Zaloguj się do konta

Zestaw na martwą rybkę.

utworzono: 2009/05/12 21:50
withanight88

Mam do was kilka pytan. Chcialbym sprobowac zlapac drapieznika na trupka z gruntu (woda stojaca) , ale nie do konca wiem jak uzbroic taki zestaw. Co lepsze kotwiczka czy haczyk? jaki ciezki ma byc ciezarek? ile cm od dna ma sie trupek unosic? jaka rybka lepsza karas czy plotka i jakiej wielkosci? i jak macie jakies ciekawe porady i spostrzezenia to napiszcie prosze. [2009-05-12 21:50]

Bardzo fajna metoda,masz duze szanse na złowienie wiekszego okazu.Z doświadczenia wiem ze na trupki łakomią się większe sztuki zębatych.Z tym że ja łowiąc na trupka w 85 % stosuję ryby morskie tj śledź,makrela.Polecam makrele gdyz w tym okresie łatwo ja zdobyć i nawet mozna zamrozic w oczekiwaniu na jesien gdyz jesienia właśnie trudno o nią w sklepie.Co do zestawu to ja go nie dociążam,gdyż sam trupek(który musi być wymiarową rybka jesli to płotka) waży sam w sobie tyle że zarzucisz go bez problemu.Jedynie czasem proponuje stosowac cięzarek kiedy to trupek ma się unosić nad dnem, a ile to już trzeba spróbować samemu.Ja robie tak że by rybka stała ok 5 cm nad dne co umożliwia aby unosiła się w toni i wabiła drapieżniki.W łowieniu na trupka ważny jest zapach,a dokładniej smród przynęty im bardziej śmierdzi tym lepiej.A zestaw zbroję w dwie kotwiczki małą za główkę i większą w tułów. Ale jak chodzi o łowienie na trupka to polecam Ci rewelacyjne artykuły kolegi Tomka Górki : https://wedkuje.pl/n/na-zywa-czy-na-martwa/2478 lub https://wedkuje.pl/n/na-zywa-czy-na-martwa/2503 Na pewno dowiesz się sporo Połamania kija życzę [2009-05-12 22:47]

mapet77

Dzięki kolego szuwar78 za odesłanie kolegi whitanight88 do moich artykułów. [2009-05-12 23:08]

Odesłałem go do Ciebie i Twoich artykułów bo są one wg.mnie najlepsze jakie czytałem na forach na temat łowienia na trupka.Mam nadzieje że się Tomku nie gniewasz :-) [2009-05-12 23:52]

Po prostu Tomku Twoje artykuły i sposób prezentacji tej metody są najciekawsze z jakimi się spotkałem Pozdrawiam [2009-05-12 23:53]

mapet77

Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób połowu drapieżnika w kraju, w którym jest zakaz stosowania żywej rybki jako przynęty. Dodatkową zaletą jest możliwośc posłania zestawu na znaczną odległośc. Dzięki za uznanie Mikołaju. Pozdrawiam. [2009-05-13 20:13]

withanight88

dziekuje bardzo kolego szuwar:) a zaraz biore sie za ten artykul z linku i bede studiowal:) bo w weekend mam zamiar sprobowac! połamania [2009-05-13 21:28]

rysiek38

ja tez przekonalem sie ze zywcowka (lub na martwa) z gruntu jest skuteczniejsza no i duza szansa na rekordowe pasiaczki [2009-05-13 23:31]

Bincim

Odkopię trochę temat. Mam pytanie. Zamierzam spróbować łowić na trupka na kanale, chodzi o sandacza. Pytanie czy mogę zrobić zestaw na oliwkę 20g + przypon na kretlika. To wystarczy? Trupa uzbroje od pyska gdyż na pewno mam prądy tutaj wiec będzie mógł się poruszać. [2017-08-26 14:33]

ogtw

Z tym że ja łowiąc na trupka w 85 % stosuję ryby morskie tj śledź,makrela.Polecam makrele gdyz w tym okresie łatwo ja zdobyć i nawet mozna zamrozic 
3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane.
Czy to jest zgodne z prawem? [2017-08-26 15:42]

Bincim

Z tym że ja łowiąc na trupka w 85 % stosuję ryby morskie tj śledź,makrela.Polecam makrele gdyz w tym okresie łatwo ja zdobyć i nawet mozna zamrozic 
3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane.
Czy to jest zgodne z prawem?

Idąc tym tokiem myślenia, to jak ma się Żywiec kupowany w sklepach wędkarskich.. 😁 [2017-08-26 16:33]

Jędrula

Z tym że ja łowiąc na trupka w 85 % stosuję ryby morskie tj śledź,makrela.Polecam makrele gdyz w tym okresie łatwo ja zdobyć i nawet mozna zamrozic 
3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane.
Czy to jest zgodne z prawem?

Idąc tym tokiem myślenia, to jak ma się Żywiec kupowany w sklepach wędkarskich.. 😁



 

  To jest bez znaczenia co mają w sklepach. Przepis to przepis! Oczywiście, jakby spojrzeć na to obiektywnie, to przepis ten jest martwy, ale idea jest dobra. [2017-08-26 17:51]

ogtw

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
Przepis ten został wprowadzony, przede wszystkim dla ochrony ryb drapieżnych. Jeżeli nieuczciwi wędkarze, obchodzą ten przepis, to złowią więcej a dla przestrzegających prawa zostanie mniej.  
  [2017-08-26 18:01]

Bincim

Z tym że ja łowiąc na trupka w 85 % stosuję ryby morskie tj śledź,makrela.Polecam makrele gdyz w tym okresie łatwo ja zdobyć i nawet mozna zamrozic 
3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane.
Czy to jest zgodne z prawem?

Idąc tym tokiem myślenia, to jak ma się Żywiec kupowany w sklepach wędkarskich.. 😁



 

  To jest bez znaczenia co mają w sklepach. Przepis to przepis! Oczywiście, jakby spojrzeć na to obiektywnie, to przepis ten jest martwy, ale idea jest dobra.

Tak, zgadzam się z tobą. Ale tak jak wspominałem, każdy łapie/kupuje ryby z innych wód i wykorzystuje je w innych zbiornikach. Przy kontroli mogę powiedzieć, ze pół godziny temu nalapalem kilka sztuk obok. 😎 [2017-08-27 09:52]