Łowienie linów bolonką

/ 73 odpowiedzi / 5 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

MARCIN CK

Chłopie masz jakąś depresje? Bo zaczynasz sam sobie coś udowadniać .A może pokażesz nam jakie bolonki posiadasz  oczywiście fotki własne a nie katalogowe. (2015/02/07 10:30)

użytkownik149822

Chłopie masz jakąś depresje? Bo zaczynasz sam sobie coś udowadniać .A może pokażesz nam jakie bolonki posiadasz  oczywiście fotki własne a nie katalogowe.

Zdradzę tylko, że posiadam wędkę Colmic Tindal Bolognese 500 (5kg udźwigu, do 50 g CW). 2 pozostałych nie wymienię, gdyż nie chcę abyś mnie kopiował :). (2015/02/07 11:35)

Moskvicz

Kolego Karasek, jedna uwaga - naucz się proszę edytować swoje posty bo czytać się tego nie da. Bez offence oczywiście. Dzięki wszystkim za rady, sam się rozglądam za bolonką.

Czego się nie da czytać? Przecież napisałem wyraźnie.Kup sobie okulary, będzie lżej.

Człowieku co Ty pierdolisz? :D Uwagi szanownemu Panu zwrócić nie można? Co za ćfok, kozak w necie pizda w świecie (2015/02/07 13:11)

użytkownik130601

Bolonke posiadam,choć rzadko nią łowie,dlatego że nie nadaje sie do łowienia dużych linów,karasi czy leszczy,ja mam dwa kije DAM 4,2m cw 15-25g bardzo dobrze mi się nią łowi kije znakomicie pracują.Do tego dwa kołowrotki firmy dragon jeden z seri elitte drugi viper. Żyłka głowna 0.18mm.Spławik od 0.8g do 2.5g. Rozmiar haczyka dobieram do przynety. (2015/02/07 13:15)

użytkownik149822

Kolego Karasek, jedna uwaga - naucz się proszę edytować swoje posty bo czytać się tego nie da. Bez offence oczywiście. Dzięki wszystkim za rady, sam się rozglądam za bolonką.

Czego się nie da czytać? Przecież napisałem wyraźnie.Kup sobie okulary, będzie lżej.

Człowieku co Ty pierdolisz? :D Uwagi szanownemu Panu zwrócić nie można? Co za ćfok, kozak w necie pizda w świecie

Nie gadam z tobą. Spójrz na swoje zdjęcie, gdzie z taką twarzą do ludzi? A jak jeszcze będziesz tutaj dalej ryja piłował  i przeklinał - to cię moderator stąd wywali i tyle. (2015/02/07 14:28)

użytkownik149822

Człowieku co Ty pierdolisz? :D Uwagi szanownemu Panu zwrócić nie można? Co za ćfok, kozak w necie pizda w świecie

Jakim to w  ogóle prawem nazywasz mnie czy kogokolwiek innego tutaj - "ćfokiem"? Nie dość ,że trollu jeden zrobiłeś błąd w tym wyrazie, to jeszcze masz jakieś pretensje. (2015/02/07 14:35)

Moskvicz

co za pajac :D (2015/02/07 15:32)

użytkownik149822

Myślę, że moderator zrobił sobie dzisiaj wolne. Należy mu się - moderator też człowiek. Ktoś jednak powinien dostać tego trolla do nogi a ja nie zamierzam tutaj wdawać się  w jakiekolwiek wojenki z osobnikami takimi jak "Moskvicz". (2015/02/07 16:32)

RadoslawM

Myślę, że moderator zrobił sobie dzisiaj wolne. Należy mu się - moderator też człowiek. Ktoś jednak powinien dostać tego trolla do nogi a ja nie zamierzam tutaj wdawać się  w jakiekolwiek wojenki z osobnikami takimi jak "Moskvicz".

Karasek 

Zrób sobie mały urlop od wedkuje.pl. Może jest Ciebie za dużo na forum. Ostro krytykowałeś bolonki w cenie poniżej 200zł. Według Ciebie, to są baty z przelotkami . W innym poście polecasz bolonkę za 170zł. Wrzuć trochę na luz.  

