Łowienie na Kanale Żerańskim.

/ 119 odpowiedzi / 3 zdjęć
Wonski79


W dniu wczorajszym po robocie przejechałem się na kanał ze spiningiem. Nie zabawiłem długo bo dość szybko robi się ciemno. Nie udało mi się też nic złowić bo głównie na starym porcie gdzie byłem grasują bolki, których niestety nie posiadłem sztuki łapania a i przynęt boleniowych nie posiadam.
Tak więc jak by ktoś chciał pobawić się z boleniami to stary port na Żeraniu ten bez betonów jest ich pełen. (2012/10/03 11:48)

lysywedkowicz


I cały miesiąc nikt nie był na kanale ?Nie możliwe.Ja będę jutro i jak nie zapomnę to dam znać co i jak . :DPozdrowienia. (2012/11/10 20:41)

jesion1985


Witam.Jak z tym naszym kanałem?? dzieje sie coś?? (2012/11/13 08:09)

Wonski79


Podobno gdzieś tam pogłębiają i co jakiś czas przeplywa barka. Tak więc pewnie jedyne miejsca gdzie można w spokoju posiedzieć to porty na Żeraniu. (2012/11/13 09:49)

herman00


Byłem w sobotę 10 listopada. Jest 4.45 rano, podjeżdżam na parking pod Straż Pożarną w Nieporęcie a tam ze 30 samochodów. Palą się ogniska, w zatoce jest kilkadziesiąt wedek ze świetlikami. SZOK !!! Do połowy drogi od zatoki do mostu kolejowego nie ma nawet gdzie wcisnąć wędki - jest ciemno 4.45 rano. Wszyscy z nocy, bo ponoć ryba weszła i miejsca tylko na telefon dla zmienników. Pojechałem pod RZGW/most kolejowy w Nieporęcie i tam troche porybaczyłem - efekt leszcyk 1,1kg i 2 płocie po 22cm. Obok doszli inni wędkarze i dostali kilka leszczyków i płoci. Uciekłem, bo wiatr z zachodu wzdłuz kanału był taki nieprzyjemny, że wędkowania się odechciało przy małej ilości brań. (2012/11/13 13:58)

hipek78


Witam.

A może ktoś z kolegów orientuje się jak sytuacja w okolicach Kobiałki? Jest po co tam jechać czy raczej bliżej Nieporętu?

Pozdrawiam.

(2012/11/13 14:02)

lysywedkowicz


Wiedziałem, że zapomnę ...Tydzień temu na kanale nic.Jedna płoć nie wielka przy straży, na Kobiałce barka "parkowała" , przy Młynach lipa.I tyle.  :D (2012/11/17 17:22)

hipek78


Przy moście na Kobiałce rzeczywicie barka ''parkuje'' w dalszym ciągu.

Łapałem sobie jakieś 500m od mostu w stronę ul. Modlińskiej no i co... Sporo drobnego Krąpia i dwa leszczyki po ok. 800g. Ogólnie można było się troszkę pobawić, ukleja na początku była dość aktywna ale z czasem się uspokoiła. Jedyny minus to dość chłodno.

Dzięki za informacje kolego lysy wędkowicz. Sprawdziłem już sam co się dzieje (dawno nie byłem) ale liczy się że ktoś coś powie. Lepiej późno niż wcale.

Pozdrawiam.

(2012/11/19 08:26)

lipa 1


Chialem sie was zapytac czy na kanale plywaja karpie, jak tak to gdzie , bo na kolejny rok nastawiam sie na karpia i nie wiem czy sprobowac na kanale , ale najpierw wole was sie zapytac oto, z gory dzieki

 

(2012/12/16 14:40)

Spawciu


a jak z lodem na kanale . przejerzdzam mostem kolejowym to sladow nie ma wiec chyba nie bardzo . ktos byl? (2012/12/17 12:42)

wuszy


Orientuje się ktoś jak przedstawia się sytuacja na kanale zimą? Jeśli nie ma lodu to siedzą tam rybki? Na co się można nastawiać i w której części? Myślałem np. bocznym troku na okonki - myślicie, że są szanse coś wyciągnąć?   (2013/01/02 09:34)

