Łowienie na muchę

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich kolegow i kolerzanek po kiju.jestem mlodym wedkarzem muchowy bo zaledwie rok temu zaczalem lowic na muche na szkockich wodach i sprawilem sobie wedke daiwa 10'6 na linke8-9# i kolowrotek scierra7-9.I czy moj sprzet nie jest za mocny na pstragi,lipienie i klenie?bo jak narazie to jeszcz nic nie udalo mi sie zaciac i nie wiem gdzie lezy problem.pozdrawiam.
adajak


Witam i pozdrawiam. Co do sprzętu to jest troche na grubego /rekina/ ale ja też praktycznie takim zaczynałem bo tylko takie wtedy były do kupienia . Takie kije to raczej na troci , łososia . Jak łapiesz na wodach płytkich to raczej postaraj się kupic kije delikatne #2/3 o długosci 3m. ja obecnie wędkuje kijem#5/6 travel forse /firmy -ron thompson/ jest uniwersalny na pstrągi , lipienie i nie drogi. Troche mało opisałes w czym tkwi problem, bo wystarczy zacinac z nadgarstka a przy braniu ryby sama powina się zapiąc. Mysle że raczej niemasz dobranej muchy która by prowokowała je do brania. Nie opisałes jaką metodą wędk. nimfa , sucha , strymer. Odezwij się to pogadamy . (2009/11/20 13:03)

u?ytkownik25829


bo to polska a nie szkocja. tu są inne warunki na łowienie o ile jeszcze są w twojej rzece ryby (2009/11/20 14:37)