Łowienie na chleb.

/ 14 odpowiedzi

Witam wszystkich często łowie ryby u siebie na stawku.

Pływają w nim głównie lkarpie ,liny i karasie.

Nie zawsze mam czas na przygotowanie kuku lub kopanie robaczków i tu pojawia sie moje pytanie w jak sposób moge wykorzystać chleb.

Czy można jakoś zapobiec zpadaniu z haka,coś dodać może namoczyć wiem od mojego starszego kolegi że to bardzo dobra przynęta prosze doświadczonych kolegów o rady .

czarnypum

Wyciągasz miąższ chleba czyli wszystko oprócz skóry, dodajesz odrobinę wody i ugniatasz ciasto, możesz dodać aromat; np. waniliowy, karaś powinien zasmakować, może lin a nawet karp... (2011/04/20 16:29)

Jack14

Do wypowiedzi kolegi dodam jeszcze od siebie. Do chleba możesz dodać również ugotowanego i dokładnie rozdrobnionego ziemniaka zamiast wody lub po prostu w palcach z miąszu utworzyć odpowiednią kulkę i na hak.

Pozdrawiam.

(2011/04/20 17:31)

u?ytkownik36310

Kiler na wodę gdzie dokarmiane są kaczki i inne robactwa ;) (2011/04/20 18:14)

endriu1994

A czy moge zmięszać te dwa składniki np.dzień wcześniej.

Nie zsechną sie czy cuś innego ???

(2011/04/20 18:46)

Jack14

Czy kromka chleba pozostawiona na stole do rana będzie świeża?

Czy ciasto z chleba i ziemniaka zawinięta w folię i włożona do lodówki będzie również czerstwa?

(2011/04/20 18:53)

sebciu

witam najlepiej ciasto ugnieść przed samym wyjściem na rybki ja osobiście jeśli robię ciasto to po zmieszaniu chleba z odrobiną wody dodaję troszkę zwykłej mąki wtedy jest bardziej lepkie ponadto ugniatam ząbek czosnku do aromatu . Brania gwarantowane i sprawdzone (2011/04/20 18:58)

Jack14

Ja w takim przypadku zawsze zabierałem ze sobą niewielką ilość mąki bo nad wodą zwykle okazywało się, że ciasto jest za "luźne".

ps

Pomysł z czosnkiem, ziemniakiem lub aromatem waniliowym był zawsze "kilerem" .

(2011/04/20 19:08)

u?ytkownik65213

skoro masz karpie w stawie to ja zamiast miąższu wykorzystałbym skórke chleba i łowił z powierzchni bez spławika. Brania bardzo widowiskowe

(2011/04/20 20:20)

kargul

chleb kwasi WODE (2011/04/20 20:45)

sig78

dokładnie...ja w sten sposób złapałem juz duzo karpi a największy liczył ponad 8kg:))piękny widok brań ale najpierw trzeba karpie do chleba z powierzchni przyzwyczaić..

skoro masz karpie w stawie to ja zamiast miąższu wykorzystałbym skórke chleba i łowił z powierzchni bez spławika. Brania bardzo widowiskowe

(2011/04/20 20:57)

u?ytkownik65213

to prawda. A jak już się nauczą to często biorą te najwieksze w stawie. I to nie tylko karpie.Na skóre łowiłem też karasie,amury trafiłem też leszcza (2011/04/20 21:07)

Algen

Tak, metoda z cgleben na wieszku jest nie zawodna :) Tez łowiłem na nią okazy :D
Wracajac do pytania: Łowiac na chleb, zakładaj na hak kawałek sqrki z miekiszem , na taką przynete 2 krople olejku waniliowego. nie znam zadnego sposobu na to zeby nie spadał :/ (2011/04/21 07:34)

fisher1981

Skórka chleba na haczyku
Haczyk należy wbijać w przynętę od strony miąszu, dopóki nie przebije się przez skórkę i nie ukaże ostrza. Następnie owiń żyłkę wokół skórki i prze­puść ją pod kolankiem haczyka. Ponownie wbij ostrze w skórkę w innym miejscu, aby w ten sposób utrzymać żytkę pod kolankiem. Dzięki temu przy zarzucaniu przynęta nie spadnie z haczyka.

http://www.wedkarybka.neostrada.pl/nachleb.htm (2011/05/01 11:48)

u?ytkownik158964

wczoraj po południu wrzuciłem trochę chleba do wody i nagle przypłynął taki 8 kg karp wyjadł wszystkie kawałki oprócz mojego na spławiku dzisiaj znów zarzuce tym razem bez spławika itp, żeby chleb pływał po powierzchni. Na pewno go złapię (2013/07/19 12:16)