Łowienie na więcej niż 2 wędki

/ 30 odpowiedzi
Witam. Mam takie pytanko. Opłacając składkę wędkarską mogę łowić na 2 wędki. Od czasu do czasu jestem na rybach z żoną. Mogę jej udostępnić jedną wędkę. No ale mi wtedy też pozostaje jedna :-(. Czy jak wniosę podwójną opłatę będę miał możliwość łowić na więcej niż 2 wędki. Z góry dzieki za odp.
Norbert Stolarczyk


Kolego Rafalleczek, Kiedyś gdy wraz z moją małżonką postanowiliśmy zacząć razem wędkować i czytając regulamin stanąłem pod podobnym dylematem jak Ty. Jednak tylko podobnym, przepis mówi że możesz udostępnić małżonce jedną z wędek i to prawie się zgadza. Dlaczego prawie? A to dlatego że nigdzie w regulaminie nie jet ujęte że żeby małżonka mogla stać sie posiadaczem twojej wędki musi posiadać kartę wędkarską bez tego dokumentu nie jest  upoważniona do połowu.
Informacji jakiej Ci udzieliłem zaczerpnąłem od Rzecznika PZW Pana Kustosza.
Także podwójna wniesiona przez Ciebie opłata nie rozwiązuje problemu, egzamin w kole małżonki jedyna rada wtedy na jednej opłacie możecie łowić na dwie wędki razem.

pozdrawiam (2009/12/09 10:19)

u?ytkownik26410


Witam. Nie rozumię o jakiej podwójnej opłacie piszesz. Jeżeli chcesz z żoną wędkować i Ty chcesz łowic na 2 wędki i Twoja żona chce łowic na 2 wędki. Nie pozastaje nic innego jak posłać żonę na egzamin na Kartę Wędkarską. Regulamin  mówi ,że możesz łowić tylko na dwie wędki,>łowienie z pod lodu upoważnia Cię do połowu na jedną wędkę i jak łowisz metodą spinningową też możesz łowić tylko jedną wędką. Jeżeli jeździsz na ryby z zoną to radzę nie udostępniac jej jednej wędki jeżeli nieposiada Ona Karty Wędkarskiej. W razie kontroli mogą Cię spotkać nie przyjemności. Jeżeli Tobie nie pomogłem to radzę przejść się do siedziby Twojego koła. Oni napewno wyjaśnią i  poinstruują Cie jak należy.Pozdrawiam:0 (2009/12/09 10:26)

u?ytkownik10780


Temat stary jak świat i wielokrotnie poruszany na tym forum.O udostepnianiu drugiej wedki mówi regulamin.Nie ma czegoś takiego jak podwójna opłata.Moja propozycja-to iśc z żoną do koła i niech zda egzamin na kartę wedkarską. (2009/12/09 10:58)

u?ytkownik1117


kolego, aby twoja małzonka mogła łowić z tobą należy zdać egzamin - cena około 30.00 zł, wystawienie karty w starostwie około 15.00 zł , łowi wówczas na twój limit i w twoim miejscu, bez opłat za składki to wszystko, ale jeśli chce łowic na swój limit musi opłatę uiścić w kole ( normalna składka ), tak jest w moim kole i moja małżonka własnie tak zrobiła , więc łowimy razem ale każdy z nas na swój limit ......... (2009/12/09 11:01)

u?ytkownik1117


a zrobiliśmy tak , bo mojej pani bardzo spodobał się spining i nie było innego wyjścia , zresztą w łowieniu na bata robi bardzo dobre postepy i czasami mnie dystansuje, dlatego takie rozwiązanie było nam na rękę ........... (2009/12/09 11:15)

rafalleczek


No z tego co się orientuję to mogę udostępnić żonie jedną wędkę nawet jeśli nie posiada karty, ale wtedy ja również mogę łowić tylko na jedną wędkę. Dokładnie chodzi mi o to czy jeśli wniosę podwójną opłatę członkowską i łowienie w wodach nizinnych to czy jest możliwość że bedziemy mogli łowić powiedzmy na 3 wędki, ja 2 i żona jedną w ramach jednego limitu połowów. Takie wypady zdarzają sie naprawdę rzadko więc nie bardzo jest sen wyrabiania karty żonie. (2009/12/09 12:10)

