Zaloguj się do konta

Łowienie na podrywkę

utworzono: 2012/09/02 21:19
mateuszek0904

mam 14 lat karte wedkarską i wszystkie opłacone składki
i czy moge łowic na podrywkę rybki na zywca
[2012-09-02 21:19]

dendrobena

To dziwne skąd masz "Kartę wędkarską" skoro w/g przepisów można ją otrzymać po ukończeniu 14lat. [2012-09-02 20:08]

mateuszek0904

sory zapomniałem ze mam skonczone 14 lat a tak swoją drogą mozna zdac karste po zapłacie podajże 20zł karte nabyłem z w lipcu a w kwietniu miałem urodziny
[2012-09-02 20:31]

Fix

kartę możesz miec ale sam możesz łapac dopiero po ukończeniu 14lat, możesz na podrywkę czemu nie? masz takie same prawa jak inni no może ciut mniejsze bo w nocy nie możesz sam łapac, tylko pamiętaj że podrywka to tak jakby jedna wędka czyli jak łapiesz to np. jedna gruntówka i podrywka. [2012-09-02 21:23]

Artur z Ketrzyna

Dajcie mu spokój. Ma kartę, przyszła mu łatwo i teraz będzie okupował to niewiedzą...

podrywkę wędkarską 1m/1m, można używać tylko i wyłącznie w celu pozyskiwania żywca. Tylko w trakcie (przed zasiadką) łowienia na żywca.
Żywiec może pochodzić tylko i wyłącznie z akwenu (łowiska) w którym będziemy łowić na niego drapieżniki.
Żywca można zbroić tylko w jeden hak lub jedną kotwiczkę.
W RAPR
Pisze;

3.10. Dopuszcza się, w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb na wędkę,

pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej. Podrywka

wędkarska to … - (zapis z rozporządzenia).

I cała reszta, wszystko ważne...

Jeśli nie masz jeszcze aktualnego Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, to sobie go ściągnij. Byś potem za swą niewiedzę na wodzie nie bekną...
Co do jakiś niejasności co do tego regulaminu na forum są o tym wątki, i wystarczy wpisać interesującą cię frazę w wyszukiwarkę, a wiedza będzie podana na talerzu.

Owszem, może i nie jest to tak interesujące, jak samo wędkowanie. Ale ta wiedza jest nie odzowna dla etycznych wędkarzy, i wybawieniem od późniejszych kłopotów.
[2012-09-03 10:39]

Darek S

kartę możesz miec ale sam możesz łapac dopiero po ukończeniu 14lat, możesz na podrywkę czemu nie? masz takie same prawa jak inni no może ciut mniejsze bo w nocy nie możesz sam łapac, tylko pamiętaj że podrywka to tak jakby jedna wędka czyli jak łapiesz to np. jedna gruntówka i podrywka.


Coś kolega na mieszał z używaniem tej podrywki.

Ona nie służy do pozyskiwania/łowienia ryb, to jest surowo zakazane. A tylko do pozyskiwania ryb na przynętę.

I dlatego nic nie ma wspulnego z wędką, bo to nażędzie do pozyskiwania przynęty.

Metody dozwolone; to 2 spławikówki lub gruntówki, 1 spining lub jedna muchówka. Nigdzie nie ma mowy o podrywce jako narzedziu służącym do połowu tyb....

No chyba że jest się kłusolem, wtedy taka podrywa służy do n=masowego wyłapywania ryb.

[2012-09-03 11:29]

Cytat z RAPR 
"3.10. Dopuszcza się, w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb na wędkę, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej. Powierzchnia siatki podrywki wędkarskiej wynosi nie więcej niż 1 m x 1 m, a wielkość oczek sieci nie może być mniejsza niż 5 mm. "
Korzystając z niebagatelnego kompendium wiedzy przedmówców chciałbym zadać nast. pytania :
1. Czy złowiona podrywką przynęta [ w 100 % zgodnie z powyższym zapisem regulaminowym ] / np. lin 30 cm /  - może zostać po wędkowaniu przeze mnie zabrana w celach konsumpcyjnych ?
2. Czy pozyskane podrywką ryby mogą służyć tylko do połowów drapieżnika ? / np. na 3 cm narybek uklei z powodzeniem łowiłem wzdręgi , karpiki i brzany /
3.Czy słowo "miejsce" dotyczy punktu połowu ,czy odcinka na którym się łowi - raczej ciężko byłoby się przemieszczać za każdym razem z całym majdanem / niejednokrotnie ważącym ponad 30 kg / celem zarzucenia podrywki w innym obrębie niż własne stanowisko połowu 
P.S.
Z góry dziękując za odpowiedź sugerowałbym Panom Ministrom / rolnictwa , środowiska / notorycznie akceptującym i zatwierdzających corocznie zmieniane przez Zarząd PZW buhomazy  na zamianę swojego stanowiska np. z Ministrą Muchą / może przynajmniej byłoby śmieszniej /
Pozdr.    [2012-09-03 14:30]

Fix

kartę możesz miec ale sam możesz łapac dopiero po ukończeniu 14lat, możesz na podrywkę czemu nie? masz takie same prawa jak inni no może ciut mniejsze bo w nocy nie możesz sam łapac, tylko pamiętaj że podrywka to tak jakby jedna wędka czyli jak łapiesz to np. jedna gruntówka i podrywka.


