Łowienie na wodach górniczych

/ 4 odpowiedzi
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość na uzyskanie zezwolenia na łowienie na wodach górniczych. Jestem z okolic Jastrzębia-Zdroju i mam kilka wód górniczych (przepompownie) niedaleko miejsca zamieszkania. Zauważyłem, że czasem siedzą tam wędkarze i postanowiłem sam się tam wybrać i gdy byłem tam może z 6-ty raz to na te miejsce przyjechała policja i powiedzieli mi, że na ten teren jest zakaz wstępu więc pozbierałem się i pojechałem do domu. Ogólnie to wygląda tak, że jest tam poprostu taki mały budyneczek który działa jako przepompownia. Proszę o informację czy w ogóle jest jakaś szansa, żeby pozwolenie na takie coś dostać.

Pozdrawiam
51Marek


Prawdziwą i poprawną odpowiedź da Ci właściciel wody! Tam, a nie szukanie odpowiedzi typu "a on słyszł od niego...". I masz pewnośc, że zapłacisz mandatu. (2019/02/27 11:26)

51Marek


Dopiero teraz zauważyłem, że "połknąłem" "nie". Miało być "nie zapłacisz". ;-) (2019/02/27 16:49)

zenfr


Ja bym radził poczytać ustawę o rybactwie sródladowym i prawo wodne .Tam jest wszystko opisane.Na forum jest więcej plotek niż prawdy.Wody są państwowe i prywatne.Dokumentem uprawniającym do wędkowanioa jest karta wędkarska. Rybanaga blog spod com pl- tam znajdziesz komentarze do wędkowania .Pozdrowienia! Aby wędkować nie trzeba płacić haraczu dla PZW! (2019/03/02 23:33)

berthold


Oni zasypią to prędzej chałdą niż dają ci łowić , jak będą zasypywać chałdą a ty chciałbyś ratować te ryby to o kłusownictwo cię oskarżą , sam miałem starcie z takim starym ciulem z PZW jak ratowałem chyba z tonę ryb które się suszyły w kałuży 5cm po powodzi , wiadrami przenosiliśmy je do stawu , gnój to widział ale i tak twierdził że to pod kłusownictwo podchodzi a nikt nawet nie zabrał ciernika , nawciskaliśmy mu hujów i znikł . tak samo z twoim stawem zasypią hałdą tę ryby ale łowić nie dadzą . (2019/03/03 09:25)