Łowienie na bata

/ 19 odpowiedzi
gdzie najlepiej łowicna bata???
Figaro

coś słyszałem że nad wodą (2009/05/30 20:56)

u?ytkownik5769

Napisz do zrakdęw on ci napisze piękny artykuł . (2009/05/30 21:11)

u?ytkownik15969

-wedkarz- dam Ci kilka rad mam nadzieje ze się przydadzą:
1.Naucz się czytać
2.Przeczytak troche forum (przynajmniej o wędkarstwie spławikowym)
3.Naucz się pisać (bo twoje pytanie jest bardzo rozbydowane ,poza tym "łowićna"nie znam takiego słowa !!??)
4.Zastanów się nad tym do czego słuzy Tytuł temtu (bo ten niewiele mi mówi)
5.Napisz jakieś sensowne pytanie!!! (2009/05/30 22:16)

u?ytkownik3378

dembica333 ,też byś mógł popracować nad redagowaniem swoich tekstów, wiec nie świruj. (2009/05/30 22:30)

u?ytkownik15969

Ok maniek-pc ,nie jestem ideałem ale bez przesady.To było pytanie na poziomie przedszkola, więc moja odpowiedź jest jak najbardziej na miejscu. (2009/05/30 22:37)

u?ytkownik15969

Tak jakos mi to w oko wpadło, a sam mam problem z tym jak szybko pisze. (2009/05/30 22:53)

spines21

oj długo się nie zapyta wędkarz znowu:) (2009/05/30 22:54)

Zdzichu

Ładnie tak się nabijać z młodego, zamiast doradzić ... (2009/05/30 23:10)

u?ytkownik3921

A ja odpowiem-w końcu od tego tu jesteśmy;-) Na bata najlepiej łowić przede wszystkim tam, gdzie ryby są w jego zasięgu, czyli:
1.Gdzie niewielkiej odległości od brzegu jest na tyle głęboko, by nasz widok zbytnio nie płoszył ryb-rzeki,kanały, stawy i jeziora z dużym spadem głębokości
2.Z łodzi lub pomostów.
3.Tam gdzie potrzebne jest ciche, precyzyjne umieszczenie zestawu-np. w pobliżu trzcin,kiedy przy nich żerują spore ryby.
4. Tam, gdzie zależy nam na jak najszybszym zarzucaniu i wyciąganiu zestawu również ze złowioną rybą-np.na zawodach.
5.Oraz wszędzie tam,gdzie nie jest potrzebny bardziej specjalistyczny sprzęt.
To oczywiście tylko nieliczne zastosowania bata i tu zgodzę się z kolegami-szukaj na forum, na stronie,a potem zadaj konkretne pytanie, bo mnie też ręce opadają jak widzę lenistwo w wędkarzu. Pozdrawiam. (2009/05/30 23:23)

u?ytkownik15969

To sam doradź my tu ksiązki nie będziemy pisali.
A tak na serio to sądzę ze juz wiele zostało na forum o łowieniu na bata napsiane. (2009/05/30 23:26)

u?ytkownik3921

Kolego Dembica333 nikt cię nie zmusza do pisania w wątkach, w których nie chcesz "psiać", ani pisać. Każdy z nas kiedyś zaczynał i właśnie po to jesteśmy na tym portalu, aby takim kolegom pomóc-wystarczy podać link,jeśli nie chce ci się odpowiadać , a wiesz ze temat był już poruszany.Może kolega nie potrafi go odszukać. Jesteś kilka dni na forum, a już zwracasz sie niegrzecznie do moderatora.
P.S.Do pozostałych kolegów-jak napisałem, mnie też ręce opadają czasem, ale jak nie chcę odpowiadać, to nie zajmuję miejsca w wątku postami nie na temat. Oj chyba napiszę "Poradnik korzystania z portalu" ;-) (2009/05/30 23:56)

ahaj1

TINCA - jesteś wielki...specjalnie i celowo napisałem z dużej litery. Takich wędkarzy jak Ty w dalszym ciągu brakuje na tym portalu. Myślę że będzie ich przybywać jak najwięcej. Właśnie po to by pomagać innym, szczególnie młodym i początkującym.Pozdrawiam... p.s.-dobrze by było gdybyś napisał ten poradnik... (2009/05/31 11:08)

spines21

Tinca-napisz ten poradnik,napewno przyda się wielu użytkownikom portalu.
komp i internet to ekstra sprawa,ale trzeba wiedzieć gdzie szukać.
sam jestem świeży i wielu rzeczy nie wiem.
więc pisz ku pożytkowi portalowiczów!
pozd (2009/05/31 12:49)

AKAY

Ja tylko dodam co do czytania forum i wyszukiwania na nim interesujących mnie tematów że opcja szukaj na naszym forum nie jest zbyt dokładna i szybciej idzie coś znaleźć przez Google (cały czas mowie o wedkuje.pl ) (2009/05/31 13:49)

u?ytkownik15969

Nie zwróciłem się niegrzecznie do moderatora,przynajmniej nie miałem takich zamiarów,jezeli kogos uraziłem to przepraszam.
Rzeczywiscie przesadziłem ;(
Sorki -wedkarz- za moją impulsywną reakcję.
A co do pisania "na temat" to raczej się nie da.No sami spójrzcie na temat.
To był żart,zeby nie było.
A jak ma być na temat to tak jak napisał Tinca ,przede wszystkim w miejscach o duzej głębokości przy brzegu (ale nie za duzej bo moze nam zyłki nie starczyć ).
Takie miejsca to :
dość głębokie kanały,przybrzezne rynny,jeziora o szybkim spadzie dna,głowki ( na samym krańcu główki są zazwyczaj najlepsze miejsca),opaski (mozna trafic duze klenie i płocie w zawirowaniach za kamieniami.
Poza tymi miejscami jezeli mamy łódkę mozemy łowić w strefie przybrzeznej jezior -często jest to jedyny sposób aby dobrać się do linów i wzdręg przebywających w zaroslach,jesli zbiornik nie jest głeboki to mozna uzyć bata w innych jego częściach.
Tak jak napsiał tinca przyda się nam bat wtedy gdy potrzebujemy prznęte podać bardzo delikatnie - np przy połowie linów czy karpi tuz przy brzegu.
Myśle ze to są najpopularniejsze miejsca w których bat moze być uzywany.Oczywiście mozna go uzyć takze w innych miejscach jednak nie sądzę ze wedkowanie byłoby wtedy przyjemne a tym bardziej zawiodłyby nas wyniki łowienia. (2009/05/31 19:57)

Zdzichu

Krzysiek, jest już O.K i tak trzymaj. Pozdro ... (2009/05/31 20:27)