Coś kolega na mieszał z używaniem tej podrywki.

Ona nie służy do pozyskiwania/łowienia ryb, to jest surowo zakazane. A tylko do pozyskiwania ryb na przynętę.

I dlatego nic nie ma wspulnego z wędką, bo to nażędzie do pozyskiwania przynęty.

Metody dozwolone; to 2 spławikówki lub gruntówki, 1 spining lub jedna muchówka. Nigdzie nie ma mowy o podrywce jako narzedziu służącym do połowu tyb....

No chyba że jest się kłusolem, wtedy taka podrywa służy do n=masowego wyłapywania ryb.


nie widzę nic złego w tym co napisałem, pójdzie później nad wodę, rzuci 2 gruntówki + podrywka i wlepią mu mandat, dlatego mówię że jeśli chce łapac żywca, to np. bat, i podrywka.



[2012-09-03 18:41]

Uzupełnienie do mojego wcześniejszego wpisu :


4. Czy złowione podrywką ryby , które są przechowywane  w siatce lub sadzyku wymagają ilościowego  i wymiarowego wpisu do rejestru połowu / proszę sobie wyobrazić sytuację wpisywania np. 50 szt. płotki do krateczek rejestru /

P.S. do Fixa
Czy może sobie kol. odpuścić wpisywanie komentarzy nie tylko pozbawionych jakiejkolwiek merytoryki , ale li głownie niezrozumiałych dla większości dzięki ich wyjątkowej głupocie .
Może lepiej zająć się wypisywaniem kuponów konkursowych ?
pozdr.   


  [2012-09-04 10:16]

JKarp

Uzupełnienie do mojego wcześniejszego wpisu :


4. Czy złowione podrywką ryby , które są przechowywane  w siatce lub sadzyku wymagają ilościowego  i wymiarowego wpisu do rejestru połowu / proszę sobie wyobrazić sytuację wpisywania np. 50 szt. płotki do krateczek rejestru /

P.S. do Fixa
Czy może sobie kol. odpuścić wpisywanie komentarzy nie tylko pozbawionych jakiejkolwiek merytoryki , ale li głownie niezrozumiałych dla większości dzięki ich wyjątkowej głupocie .
Może lepiej zająć się wypisywaniem kuponów konkursowych ?
pozdr.   
CześćDla jasności:Są okręgi gdzie każdą złowioną rybę wpisujesz  do rejestru. Są takie gdzie ryby tylko do zabrania wpisujesz do rejestru. Zapoznaj się jak jest u Ciebie w okręgu i nie zadawaj pytań na które odpowiedzi może udzielić Ci np Rzecznik PZW Okręgu.Każdy rejestr ma dokładną instrukcję wypełniania. Wystarczy tylko poczytać. Jeśli ryby złowiłeś podrywką np te 50 płotek a chcesz je zabrać należy postępować zgodnie z rejestrem ( instrukcją ) - jest to proste bo zabierasz ryby do domu.Masz tu trochę lektury:http://www.google.pl/search?rlz=1C1PRFA_enPL413PL459&gcx=c&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=podrywka+w%C4%99dkarska+wedkuje.pl
Nie czepiaj się innych a raczej sam zacznij czytać ze zrozumieniem RAPR np: proste i jasne jest to, że jeśli ryba nie ma ani wymiaru ani okresu ochronnego ( uklejka ) to możesz każdą uklejkę użyć na żywca do łowienia innych ryb jako przynęta ale konia z rzędem temu kto na 100% określi że te wymienione przez Ciebie rybki to są uklejki a nie ma wśród nich małych boleni czy innych ryb.JK



 


[2012-09-04 10:37]

kawiorek

mam 14 lat karte wedkarską i wszystkie opłacone składki
i czy moge łowic na podrywkę rybki na zywca

Sprzedaja madrosci ale nikt wprost nie odpowiedzial Ci na zadane pytanie ??

