Łowienie na pontonie i łodzi - samo zezwolenie czy

/ 102 odpowiedzi / 4 zdjęć
szkarlupnia3


Tą informację podaję wszystkim zainteresowanym. ŁÓDŻ UŻYWANA DO CELÓW WĘDKARSKICH MUSI BYĆ ZAREJESTROWANA JAKO ŁÓDŻ WĘDKARSKA! PODOBNIE PONTON!



PONTON JEST ŁODZIĄ! Jak dla mnie bez sensu jest ciągły podział w związkowych przepisach wędkarskich na łódź i ponton.
Ciekawi mnie geneza dyskryminacji pontonów na wielu związkowych wodach. Przepisy dotyczące oznaczeń, czy obowiązkowego wyposażenia w sprzęt ratunkowy są przecież takie same dla łodzi gumowych i niegumowych. 

 

Ponton «gumowa, napełniana powietrzem łódź wiosłowa o owalnym kształcie» [słownik języka polskiego wyd. PWN] (2012/01/26 09:38)

Neykes


Ponton = ŁódźŁódź = Ponton 
To chyba każdy wie ? (2012/01/26 09:58)

szkarlupnia3


Działacze PZW chyba nie wiedzą. Na niektórych wodach związkowych w Polsce (na niektórych wodach wszelkiej maści spółdzielni rybackich również) obowiązuje ZAKAZ wędkowania z pontonów ... przy jednoczesnym zezwoleniu na połów ryb z łodzi, dla mnie to jakieś kuriozum. (2012/01/26 10:07)

Karpik1974


opłacam wody PGR w gosławicach  tam jest wyraznie napisaze zakaz połowu z pontonów !!!!!! ale pana pytałem zastepcy prezesa jak jest zarejestrowana i ma kamizelki ratunkowe i można z niego spokojnie wedkowac mysle ze oni maja na mysli ( a to jest wpis z PRL ) stare gumowe pontoniska  bo w zasadzie jest na to wytłumaczenie łódz pnełmatyczna tak mam zarejestrowany ponton . (2012/01/26 10:23)

Romuald55


W przepisach nie ma rozdziału na ponton i łódka,są środki pływające.Wędkarze w swoich wypowiedziach rozdzielają na łódki i pontony stąd taka nomenklatura.Uprawniony do rybactwa ma prawo określić jakie środki pływające dopuszcza i z jakimi silnikami czy bez nich.Urząd marszałkowski może dodatkowo zakazać używania silników w parkach narodowych czy krajobrazowych i uprawniony do rybactwa nie może tego anulować.Ustawa natomiast mówi o konieczności rejestracji i wyposażeniu w środki ratunkowe. (2012/01/26 10:50)

Karpik1974


Romuald55  zapiski zapiskami ale nie na wszystkich wodach mozna na pontonie, ja bynajmniej spodkałem sie z tym na PGR gosławice Konin jest zapiska ZABRONIONY POŁÓW Z PONTONU !!!!!! a niema nic o silnikach elekt...   czy spalin..... a jak oni do tego pod chodza to niewiem , łowie cały czas z pontonu i policja plywa nic sie nie przywala.... do tego wiec i ja nie przejmuje sie tym tylko sobie łowie i tyle pozdro. (2012/01/26 11:10)

szkarlupnia3


Kilka blockquoteów wypowiedzi kolegów wędkarzy z samego tylko portalu wedkuje.pl:

1. W moim rejonie konińskim jest wiele jezior administrowanych przez GR "Gosławice" są to jeziora Gosławickie, Patnowskie, Wąsosze-Mikorzyn, Ślesin, Czartowo, Skulsk, Brdów, Lubotyń Mąkolno, Lubstów, Skulska Wieś. W zezwoleniu wyraźnie napisano: Na jeziorach wędkowanie z pontonu jest ZABRONIONE!. Oraz spinning dozwolony jest tylko od 1.05 do 31.10

2. Zorientuj się jeszcze czy na wodach na których zazwyczaj łowisz można wędkować z pontonu. W moim okręgu na wielu jeziorach nie wolno łowić z pontonu, a tylko z łodzi.

3. Na jeziorze Śniardwy z pontonu łowić nie można, łowiłem raz blisko trzcin to strażnicy pouczyli mnie żebym nie wypływał w jezioro bo na Sniardwach obowiązuje zakaz łowienia z pontonu


 

Wolno wędkować z łodzi, a z pontonu NIE WOLNO.
Zaręczam, takich "perełek" w całym kraju jest mnóstwo.

