Łowienie na żywca-jak często zmieniać żywca?

/ 20 odpowiedzi
Witam.Mam zamiar połowić trochę metodą spławikową, nastawiam się głownie na szczupłego. Moją przynętą będzie karaś złocisty.Będę wędkował po 5 godz. Ile zabrać żywczyków nad wodę i co ile czasu je zmieniać?
ryukon1975


Zamiast karasi złocistych których jest coraz mniej weź inne ryby na żywca.
Jeśli założysz przykładowo japońca to będzie on pływał całe 5 godzin,chyba że wcześniej coś go zje.:)Ogólnie zmieniasz żywca tylko wtedy jak założony aktualnie na haku przstaje "chodzić" (pływać).
Ile zabrać to zależy od populacji szczupaka w wodzie w której łowisz i od ilości brań.Sam musisz ustalić ile jest Ci potrzebne na 5 godzin na Twoim łowisku. (2012/08/26 12:57)

TheBrychu


W tej chwili jestem zmuszony łowić na karasia złocistego i moje pytanie jest takie czy będzie on chodził tak samo długo jak japoniec? (2012/08/26 13:03)

maciejk18


Ja na szczupaka polecam płoć lub uklejkę, ewentualnie jak karaś to srebrzysty ale żeby nie był większy niż 12 cm ;) A ilość żywców to sobie sam musisz dobrać. (2012/08/26 13:07)

maciejk18


Aha to myśle że będzie tak samo chodził ale karasia na żywca nie polecam (2012/08/26 13:08)

ryukon1975


W tej chwili jestem zmuszony łowić na karasia złocistego i moje pytanie jest takie czy będzie on chodził tak samo długo jak japoniec?




Karaś to silna ryba i długo będzie chodził,kilka godzin spokojnie popływa.
Co do rady z uklejką to ukleja jest zła do metody spławikowej bo stara się wypłynąć do powierzchni i plącze zestaw. (2012/08/26 13:10)

TheBrychu


ok dzieki, a czy mogę łowić na dwie wedki na zywca? (2012/08/26 13:12)

ryukon1975


ok dzieki, a czy mogę łowić na dwie wedki na zywca?




Tak możesz. (2012/08/26 13:15)

Zander51


ok dzieki, a czy mogę łowić na dwie wedki na zywca?

Postaw od razu sznur z żywcami. Będzie szybciej i będziesz wielki wędkarz...
(2012/08/26 13:40)

boblo1974


Witaj ! Tak przy okazji połowów na żywca .  Niestety nie wolno ci przywieść sobie żywca , musisz pozyskać go w łowisku w którym będziesz łowił (w razie kontroli mandat od 50zł)
Ps. Wiem że w Polsce to martwy przepis , ale warto się nad nim zastanowić !!! (2012/08/26 13:47)

Abramis96


Apropo powyższej odpowiedzi, od kiedy można łowić na żywca na 2 wędki? (2012/08/26 13:48)

Fix


Apropo powyższej odpowiedzi, od kiedy można łowić na żywca na 2 wędki?

Od długiego czasu, to jest tak jak z gruntem, spławikiem, możesz na 2 ;) (2012/08/26 13:49)

krzsztofferm


można łowić na dwie wędki ale nie na spining... (2012/08/26 14:45)

QBS


Witam.Mam zamiar połowić trochę metodą spławikową, nastawiam się głownie na szczupłego. Moją przynętą będzie karaś złocisty.Będę wędkował po 5 godz. Ile zabrać żywczyków nad wodę i co ile czasu je zmieniać?

Na rzekę, jak zmieniamy co kilka minut miejscówkę (małe zatoczki przy brzegu i do wiaderka z "kolegami") średnio jeden karaś na max. godzinę. Potem trzeba szarpać, kombinować, zmieniać wodę w wiaderku - żeby chodził. Jezioro/ rzeka i jedna miejscówa / często wystarczał jeden na kilka godzin - chyba, że go jakiś "śledzik" pokiereszował. Im dalej machasz i zmieniasz miejscówkę tym częście nowy żywiec. Swoją drogą zawsze staram się zmienić żywca, aby odpłynął o własnych siłach. (2012/08/26 16:22)

Bernard51


można łowić na dwie wędki ale nie na spining...

Od 21 08 weszla nowelizacja mozna lowic na spining na dwie wedki pod warunkiem ze trzymamy jedna w prawej rece a druga w lewaj!!
To jest tylko dla wybitnie sprytnych wędkarzy??
(2012/08/26 17:55)

FLO92


Witaj ! Tak przy okazji połowów na żywca .  Niestety nie wolno ci przywieść sobie żywca , musisz pozyskać go w łowisku w którym będziesz łowił (w razie kontroli mandat od 50zł)
Ps. Wiem że w Polsce to martwy przepis , ale warto się nad nim zastanowić !!!

tym sie nie przejmuj w razie czego mów że zywce zlowiles w danym lowisku w ktorym lowisz szczupaki i nikt Ci nie udowodni ze nie zlowiles :)
pozdro i polamania
(2012/08/26 18:06)

QBS


można łowić na dwie wędki ale nie na spining...



Od 21 08 weszla nowelizacja mozna lowic na spining na dwie wedki pod warunkiem ze trzymamy jedna w prawej rece a druga w lewaj!!
To jest tylko dla wybitnie sprytnych wędkarzy??


Wiesz co, kupię ci ten drugi spining jak zobaczę jak łowisz na dwa jednocześnie.

"Sprytne" usta to chyba tylko w Ruchu Palikota.

Pzdr. :) (2012/08/26 18:13)

Bernard51


To wspaniale ze zatrybiles,  ale nie potrzebna ta zlosliwosc ??
 Czyli kumasz ale nie do konca?? (2012/08/26 18:25)

TheBrychu


A co jest lepsze wg was płoć czy karaś na żywca? (2012/08/27 17:50)