Łowienie na spadku gruntu

/ 4 odpowiedzi
Łowię batem 5 metrowym na lekki zestaw - jezioro. Namierzyłem ciekawą miejscówkę z gruntem 3-3.5 metra który jest już 4metry od brzegu. Jest zatem w zasięgu mojego bata. Jest jednak duży spadek i kiedy gruntowałem łowisko wywnioskowałem że jest różnica około 20cm gruntu co kilkanaście centymetrów.
Moje ośmiogodzinne łowienie na tej miejscówce przyniosło raczej mizerne efekty, na początku z rana 8-10 leszczyków do 10cm potem weszły mi 3 większe 20-30cm. Potem brania ustały i przez 4h nie było nawet brania. (Wiem ostatnie dni i weekend nigdzie nie obrodziły :) )
Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów... jak łowić na takim spadku.
Zapewne moje kule zanętowe stoczyły się wgłąb łowiska. Na początku żeby szybko zwabić rybę dałem mniej namoczoną i luźną zanętę. Jak nie trudno się domyśleć weszły mi też ukleje. Próbowałem delikatnie związać zanętę ale to chyba było bez sensu bo kule potoczyły się dalej niż chciałem.
Czy w ogóle ryba utrzyma mi się na takim spadku, i jak to zrobić żeby ją tam utrzymać.
Jak ustawiać się z gruntem na takim spadku, delikatne podciągnięcie o kilkanascie centymetrów do siebie idealnie wymierzonego zestawu powoduje ze już tracę grunt i spławik leży na tafli. Dalej rzucony pewnie dynda z przyponem pół metra nad dnem.
Myślę też nad zakupem dłuższego bata 7-8metrów żeby sięgnąć na dalsze głębokości aż wejdę na stały grunt.


jaco9204


może spróbuj spłaszczyć kule zanętowe żeby się nie turlały. (2012/08/22 11:37)

89krzysztof


Ja bym się nie zastanawiał tylko łowił w tym dołku, a nie na spadzie. ;)  (2012/08/22 11:56)

jOke


Ja bym poszukał jakiejś półki na tym spadzie, albo trochę za i tam nęcił płaskimi kulami zanętowymi z gliną. (2012/08/22 12:50)

damian-wojcik


lepiej w dołku niż na spadzie w gorace dni a jesli pogoda jest pochmórna możesz żucac na spadzie.... (2012/08/22 15:11)