Majc 14 lat skonczone mozesz lowic na podrywke ale od switu do nocy , dopiero gdy skonczysz 16 lat mozesz samodzielnie wedkowac tez w nocy lacznie z podrywka !
[2012-09-04 12:11]

Artur z Ketrzyna

Dla jasności.
Podrywka wędkarska to narzędzie do pozyskiwania przynęty! Tak więc nie mylić jej z wędką.
 Jak też nie wolno zabierać ryb złowionych podrywką do domu, bo to jest już kłusownictwo, i nie właściwe wykorzystanie sprzętu.
Fix
"nie widzę nic złego w tym co napisałem, pójdzie później nad wodę, rzuci 2 gruntówki + podrywka i wlepią mu mandat, dlatego mówię że jeśli chce łapac żywca, to np. bat, i podrywka."
Jak napisałem wyżej. Tak więc nie wprowadzaj w błąd, traktując podrywkę jako wędkę.
Ryby jako pożytek, czyli do konsumpcji, można łowić wyłącznie na wędkę.

Zaś dopuszcza się stosowania podrywkę wędkarską do pozyskania przynęty! Nie pożytku, czyli ryb wymiarowych do konsumpcji, a na przynętę. Tak więc ich nie można trzymać z rybami złowionymi na wędkę które chcemy zabrać do domku. One mają posłużyć jako przynęta na drapieżnika tylko i wyłącznie w tym akwenie w którym je pozyskaliśmy. Żywca przechowujemy w sadzykach, specjalnie do nich stworzonych.

Tak więc jeśli strażnik złapie takiego gagatka który podrywkę traktuje jako wędkę. To słusznie uzna go za kłusola i na pewno "wlepią mu ten mandat", a raczej zarekwirują sprzęt i złożą wniosek do Sądu za kłusownictwo.
[2012-09-06 21:20]

robert 84

Stary temat z podrywka te przepisy pzw są debilne powiem w prost nie pilnują tych co nie płacą składek tylko tych co płacą chcą trenować jak małpki. Milejow do rzeki wieprz wypuszcza szłam z fabryki płynie syf woda i co i nic nie widzę żeby się coś zmieniło gdzie jest pzw i ci strażnicy od siedmiu boleści czemu nikt się tym nie zajmie? Ktoś mondry mi odpowie wątpię, widzicie tylko wędkarzy którzy idąc nad rzekę myślą tylko czy będą mogli spokojnie powodować odpocząć czy przyjdzie jakiś gamon i zakłóci spokój sprawdzanie sprzętu gdzie tu jest logika tego pzw? Place kartę od dziecka i wiem jedno kiedyś było ryby teraz na rzece nie ma drapieżników takich jak szczupak choć pzw mówi że zarybia to gdzie jest? Sami weźcie się za siebie i ważne sprawy a nie wędkarzy tresujecie pozdrawiam uczciwych [2016-10-08 07:56]

Artur z Ketrzyna

Stary temat z podrywka te przepisy pzw są debilne powiem w prost nie pilnują tych co nie płacą składek tylko tych co płacą chcą trenować jak małpki. Milejow do rzeki wieprz wypuszcza szłam z fabryki płynie syf woda i co i nic nie widzę żeby się coś zmieniło gdzie jest pzw i ci strażnicy od siedmiu boleści czemu nikt się tym nie zajmie? Ktoś mondry mi odpowie wątpię, widzicie tylko wędkarzy którzy idąc nad rzekę myślą tylko czy będą mogli spokojnie powodować odpocząć czy przyjdzie jakiś gamon i zakłóci spokój sprawdzanie sprzętu gdzie tu jest logika tego pzw? Place kartę od dziecka i wiem jedno kiedyś było ryby teraz na rzece nie ma drapieżników takich jak szczupak choć pzw mówi że zarybia to gdzie jest? Sami weźcie się za siebie i ważne sprawy a nie wędkarzy tresujecie pozdrawiam uczciwych

No to Ci odpowiem.
Po pierwsze zapis w RAPR PZW o podrywce jest zapisem z rozporządzenia MRiRW. Tak więc nie jest to wymysł PZW a prawo tak stanowi!
Po drugie nie opłacasz karty wędkarskiej, bo jej się nie opłaca. A wykupuje zezwolenie bądź w PZW opłaca składki
Mówisz od dziecka, to ile masz lat że nawet takich podstaw nie znasz?
:-)
  [2016-10-08 09:18]

SlawekNikt

Artur nie każdy jest skarbnicą wiedzy rapru itp. choć rzeczy podstawowe wiedzieć powinien, o inne dopytać.
Niestety w kwestiach działania pzw czy ssr albo psr ma wiele racji. [2016-10-08 09:29]

kasztelan15

mam syna który ma 10 lat i ma kartę wędkarką ,jednak wędkować może pod opieką dorosłej osoby, z tego co wiem kartę można wyrobić w każdym wieku a nie od 14 lat. [2016-10-16 10:08]

dendrobena

Kol.kasztelan 15.Nie może syn w tym wieku posiadac karty edkarskiej.Komisja egzaminacyja jest nie kompetentna. Nie zna przepisów. [2016-10-16 12:21]

kasztelan15

walnołem się nie kartę a legitymację członkowską , i zezwolenie roczne na amatorski połów ryb wędką na wodach nizinnych i górskich sory. [2016-10-16 13:21]