Łowienie na Pilicy-miejscówki, metody, sprzęt

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich mam kilka pytan  dotyczacych wlasnie tej rzeki
1.Jaka metode proponujecie ?
2.Jaka przyneta?
3.Jaka zaneta(wedlug was jest najlepsza)?
4.Jakie ryby wystepuja ?
5.Jakie miejsca proponujecie
PROSZE ABY MODERATORZY NIE USUWALI WATKU PONIEWAZ GO NIEMA!!!! (troche mnie irytuje usuwanie przez  watkow )PROSZE O POMOC :)
wacek36


na jakim odcinku Pilicy chcesz łowić  (2013/05/22 20:53)

wacek36


najlepszym miejscem jest Zalew Sulejowski,występuje tutaj praktycznie każda ryba,najwięcej jednak jest leszcza (2013/05/22 20:58)

sztormik


Osobiście uwielbiam tą rzekę, pomimo tego że wyprawa nad Pilicę to prawie 80km w jedną stronę i tak warto! 
Łowię na odcinku rzeki od Tomaszowa do Inowłodza, zwykle na spławik lub spinning.
Co do przynęt, do spławika zanęta jaź,kleń,leszcz + biały robak (barwione) wystarczają, do spinningu najczęściej używam
obrotówek lub lepszej klasy gum. 
Jeśli chodzi o ryby, przeważają, kleń, jaź, leszcz, świnka, czasami trafia się brzana, z drapieżników głównie szczupak, okoń i boleń.
Oczywiście nie zawsze wszystko wygląda tak kolorowo i uda się coś złapać, ale jak już się trafi, to nie jest małe, jak trafimy na dzień
i rybę to robi się po prostu eldorado.
Co ciekawe ze 3-4 lata temu udało nam się wraz ze znajomymi trafić w okolicach lipca-sierpnia na stado karasi... takich ~1kg wyciągnęliśmy w ciągu 2 godzin ponad 30szt. także warto szukać i próbować!

Pozdrawiam
ŁK (2016/03/23 10:38)

pawelz


Tak z ciekawosci, gdzie te swinki na odcinku Tomaszow  - Inowlodz ?. Mieszkam w Tomaszowie, lowie od ponad 40 lat na tej rzece i swinka od kad pamietam byla na tym odcinku w zdecydowanej mniejszosci.
Jesli chodzi o ryby, odcinek ten nalezlaoby podzieli na kilka obszarow
1) Zalew - Tomaszow. Tu glownie jaz, ploc czy leszcz. Punktowo (znam osobiscie 2 miejscowki) brzana. Z drapieznika okon, szczupak, klen (niewiele) i sandacz, tez nie za wiele. Jest sporo bolenia, ale widoczny jest tylko w okreslonych momentach.
2) tzw laki henrykowskie. Ryb sporo mniej, ale sredni rozmiar wiekszy. Duzo klusownikow z siatkami, kuszami czy pradem. Zycie w wodzie o wiele mniej zauwazalne niz kolo zalewu.
3) Spala - Inowlodz.Bardzo dawno tam nie lowilem. Nie wypowiadam sie. Ale polecam stanac na moscie w Spale i spojrzec na wode latem :). Stoi stadko brzan - jak noga :).

Ogolnie Pilica na tym odcinku nie jest latwa rzeka. Jest bardzo himeryczna. Jest bardzo zaniedbana (praktycznie brak kontroli), niechlujne zarybienia, zakwity i bujania woda w ZS robia swoje. Ogolnie najlepszy okres to maj-czerwiec. Pozniej woda - szczegolnie ponizej ZS bardzo zarasta i przyjezdni maja problem, zeby wogole znalesc miejsce do lowienia.
Jak chcesz wiecej info zapraszam tutaj (2016/03/23 13:49)