Łowienie na koszyk

/ 4 odpowiedzi
Witam. Mam takie zapytanie?
Myślę o łowieniu w kanale na koszyk tylko nie wiem ile musi mieć gram taki na nieduże ryby leszcz czy płoć.
Proszę o odpowiedź;)
przemo1980


To zalezy jakie jest dno w tym kanale i jaki jest uciąg wody ? Określ łowisko jaśniej wtedy będzie łatwiej coś powiedzieć na ten temat .   (2009/12/25 22:20)

marcin997


Ja Osobiście na kanał używam max 10g koszyk bo powyżej 10g to będzie za daleko leciało .

Zależy też od dna i głębokości.

na kanał według mnie najlepszy raczej koszyczek zakryty dolnie :)

Pozdrawiam 

(2009/12/25 23:31)

dany21


Jeżeli to kanał ze stojącą wodą to jak najlżejszy. Ciężki koszyczek będzie się wbijał w muł i stawiał większy opór przy braniu ryby co może sprawić że nie będziesz miał brań. Takie ryby jak leszcz i płoć są bardzo żarłoczne jak są małe ale już większe osobniki ciężko przechytrzyć. (2009/12/26 07:34)

Waldi Fish


Zgadzam się z wypowiedziami kolegów. Jakiego rodzaju jest to kanał, chodzi mi o przepływ wody i rodzaj podłoża? Jeżeli jest to woda stojąca, to proponuję mały koszyczek o niewielkiej wadze. Cięższy koszyczek może się wbijać w podłoże jeśli jest muliste, co spowalnia zacinanie przy braniu ryby a czasem może też spowodować przerwanie żyłki, jeśli żyłkę a nie plecionkę stosujesz. Przy łowieniu na wodach stojących stosuję koszyczki do 10 g wagi. Jeśli woda w tym kanale płynie to proponuję koszyczek u dołu zakryty.  Jeśli podłoże jest twarde i nurt silniejszy należy wagę koszyczka zwiększyć, tak, aby nurt wody nie unosił go. Pozdrawiam! (2009/12/27 18:45)