(2012/01/26 11:18)

Romuald55


Napisałem jasno,że upoważniony do rybactwa decyduje z czego i na jakich warunkach można łowić. (2012/01/26 11:22)

Karpik1974


ADMINISTRATOR wody decyduje na czym można pływac  czym łowic i na ile wędek !!!!!!!  a my tylko możemy spuścic głowe   i sie przystosować do jego regulaminu albo wynocha ?  (2012/01/26 11:31)

jurek


Zgadzam się z kolegą Romkiem , trzeba koniecznie czytać zasady połowu na każdym akwenie .

Po co się kłócicie i niepotrzebnie szukacie ekspertów , proponuję by następnym razem iść do jakiegoś prawnika i zapłacić mu parę 100-wek , to wyjaśni niektórym niezrozumiale przepisy .

Ludzie z dobrego serca piszą Wam swe pomocne dane , a niektórzy dążą tylko do sporów i waśni , a tego nie potrzeba tu na tym portalu .
(2012/01/26 11:33)

szkarlupnia3


To poszalejmy ... na wodach XYZ obowiązuje zakaz wędkowania (do wyboru, można wykorzystać w dowolnym regulaminie dowolnego łowiska):

1. przy użyciu wędek firmy ABC wyprodukowanych w technologi mash carbon

2. przy użyciu plecionek wyprodukowanych w roku 2007

2. kołowrotków z aluminiową rączką

3. w czerwonych majtkach, w niedzielę, w godzinach 6:00 - 9:00

4. w parzyste godziny dni nieparzystych itd itd

...

3224. z różowych pontonów, w których zawartość dwutlenku węgla w komorach powietrznych przekracza 0,5 % ...

(2012/01/26 11:38)

Karpik1974


HEHE dobre dobre !!!!!!! (2012/01/26 11:49)

MASTINO


Zgadzam się z kolegą Romkiem , trzeba koniecznie czytać zasady połowu na każdym akwenie .

Po co się kłócicie i niepotrzebnie szukacie ekspertów , proponuję by następnym razem iść do jakiegoś prawnika i zapłacić mu parę 100-wek , to wyjaśni niektórym niezrozumiale przepisy .

Ludzie z dobrego serca piszą Wam swe pomocne dane , a niektórzy dążą tylko do sporów i waśni , a tego nie potrzeba tu na tym portalu .




Jurek. Jaki z tego wniosek? Zaprzestać pomocy w tych kwestiach. Nie pierwszy raz komuś się coś wyjaśnia, pomaga, radzi, a znajdą się tacy, co tu ma pole do popisu jaki to on jest zabawny i ma dużo do powiedzenia na tematy o których ma mniejsze pojęcie niż osoba pytająca. A podczas kontroli- mysz pod miotłą, albo zdziwiony swoją niewiedzą o czymś, z czego wcześniej kpił i wyśmiewał jak inni pomagali potrzebującym tej wiedzy. A ci uczciwie chcący czegoś się dowiedzieć, niech wówczas podziękują kpiarzom. (2012/01/26 11:51)

Karpik1974


Tu nikt sie nie kłuci nie widziałes kłutni hehe ja raz dostałem bana bo wylewny byłem za bardzo hehe spoko dajemyt rade . (2012/01/26 11:52)

Romuald55


Konstytucja RP nakazuje wszystkim organom państwa i organizacjom pożytku publicznego dbanie o bezpieczeństwo obywateli,stąd wszelkiego rodzaju nakazy i zakazy.Gdyby nie te zakazy to wielu wędkarzy wypływałoby pontonami czy małymi łódkami na środek wielkich jezior w pogoni za rybą,wpływaliby pontonami na rafy podwodne,krzaki,zatopione drzewa,urządzenia do połowu ryb rwąc poszycia pontonów i topiąc się bez możliwości ratunku.Dzierżawcy i prowadzący gospodarkę rybacką zostaliby postawieni w stan oskarżenia za dopuszczenie do takiej sytuacji.Za pośrednie sprowadzenie niebezpieczeństwa.Polacy to taki naród,że jak się ich nie weżmie za "mordę" to sami będą działać na swoją szkodę.Już Mickiewicz to zauważył i napisał..."szlachta,na konia siędzie,szabelki dobędzie i....jakoś to będzie" I przez to jakoś mamy to co mamy. (2012/01/26 12:02)

szkarlupnia3


Konstytucja RP nakazuje wszystkim organom państwa i organizacjom pożytku publicznego dbanie o bezpieczeństwo obywateli,stąd wszelkiego rodzaju nakazy i zakazy.Gdyby nie te zakazy to wielu wędkarzy wypływałoby pontonami czy małymi łódkami na środek wielkich jezior w pogoni za rybą,wpływaliby pontonami na rafy podwodne,krzaki,zatopione drzewa,urządzenia do połowu ryb rwąc poszycia pontonów i topiąc się bez możliwości ratunku.Dzierżawcy i prowadzący gospodarkę rybacką zostaliby postawieni w stan oskarżenia za dopuszczenie do takiej sytuacji.Za pośrednie sprowadzenie niebezpieczeństwa.Polacy to taki naród,że jak się ich nie weżmie za "mordę" to sami będą działać na swoją szkodę. Już Mickiewicz to zauważył i napisał..."szlachta,na konia siędzie,szabelki dobędzie i....jakoś to będzie"  I przez to jakoś mamy to co mamy.



