten śmieszny kolczyk i bezpośrednio na hak robale i jeśli chodzi o skuteczność to lepsze efekty były jak robale były na haku. Z włosa, czy z kolczyka, czy z haka i tak drobnica obdziobie jak ma obdziobać.... Jak dla mnie po próbach to beznadziejny wynalazek....

może i masz rację choć mi się nie zdarzyło ale na pewno zakładanie na klips jest dużo lepsze od zakładania na włos, ryby małe ryby maja na pewno trudniej ściągnąć robaki i druga sprawa na klips wchodzi bardzo dużo robaków ....

:)). Co powoduje, że drobnicy trudniej ściągnąć robale?  Na hak wchodzi więcej.... Z czym jest jest lepsze zakładania na klips robali? Ja jak lowilem na robale i zakładałem je na hak na łowisku prywatnym, to przy dobrze zrobionym zestawie wszystkie ryby były ładnie zapięte. Żaden nie połknął głęboko.... Natomiast widziałem jak koleś lowil na splawik delikatnym zestawem z zadlugim przyponem , to karpie łykały aż do żołądka... Później debil grzebał małym  karpikom w brzuchu i każdy jeden z pewnością zdechł..., a i skuteczność jego pozostawiala wiele do życzenia... Początkującym to może też bym polecili klips...  (2014/07/25 07:54)

u?ytkownik158065


nie tylko na klipsie - ja igła przekuwałem kilka bialych i normalnie jak kulki zakladałem na włos - na koniec stoperek i grało - niestety nic na to nie łowilem, a zawsze mi drobnica te białe z włosa wyszarpała
Podrawiam

No właśnie dlatego że zakładałeś na włos a nie na klips :)

Witam :). Zakładałem na ten śmieszny kolczyk i bezpośrednio na hak robale i jeśli chodzi o skuteczność to lepsze efekty były jak robale były na haku. Z włosa, czy z kolczyka, czy z haka i tak drobnica obdziobie jak ma obdziobać.... Jak dla mnie po próbach to beznadziejny wynalazek....

może i masz rację choć mi się nie zdarzyło ale na pewno zakładanie na klips jest dużo lepsze od zakładania na włos, ryby małe ryby maja na pewno trudniej ściągnąć robaki i druga sprawa na klips wchodzi bardzo dużo robaków ....

:)). Co powoduje, że drobnicy trudniej ściągnąć robale?  Na hak wchodzi więcej.... Z czym jest jest lepsze zakładania na klips robali? Ja jak lowilem na robale i zakładałem je na hak na łowisku prywatnym, to przy dobrze zrobionym zestawie wszystkie ryby były ładnie zapięte. Żaden nie połknął głęboko.... Natomiast widziałem jak koleś lowil na splawik delikatnym zestawem z zadlugim przyponem , to karpie łykały aż do żołądka... Później debil grzebał małym  karpikom w brzuchu i każdy jeden z pewnością zdechł..., a i skuteczność jego pozostawiala wiele do życzenia... Początkującym to może też bym polecili klips... 

To że plecionka z której zrobiony jest włos "tnie" robaki i drobnicy dużo łatwiej jest ściągnąć z włosa robaki niż z klipsa czy haka, nie widziałem jeszcze żeby ktoś zakaładał robaki na włos bo po prostu tak się nie łowi z kilku powodów :) choć jak widać niektórzy stosują takie rozwiązanie , klips jest też lepszy z tym że tak jak napisałem wcześniej wchodzi na niego duzo więcej robaków, robale :) są w kupie, przynęta jest większa, prezentacja przynęty jest lepsza a po za tym zakładając robaki na włos uszkadzamy je węzłem od oczka którym włos jest zakończony i również  przez to drobnicy jest łatwiej .....




(2014/07/25 10:54)

u?ytkownik158065


nie tylko na klipsie - ja igła przekuwałem kilka bialych i normalnie jak kulki zakladałem na włos - na koniec stoperek i grało - niestety nic na to nie łowilem, a zawsze mi drobnica te białe z włosa wyszarpała
Podrawiam

No właśnie dlatego że zakładałeś na włos a nie na klips :)

Witam :). Zakładałem na ten śmieszny kolczyk i bezpośrednio na hak robale i jeśli chodzi o skuteczność to lepsze efekty były jak robale były na haku. Z włosa, czy z kolczyka, czy z haka i tak drobnica obdziobie jak ma obdziobać.... Jak dla mnie po próbach to beznadziejny wynalazek....

może i masz rację choć mi się nie zdarzyło ale na pewno zakładanie na klips jest dużo lepsze od zakładania na włos, ryby małe ryby maja na pewno trudniej ściągnąć robaki i druga sprawa na klips wchodzi bardzo dużo robaków ....

:)). Co powoduje, że drobnicy trudniej ściągnąć robale?  Na hak wchodzi więcej.... Z czym jest jest lepsze zakładania na klips robali? Ja jak lowilem na robale i zakładałem je na hak na łowisku prywatnym, to przy dobrze zrobionym zestawie wszystkie ryby były ładnie zapięte. Żaden nie połknął głęboko.... Natomiast widziałem jak koleś lowil na splawik delikatnym zestawem z zadlugim przyponem , to karpie łykały aż do żołądka... Później debil grzebał małym  karpikom w brzuchu i każdy jeden z pewnością zdechł..., a i skuteczność jego pozostawiala wiele do życzenia... Początkującym to może też bym polecili klips... 


Od czego lepsze, od zakładania na hak czy na włos  ??? (2014/07/25 11:08)

zbynio 33


Od czego lepsze, od zakładania na hak czy na włos  ???

Sorki Piotruś, bo ja raz o haku raz o włosie.... :)) Masz rację, że lepiej na klips niż z włosem się męczyć :)). (2014/07/25 11:16)

u?ytkownik158065


Od czego lepsze, od zakładania na hak czy na włos  ???

Sorki Piotruś, bo ja raz o haku raz o włosie.... :)) Masz rację, że lepiej na klips niż z włosem się męczyć :)).

No ja piszę o włosie i klipsie nie o włosie i haku ;) (2014/07/25 11:20)

u?ytkownik158065


Zbyniu ty dobrze wiesz o co mi chodziło tylko jak zwykle lubisz meeeeeeee :))) czepiać i ciągnąc za jęzor, juz nic nie pisze na tym forum :((((( :))))))) (2014/07/25 11:22)

zbynio 33


Zbyniu ty dobrze wiesz o co mi chodziło tylko jak zwykle lubisz meeeeeeee :))) czepiać i ciągnąc za jęzor, juz nic nie pisze na tym forum :((((( :)))))))

No :)))). Kto się czubi ten się lubi... :) (2014/07/25 21:47)

u?ytkownik158065


Zbyniu ty dobrze wiesz o co mi chodziło tylko jak zwykle lubisz meeeeeeee :))) czepiać i ciągnąc za jęzor, juz nic nie pisze na tym forum :((((( :)))))))

No :)))). Kto się czubi ten się lubi... :)

:) (2014/07/26 00:26)