Zaloguj się do konta

Łowienie na żywca-mogę łowić na dwa kije?..

utworzono: 2011/06/17 12:04
Pablo88

Witam ja  z pytankiem... Co drugi wędkarz mówi mi co innego.. Powiedzcie mi koledzy, czy jak łowie na żywca to liczy sie to jako wedka na spławik ? i moge miec drugiego kija w wodzie czy to jest jak spinning tylko jedna wędka ? Wiele osob mowi mi ze jak na żywca to  tylko jedna wędka, a wiele na odwrót ze to sie liczy jako spławik i moge np. gruntowke jeszcze zarzucic...

Prosze o pomoc i odpowiedz na to pytanie :)
[2011-06-17 12:04]

maciek23

Witam

Zgodnie z regulaminem na wodach PZW możesz łowić na dwie wędki i mogą byc obie żywcówki.

[2011-06-17 12:10]

FranceCola

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoje pytanie, ale według mnie, wędka z spławikiem liczy się, i możesz spokojnie łowic na dwie wędki w wodach PZW. Spokojnie można zarzucić wędke z żywcem na haczyku i obok gruntówkę. :-) Pozdrawiam.  [2011-06-17 12:12]

bodzinski

możesz łowić na grunt, spławik i na haku mieć robaki czy lub rybke nie ma to różnicy a tym co ci wmawiają że możesz mieć tylko jedną wędka na żywca poleć lekture RAPR.
[2011-06-17 12:23]

Szczypek95

jest wedka jest spławik jest żywa przynęta :D to tak jak zawsze, bez obaw mozesz łowić na 2 wedki  [2011-06-17 12:34]

kaban

Jak zdałeś egzamin jeżeli tego nie wiesz? Kolega Maciej-portalowy Mastiff- wypowiedziałby się być może niewątpliwie bardziej dosadnie.Oczywiście,że możesz łowić na żywcówkę i dodatkowo na tzw. spławik i grunt-dwie wędki.Metody gruntowe to dwie,a sztuczna przynęta to jedna wędka.
[2011-06-17 15:04]

ryukon1975

Dokładnie.Nie prościej wziąć regulamin i przeczytać,tylko ogłaszać że się jest namiastką wędkarza która nie zna nawet podstaw wędkarskiego rzemiosła.

[2011-06-17 15:24]

ryukon1975

Musiałem się wyżyć bo od rana wybieram się na ryby a tu zaczęło padać.:)
[2011-06-17 15:26]

bartoszix2002

zgadzam sie zmackiem23
[2011-06-17 15:34]

perwer

Dobrze że pytasz jak nie wiesz...oczywiście jak przeczytasz RAPR to znajdziesz odpowiedz. Nie przejmuj sie ,znam takich co wszystko wiedzą a jak widze nad wodą co robia to kilku juz dostała ode mnie kopa w żyć(tutaj szczególnie miały zajścia zimą ).Jesli łowisz na spining to nie ma mowy o drugiej wędce ,chodzisz rzucasz i bawisz sie jednym kijem.Natomiast jak masz zamiar łowić na grunt ,czy spławik możesz na dwie wędki,bez względu na to czy łowisz na trupka,zywca,robaka,czy na wątróbkę.
[2011-06-17 16:44]

Pablo88

Dzięki wszystkim za wypowiedzi :) Pozdro i połamania kija..

P.S Ci którzy od razu piszą na temat regulaminu ze jak zdałem egzamin i tak dalej niech popytaja innych wędkarzy nad wodą, wielu jest takich co sadzą jak mówiłem ze żywiec = jedna wędka.. wiec nie denerwujcie sie od razu.. wolałem zapytać, kto pyta nie błądzi :)
[2011-06-18 16:00]

ryukon1975

P.S Ci którzy od razu piszą na temat regulaminu ze jak zdałem egzamin i tak dalej niech popytaja innych wędkarzy nad wodą, wielu jest takich co sadzą jak mówiłem ze żywiec = jedna wędka.. wiec nie denerwujcie sie od razu.. wolałem zapytać, kto pyta nie błądzi :)

Popytać innych?W jakim celu skoro wszystko jest jasno napisane w regulaminie.Zresztą o takie rzeczy nie muszę pytać bo na tyle to ja znam RAPR.Pytanie innych których nazwałeś "wedkarzami" (ja bym ich tak nie nazwał skoro nie znają podstaw RAPR) to zachodzenie sprawy od tylnej strony.:)Problemom i pytaniom trzeba patrzeć prosto w oczy a nie podwijać ogon i zwalać winę za niewiedzę na innych.
[2011-06-18 16:29]

Witam

Zgodnie z regulaminem na wodach PZW możesz łowić na dwie wędki i mogą byc obie żywcówki.

Zgadza się!

[2011-06-18 16:43]

jurek

Przepisy z obowiązującego RAPR 2011.


V. DOZWOLONE METODY POŁOWU
1. Metoda gruntowo-spławikowa
1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na
dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.

1.2. Uprawniony do rybactwa może określić dopuszczalną ilość zanęt w danym
łowisku.
1.3. Wędkarz łowiący ryby tą metodą, zobowiązany jest do zachowania
następujących minimalnych odstępów od innych wędkujących:
a/ łowiąc z brzegu - 10 m
b/ między łodziami lub brodząc - 25 m
c/ między łodzią, a wędkującymi z brzegu - 50 m
2. Metoda spinningowa
2.1.Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę.


[2011-06-19 11:11]

sliwka15

Bez żadnych obaw, spokojnie możesz łowić na 2 wędki z żywcem na haczyku, lub jedna żywcówkę, drugą gruntówkę lub żywcówkę i zwykły spławik  :)
Pozdrawiam i życzę sukcesów ;)
[2011-06-19 13:17]

Boniard

  Czy mogę łowić na 2 wędki na żywca?  [2017-09-22 14:34]

Jakub Woś

Post i dwa powyżej od Twojego masz odpowiedź [2017-09-22 14:53]

patryk1113mw

Witam. Spokojnie można łowić na 2 wędki. Teraz Ty będziesz mógł pouczać tych niby wędkarzy co Ci źle podpowiadali, nie wiem czy z braku wiedzy czy może złośliwie byś nie złowił więcej niż oni heh. Pozdrawiam.   [2017-09-22 18:39]

oldboy

Przepisy z obowiązującego RAPR 2011.
........
2.1.Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę.

 

Zadumałem się nad tym "salomonowym" przepisem, i nie bardzo sobie mogę wyobrazić, jak mógłbym łowić na DWA spinningi JEDNOCZEŚNIE (oczywiście poza wleczeniem za łódką/kajakiem), gdyby nawet RAPR na to zezwalał(????)
  [2017-09-22 21:53]