Mysendi


Witajcie .Sezon 2014 otwarty ,choć ze słąbym rezultatem ,płoteczka na białego na spławiczek.Samotnie puszczona do wody .Pogoda zachęcała ,widać ryba pomału staje się aktywna  (2014/03/09 20:33)

lysywedkowicz


Jak kanał Żerański ?
Był ktoś ? Złapał coś ?
Pisać Koledzy., pisać !!
Ja nie napisze nic wcześniej, niż w niedzielę.
Planuję jakieś wędkowanie. (2014/03/12 11:59)

Werniks


Witam. Na kanałku pomalutku zaczyna rybka być aktywna. Bierze Krąpik i płoteczka jest jeszcze chimeryczna. Karaś i Linek mi się przytrafił. Rozmiar miał dużo do życzenia, ale pierwsze sztuki już zaliczone.Pozdrawiam (2014/03/12 18:39)

tapi75


a w którym miejscu łowiłeś ? (2014/03/12 19:54)

jarcyk18


Witam byłem na rybkach niedaleko giełdy na żeraniu .2,08,2014. od godz 17 do 20. Efekt jedna ładna płotka taka ze 23 cm kilka okoni na czerwonego .niestety bardzo malutkich ,nawet nie wymiar. Brania do godziny 18,30 pózniej cisza, nic. Tylko boleń walił ukleje jak najęty.Łowiłem na 2 spławiki. Jeden na mini haczyk i pinke-płotka. 2-g spłąwik 8 i spory czerwony-okonki.Pozdrawiam i powiem szczerze,żeby coś złowić na kanałku trzeba schabowego miodem posmarować. Połamania (2014/08/03 17:36)

tapi75


oj wogle w tym roku lipa w zeszłym to połowiłem z Zegrzu w tym roku kilka nocek zaliczyłem lipa już nie wiem gdzie jechać (2014/08/03 18:00)

Merkusz


Witam.
Ja sobie Kanał Żerański odpuściłem już definitywnie :( bardzo go kiedyś lubiłem.
Teraz łowię na Wiśle w okolicach Białołęki i tu są wyniki :) .
Kanał został "zniszczony" przez zawody wędkarskie które się odbywają w każdy weekend- prawie.
Wyniki na Wiśle są ale trzeba użyć troszkę cięższego sprzętu . Nie schodzę poniżej 0,25 żyłki a i tak bierze ukleja ;) . Ostatnia sobota od 4.00 do 23.00 to 4 leszcze od 1.67 do 2,14 i nie wiem ile mniejszych :)) .
Była wątróbka na haku i żyłce 0,50 a nie plecionce i poszło coś po wysunięciu ponad 100metrów żyłki.
Także nad Wisłę mości Panowie !!!
u?ytkownik167078


Tak do końca to kolego Merkusz to bym sie z toba nie zgodził.Ostatnio ryba sie ruszyła szczególnie w nocy.Nad kanałem jestem prawie codziennie jednak z wedką sporadycznie z uwagi na prace. W okresie ostatnich 2 tygodni brała ryba nawet całkoem nieźle. Byłem świadkiem jak 3.08 ok. godz. 9-10 rano gościu z nocy wypuszczal ryby z siatki. Były tam ładne leszcze wszystkich ok. 15 sztuk. 2-4 sztuki bardzo ładne. Reszta całkiem niezla. (2014/08/12 11:12)

Merkusz


Nie wiem kolego jobi może jeszcze dam kanałowi żerańskiemu ;) . Muszę tylko znaleźć "swoją" miejscówkę :)
Merkusz


Nie wiem kolego jobi może jeszcze dam szanse kanałowi żerańskiemu ;) . Muszę tylko znaleźć "swoją" miejscówkę :)


u?ytkownik167078


Ten koleś siedział nad kanałem na wysokości ul. Płytowej  w strone wiaduktu po stronie coca-coli (2014/08/13 18:26)

Merkusz


Byłem wczoraj (16.08 popołudniu) ze spinerem i 8 okoni takiej długości jak dwie paczki fajek. Taką ilość okoni to pierwszy raz w życiu na K.Ż. złowiłem na spinnig ;) . Dziwie się że w ogóle wzięły na takiego woblera 8cm kolor ukleja . (2014/08/17 08:20)

tapi75


a co na spławiczek lub grunt ? dzieje się coś żeruje wkońcu rybka na kanale ? (2014/08/17 17:30)