rafalleczek


A i jeszcze jedno pytanie, moze się ktoś orientuje. Czy mogę mieć na łowisku rozłożne więcej niż 2 wędki, przy czym łowię tylko na 2. Pozdrawiam (2009/12/09 12:14)

marski


 Mam pytanko podobne.
Syn ma prawie 7 lat i jeszcze jest zawcześnie na egzamin na kartę  wędkarską ,co moge zrobić by wędkował legalnie  .wielkie dzięki pozdrawiam (2009/12/09 13:02)

rafalleczek


W wieku do 14 syn nie musi posiadać karty wędkarskiej. Może wędkować z Tobą na Twojej karcie, w obrębie Twojego stanowiska i limitu. Oczywiście jeśli łowisz na spławik lub grunt możesz mu oddać jedną wędkę, sam łowiąc także tylko  na jedną . Jeśli łowisz na spining, syn nie może w tej chwili wogóle łowić. Do ukończenia 14 lat tylko taki sposób pozostaje, później mozesz wyrobić mu kartę :-) (2009/12/09 14:27)

bart244


nie ma takiej opcji aby twoja żona łowiła na twoją wędke bez karty wędkarskiej , jeśli złapie was kontrol to stracisz swoją karte tak stoi w regulaminie . kuzyn też wyrabiał swojej żonie karte i noa teraz łowi na jego wędke i jego limit , więc potrzytaj jeszcze raz to co napisali ci koledzy przedemną i zrób jak ci radzą (2009/12/09 14:59)

bart244


a co do wędek to według przepisów możesz mieć rozłożone tylko dwie ale wiadomo że nieraz ma się rozłożonych więcej , z tym że kontrole czepiają się więc jeśli ta trzecia to np. teleskop to wystarczy złożyć jedną sekcje i mogą ci skoczyć bo w zasadzie ni jest ona rozłożona . pozdrowienia (2009/12/09 15:03)

marski


Wielkie dzięki za info pozdrawiam marski (2009/12/09 17:26)

rafalleczek


No widzę że jednak będe musiał namówić żonę na wyrobienie karty :-( wielkie dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam (2009/12/09 17:50)

Norbert Stolarczyk


Kolego Marski to co powiedział Kolega Rafalleczek to jedno i jest to prawda natomiast druga prawda tak jakby rozbudowana w stosunku do pierwszej to taka że Twój chłopak mając lat 7 wcale nie jest za mały by posiadać kartę wędkarską ani nie jest na to za wcześnie jak to sam określiłeś.
wyrabiając dzieciakowi kartę co oczywiście ustaliliśmy ze nie jest konieczne uzyskuje młody człowiek status żaka i może brać udział w zawodach kołowych dzieci i młodzieży, posiada dwie wędki więc we dwóch macie ich cztery i jedyny zakaz że może poławiać od świtu do zmierzchu oprócz nocy.
Warto przemyśleć sobie posiadanie przez młodego człowieka karty i opłacić minimalne w stosunku do naszych opłaty. (2009/12/09 18:27)

Norbert Stolarczyk


A co do Kolegi bart44 gdyby się okazało że kolega posiada rozłożone więcej niż dwie wędki z czego wszystkie były by zastawione w wodzie i uzbrojone (wiesz chyba co mam na myśli) to żadne składanie składu wędziska by Ci nie pomogło, a twoje wędki zostały by zatrzymane i posłużyły by do szkolenia młodej kadry w kole być może przepisowych i etycznych wędkarzy. (2009/12/09 18:31)