 

3,50 m długości), trochę większej (4,5 m) kolegi oraz pontonu (2,70 m). Jeszcze nie zdarzyło się bym płynąc pontonem uderzył w coś co uszkodziłoby jego poszycie.

0
Karpik1974


kolega szkarlupnia3 wrescie chyba wytłumaczył dokładnie  i widac że zna sie na rzeczy w tym całym bałaganie.  (2012/01/26 13:00)

ZAMOSCIANIN


Pozwolę sobie zacytować kolegę, z którym zgadzam się w stu procentach." Jeszcze nie zdarzyło się bym płynąć pontonem uderzył w coś co uszkodziłoby jego poszycie"A już też ładnych parę latek wędkuję. (2012/01/26 13:11)

Romuald55


Ponton to również plastikowa konstrukcja w cenie poniżej 100zł.Kolega mówi o łodzi hybrydowej,to nie koniecznie jest ponton.Kamienie i skały ledwo zanurzone w wodzie to częsty przypadek na różnego rodzaju żwirowniach.Pręty stalowe do których mocuje się stawny sprzęt połowowy to też częsta praktyka.Czasem są tuż pod powierzchnią wody i tylko rybacy wiedzą gdzie.Mówimy o wszystkich wodach a nie tylko o konkretnych jeziorach....a dyrektor gospodarstwa może nie lubić pontonów i może zabronić ich używania,...i takie ma prawo.Ja starałem się naświetlić powody,dla których mogą być zakazy dotyczące pontonów. (2012/01/26 13:30)

0
Romuald55


Tu Kolego masz zupełną rację,ale musimy przestrzegać istniejącego prawa. (2012/01/26 14:45)

szkarlupnia3


Przestrzegać należy. Niech jednak to prawo tworzą ludzie mądrzy, niech przepisy są spójne i jednoznaczne ....

 

... że co, pomarzyć nie można? ;) 

(2012/01/26 15:03)

Romuald55


Kolego szkarłupnia ja radzę Koledze pójść na zebrania przedwyborcze do parlamentu i takie dyskusje prowadzić z kandydatami na posłów.To jest miejsce na propozycje dotyczące zmiany prawa.My na tym portalu możemy jedynie informować Kolegów o prawie obowiązującym i przestrzegać przed konsekwencjami jego łamania.Na zmiany prawa stanowionego przez PZW  możemy wpływać wnosząc wnioski na walnych zebraniach.Takie są procedury i ludzie zwący się mianem inteligentnych tak postępować powinni.To ostatnie stwierdzenie odnosi się do ogólnego forum a nie poszczególnych osób. (2012/01/26 15:54)

kaziks403


Kolego szkarłupnia, masz wiele racji w tym co piszesz, ale przy założeniu, ze nie szanujemy w naszym kraju prawa własności. Jeżeli właściciel wody napisze w regulaminie, to co proponowałeś

- zakaz łowienia w czerwonych majtkach

- zakaz łowienia sprzętwm firmy Z

- zakaz połowu określoną metodą

- połowu z łodzi pontonowych itd.

masz prawo się z tym nie zgadzać i na to łowiskio nie zaglądać. Jeżeli chcesz tam łowić, Twoim obowiązkiem jest przestrzeganie takiego regulaminu.

Tobie nikt nie zabroni w mieszkaniu podejmować kogo chcesz i na jakich warunkach. Nikt Ci nie zabroni malować ścian na czarno. Tak i właściciel wody może ustalać regulamin jaki chce.

A czy nam się to podoba czy nie to inna sprawa. A rozważania czy łódź to ponton, a ponton to łódź, to przelewanie z pustego w próżne.

  Pozdrawiam

(2012/01/26 16:14)

szkarlupnia3


Kolego szkarłupnia ja radzę Koledze pójść na zebrania przedwyborcze do parlamentu i takie dyskusje prowadzić z kandydatami na posłów.To jest miejsce na propozycje dotyczące zmiany prawa.My na tym portalu możemy jedynie informować Kolegów o prawie obowiązującym i przestrzegać przed konsekwencjami jego łamania.Na zmiany prawa stanowionego przez PZW  możemy wpływać wnosząc wnioski na walnych zebraniach.Takie są procedury i ludzie zwący się mianem inteligentnych tak postępować powinni.To ostatnie stwierdzenie odnosi się do ogólnego forum a nie poszczególnych osób.



LOL (2012/01/26 16:23)