Zaloguj się do konta

Łowienie na woblera-sandacz,jaź

utworzono: 2011/06/11 10:12
pkamilp

WItam mam pytanie odnosnie woblrów to tej pory łowiłem na wiele przynet spinningowych lecz nigdy nie miałem okazji na woblera chciał bym zapolowac na jazia na pobliskiej rzece lecz nie wiem jakiego kupic czym sie sugerowac czy daje sie przypon jak sciagac?jesli ktos by mogłudzielic kilku porad był bym wdzieczny. [2011-06-11 10:12]

Blitz

Stosuj małe woblery, czasem biorą na ciemne, czasem na jasne kolory, to kwestia łowiska, pogody i wielu innych czynników. Miejsca wybieraj za przeszkodami, jazie i grube klenie często stoją za powalonym drzewem czy kamieniem. Ale na to też nie ma reguły bo kilka zlowiłem z nurtu. Żadnych przyponów, plecionek, najlepiej jeśli wędka będzie czuła, tzw. okoniówka, ja na taką łowie i jest ekstra bo mogę daleko rzucić nawet małym wobkiem i dobrze czuje każde branie. Klenie często się zacinają na kotwiczkę nie na ogonie tylko pod brzuchem woblera, więc nie usuwaj tych kotwic. Jazia możesz z dużym powodzeniem zaciąć na obrotówkę. Przynętę prowadź powoli, możesz wykonywać lekkie skoki. Woblerki to bardzo skuteczna przynęta, kup kilka wobków pływających i działaj :) połamania kija [2011-06-11 14:06]

pkamilp

Ok.dzieki zastosuje sie do twoich rad. i zobaczymy mam własnie raczej dosyc twardy spinning jaxon do tej pory raczej łowiłem szczupaki no i kilka razy zdazyło mi sie i suma łapac.
[2011-06-11 19:08]