Zaloguj się do konta

Łowienie na kulkę proteinową

utworzono: 2013/08/09 12:21
saviano

Tak ostatnio oglądam wysyp filmików o wędkarstwie karpiowym i tak mi się nasunęło pytanie: czy ktoś z Was łowił na kulkę lub pelet inne gatunki ryb niż karp i węgorz?
Nie mówię, że był jakiś przyłów w postaci leszcza, ale z nastawieniem na łowienie ryb innych gatunków niż w/w z przynętą na włosie lub klipsie (np. białe robaki) tylko metodą karpiową. W opublikowanych filmach widać, że stosują duże haki, ale widzę, że są także haczyki 8 z oczkiem, więc teoretycznie nie stało by nic na przeszkodzie, aby poławiać inne gatunki tą właśnie metodą.
[2013-08-09 12:21]

halski021

Można chyba nastawiać się na duże karasie.Znam kolegów,którzy często zaliczają na kulki karasie ponad dwukilowe,ale jako przyłów.Często na wędkuje pojawia się temat ,,co zrobić , żeby nie brały małe karasie,bo są też duże,ale małe są pierwsze zawsze na haku ". To by był chyba dobry sposób na pozbycie się maluchów.
[2013-08-09 12:34]

pawel83q

witam też mam mały problem przeniosłem się z łowiska o piaszczystym dnie na muliste, i pojawił się problem czy kulki o jaskrawych kolorach nie odstraszą ryby-czy maja być w bardziej stonowanych kolorach i może ktoś zna jakieś sprawdzone smaki kulek. do tej pory używałem scopex i truskawka  metodą na bałwanka przynosiła rezultaty nawet niezłe. Ale chciał bym coś zmienić [2013-08-09 13:38]

Tak ostatnio oglądam wysyp filmików o wędkarstwie karpiowym i tak mi się nasunęło pytanie: czy ktoś z Was łowił na kulkę lub pelet inne gatunki ryb niż karp i węgorz?
Nie mówię, że był jakiś przyłów w postaci leszcza, ale z nastawieniem na łowienie ryb innych gatunków niż w/w z przynętą na włosie lub klipsie (np. białe robaki) tylko metodą karpiową. W opublikowanych filmach widać, że stosują duże haki, ale widzę, że są także haczyki 8 z oczkiem, więc teoretycznie nie stało by nic na przeszkodzie, aby poławiać inne gatunki tą właśnie metodą.

Poczytaj sobie trochę o method feeder. [2013-08-09 13:38]

saviano

czytałem o feederze, ale nie znalazłem nic o kulkach. królują białe i czerwone robaki, czasami kuku lub groch i mniejsze przynęty...
[2013-08-09 14:20]

czytałem o feederze, ale nie znalazłem nic o kulkach. królują białe i czerwone robaki, czasami kuku lub groch i mniejsze przynęty...

Nie sam feeder, tylko wpisz sobie w google method feeder :) [2013-08-09 14:46]

krychu26

Ja osobiście ciągnę na włos(na pellet, kulki czy robale) jesiotry, i to te większe sztuki. [2013-08-09 17:18]

zbynio 33

Można chyba nastawiać się na duże karasie.Znam kolegów,którzy często zaliczają na kulki karasie ponad dwukilowe,ale jako przyłów.Często na wędkuje pojawia się temat ,,co zrobić , żeby nie brały małe karasie,bo są też duże,ale małe są pierwsze zawsze na haku ". To by był chyba dobry sposób na pozbycie się maluchów.

bardzo dobry sposób na pozbycie się małych.
[2013-08-09 17:59]

kamilspinning

myślę że założenie na hak mniejszej kulki spowoduje że mniejsze ryby takie jak leszcz lin czy płoć zaczną smakować nasze kulki

[2013-08-10 23:05]

kuba7128

Kiedyś oglądałem film wędkarski gdzie nastawiali się tylko na liny z kulkami. [2013-08-11 09:51]

zbynio 33

chyba na włos ;)
[2013-08-11 09:51]

Lujski

wie ktos gdzie mozna kupic kulki proteinowe NIEpływające 6mm - ewentualnie 8mm ..??
[2013-08-18 17:23]

Ja ostatnio na zestawie samozacinającym miałem kulkę 18 i złapałem na to 3 karasie srebrzyste w przedziale 24-27 cm:/ Ledwo biedaki zdołały ciężarek ruszyć żeby sygnalizator się odezwał :)

[2013-08-20 13:09]

Carp4Fun

Przez ostatnie dziewięć lat wędkuje głównie na komercyjnych łowiskach ale faktycznie na kulki 24 mm nawet zdarzyło mi się zlowić piękne leszcze np 3,5 kg, płocie 0,8 kg oraz karasie 1,5 kg. Średnica mała nie oznacza malej ryby zawsze a duża dużej, czasem to zależy jakie ryby zwabimy nęcąc w nasz region wędkowania i co aktualnie żeruje w wodzie. Ja swoje jak do tej pory sztuki złowiłem właśnie na małe, pływające kulki o średnicy 12-14 mm... [2013-08-20 14:53]

woblerek4432

w necie są maluszki ale jeśli chcesz naprawdę małe kleczki skuteczne to moge ci podesłać z kilogram i sam sprubujesz
:D
[2013-09-15 20:35]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia