Zaloguj się do konta

Łowienie na chleb.

utworzono: 2011/04/20 16:12
endriu1994

Witam wszystkich często łowie ryby u siebie na stawku.

Pływają w nim głównie lkarpie ,liny i karasie.

Nie zawsze mam czas na przygotowanie kuku lub kopanie robaczków i tu pojawia sie moje pytanie w jak sposób moge wykorzystać chleb.

Czy można jakoś zapobiec zpadaniu z haka,coś dodać może namoczyć wiem od mojego starszego kolegi że to bardzo dobra przynęta prosze doświadczonych kolegów o rady .

[2011-04-20 16:12]

czarnypum

Wyciągasz miąższ chleba czyli wszystko oprócz skóry, dodajesz odrobinę wody i ugniatasz ciasto, możesz dodać aromat; np. waniliowy, karaś powinien zasmakować, może lin a nawet karp...
[2011-04-20 16:29]

Jack14

Do wypowiedzi kolegi dodam jeszcze od siebie. Do chleba możesz dodać również ugotowanego i dokładnie rozdrobnionego ziemniaka zamiast wody lub po prostu w palcach z miąszu utworzyć odpowiednią kulkę i na hak.

Pozdrawiam.

[2011-04-20 17:31]

Kiler na wodę gdzie dokarmiane są kaczki i inne robactwa ;) [2011-04-20 18:14]

endriu1994

A czy moge zmięszać te dwa składniki np.dzień wcześniej.

Nie zsechną sie czy cuś innego ???

[2011-04-20 18:46]

Jack14

Czy kromka chleba pozostawiona na stole do rana będzie świeża?

Czy ciasto z chleba i ziemniaka zawinięta w folię i włożona do lodówki będzie również czerstwa?

[2011-04-20 18:53]

sebciu

witam najlepiej ciasto ugnieść przed samym wyjściem na rybki ja osobiście jeśli robię ciasto to po zmieszaniu chleba z odrobiną wody dodaję troszkę zwykłej mąki wtedy jest bardziej lepkie ponadto ugniatam ząbek czosnku do aromatu . Brania gwarantowane i sprawdzone
[2011-04-20 18:58]

Jack14

Ja w takim przypadku zawsze zabierałem ze sobą niewielką ilość mąki bo nad wodą zwykle okazywało się, że ciasto jest za "luźne".

ps

Pomysł z czosnkiem, ziemniakiem lub aromatem waniliowym był zawsze "kilerem" .

[2011-04-20 19:08]

skoro masz karpie w stawie to ja zamiast miąższu wykorzystałbym skórke chleba i łowił z powierzchni bez spławika. Brania bardzo widowiskowe

[2011-04-20 20:20]

kargul

chleb kwasi WODE [2011-04-20 20:45]

sig78

dokładnie...ja w sten sposób złapałem juz duzo karpi a największy liczył ponad 8kg:))piękny widok brań ale najpierw trzeba karpie do chleba z powierzchni przyzwyczaić..

skoro masz karpie w stawie to ja zamiast miąższu wykorzystałbym skórke chleba i łowił z powierzchni bez spławika. Brania bardzo widowiskowe

[2011-04-20 20:57]

to prawda. A jak już się nauczą to często biorą te najwieksze w stawie. I to nie tylko karpie.Na skóre łowiłem też karasie,amury trafiłem też leszcza [2011-04-20 21:07]

Algen

Tak, metoda z cgleben na wieszku jest nie zawodna :) Tez łowiłem na nią okazy :D
Wracajac do pytania: Łowiac na chleb, zakładaj na hak kawałek sqrki z miekiszem , na taką przynete 2 krople olejku waniliowego. nie znam zadnego sposobu na to zeby nie spadał :/
[2011-04-21 07:34]

fisher1981

Skórka chleba na haczyku
Haczyk należy wbijać w przynętę od strony miąszu, dopóki nie przebije się przez skórkę i nie ukaże ostrza. Następnie owiń żyłkę wokół skórki i prze­puść ją pod kolankiem haczyka. Ponownie wbij ostrze w skórkę w innym miejscu, aby w ten sposób utrzymać żytkę pod kolankiem. Dzięki temu przy zarzucaniu przynęta nie spadnie z haczyka.
http://www.wedkarybka.neostrada.pl/nachleb.htm [2011-05-01 11:48]

wczoraj po południu wrzuciłem trochę chleba do wody i nagle przypłynął taki 8 kg karp wyjadł wszystkie kawałki oprócz mojego na spławiku dzisiaj znów zarzuce tym razem bez spławika itp, żeby chleb pływał po powierzchni. Na pewno go złapię
[2013-07-19 12:16]