u?ytkownik14749


Wędek koledzy mogę mieć rozłożone nawet 100 i nikomu nic do tego
zrzucone wędki mogę mieć 2 choć nie do końca  mogę też mieć postawione markery
ja na rod podzie mam 4 wędki  2 markery i dwa zestawy  i jeszcze nie miałem problemu
nawet z PSR   raz tylko ściągałem by pokazać że to faktycznie marker i nie ma haczyka .
i nie piszcie bzdur ze trzeba je składać bo widać że nie znacie regulaminu RAPR
Na zawodach powinni zdyskwalifikować całą kadrę łowiącą na tyczki a czemu to sobie dopowiedzcie (2009/12/09 18:48)

u?ytkownik6876


Co Wy gadacie za BZDURY ! Wędek można miec rozłożonych kilka , łowic jedynie można na dwie . Jak nie wierzycie to pooglądajcie sobie zawody spławikowe i zobaczcie po ile rozłożonych wędek mają  zawodnicy , czy np. na zawodach spiningowych , po ile rozłożonych wędek mają na łódkach spiningiści ( amatorzy zresztą również ) . To ile masz wędek na stanowisku nie powinno nikogo interesowac , ważne jest na ile łowimy .Jeśli się mylę proszę o podanie punktu w regulaminie który mówi o ILOŚCI ROZŁOŻONYCH WĘDEK na stanowisku wędkarskim . (2009/12/09 18:56)

u?ytkownik6876


Przepraszam za powielenie części wpisu Kolego Gatek , ale gdy zacząłem , musiałem odejśc od kompa  i nie wiedziałem że Ty już coś w międzyczasie napisałeś . (2009/12/09 18:59)

u?ytkownik14749


Nic się nie dzieje ,to pierwszy mój normalny post .bo ładnie się tu zrobiło i mi się tu podoba (2009/12/09 19:10)

Norbert Stolarczyk


Mnie Panowie chodzi tylko i wyłącznie o nie tyle rozłożone wędki co rozłożone i zarzucone (2009/12/09 19:11)

u?ytkownik14749


To o co chodzi z ta złożoną sekcja? (2009/12/09 19:14)

Norbert Stolarczyk


A tego to już nie wiem :) Ja odebrałem to tak: wędka jest zastawiona na połów ze złożonym składem co jedno i drugie jest bez sensu. (2009/12/09 19:15)

marski


Dzięki kolego norbiko1.
A jak wygląda sprawa z takim żaczkiem gdy chce łapać na spining z brzegu ,łódki .
Co jest potrzebne by młody tzn Kacper lat prawie 7 miał status żaka ,jest jakiś egzamin ,ile wynosi opłata .
dzięki marski (2009/12/09 19:59)

bart244


kolego norbiko to że można łowić na dwie wędki to nie podlega dyskusji natomiast miałem sytuacje że łowiłem na dwie gruntówki a miałem też rozłorzonego bata ktury stał oparty o drzewo ( nie był w użydku ) , wtym czasie przyszło dwuch z kontroli i zaczeli się czepiać więc złorzyłem jedną sekcje i zostali bez słowa . tak że to zależy od '' życzliwości owych panów " i ich znajomości przepisów (2009/12/09 20:39)

u?ytkownik14749


Nie wiem kto Cie kontrolował ale poprosił bym o dane takich delikwentów


"kolego norbiko to że można łowić na dwie wędki to nie podlega dyskusji natomiast miałem sytuacje że łowiłem na dwie gruntówki a miałem też rozłożonego bata który stał oparty o drzewo ( nie był w użytku ) , w tym czasie przyszło dwóch z kontroli i zaczęli się czepiać więc złożyłem jedną sekcje i zostali bez słowa . tak że to zależy od '' życzliwości owych panów " i ich znajomości przepisów
"

podoba mi się  wszystko ale czasami warto sobie zainstalować przeglądarkę Mozilla
ma jedną zaleta podkreśla błędy ,zrobiło się tu ładnie więc niech będzie ładnie do końca .
nie że się czepiam ale .......mniejsza z tym
tu link do tego programu
http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/ (2009/12/09 20:56)