(2015/02/07 18:18)

użytkownik149822

Myślę, że moderator zrobił sobie dzisiaj wolne. Należy mu się - moderator też człowiek. Ktoś jednak powinien dostać tego trolla do nogi a ja nie zamierzam tutaj wdawać się  w jakiekolwiek wojenki z osobnikami takimi jak "Moskvicz".

Karasek 

Zrób sobie mały urlop od wedkuje.pl. Może jest Ciebie za dużo na forum. Ostro krytykowałeś bolonki w cenie poniżej 200zł. Według Ciebie, to są baty z przelotkami . W innym poście polecasz bolonkę za 170zł. Wrzuć trochę na luz.  

Jeśli miałbym polecać bolonkę do łowienia lina, to na pewno nie doradzałbym kupna typowych bolonek z górnej półki. Są to często kije delikatne, "krowie ogony". Natomiast całkiem dobrze łowi się  liny "bolonkami" firmy Konger (np: Konger Spirado Ultra Bolognese, Konger Impact Bolognese, Konger Medalist Bolognese itp )- ponieważ nie są to tak naprawdę prawdziwe bolonki. Typowe bolonki za duże pieniądze, to często bardzo dobrej jakości, wyważone, zbalansowane ,ale ...delikatne kije.  I te delikatne kije , nie pasują do lina tak samo jak nie pasują do tego celu- bolonki bardzo mocne , często  o ciężarze wyrzutu do 100g.Co  innego "pseudo -bolonki" popularnych firm takich jak np:Konger, Mikado czy Lineaeffe. Niektóre z tych wędek- są wręcz stworzone do podawania spławika w miejscu żerowania lina. (2015/02/07 19:05)

Jędrula

A tu dalej wiedza przeplata się niewiedzą ! :) (2015/02/07 19:18)

użytkownik149822

A co z popularnym modelem kija firmy Konger- Konger Spirado Short? Przecież ten kij, jest wręcz stworzony do łowienia linów. Jest mocny, tani ,można wybrać krotszy lub dłuższy model  (4,20, 4,80, 5,40 itd). (2015/02/07 19:20)

użytkownik149822

A tu dalej wiedza przeplata się niewiedzą ! :)

Nie wiem do kogo adresowany jest ten komunikat i do,której z grup zostałem przydzielony przez omnibusa z zakresu wiedzy ichtiologicznej i wędkarskiej - Jędrulę.Brawo!
Ja nigdy w życiu nie poszedłbym z  prawdziwą bolonką za kupę kasy - i rzucał w te chęchy, gdzie żeruje lin, natomiast są kije, które naśladują prawdziwe bolonki  a do takich należą właśnie wędki firmy Konger. Bolonki za duże pieniądze, często mają już sam ciężar wyrzutowy śmieszny do 10 g Cw itp, inne z  kolei mają ciężar wyrzutowy np: do 100g, to gdzie z takim kijem na lina, na1 czy nawet 2 - kilogramową rybę, poławianą najczęściej blisko brzegu? Dlatego trzeba podkreślić, że pseudo-bolonki takie jak te firmy Konger są na pewno lepszym wędziskiem na lina niż bolonki z wysokiej półki.

Jędrula, odpowiedz mi, jak poznać narybek pstrąga potokowego, który spłynął do morza?
Jak odróżnisz narybek łososia od narybku pstrąga potokowego?
Mam nadzieję, że internet przeplata się z wiedzą na tyle,że zdążysz mi  odpowiedzieć do czasu, kiedy osiwieję :).
              Pozdrawiam.
(2015/02/07 19:56)

użytkownik149822

A ja znalazłem taką bolonkę: Yad La Spezia Bolo >30g Cw. http://www.yad-fishing.de/produktdetail/product/la-spezia-bolo.html
Czytałem opis testu tej wędki: najlepsza do dużych leszczy i świnek w nurcie,ale dobrze radzi sobie też z karpiem czy brzaną.Nie wyobrażam sobie żeby taką wędką nie wyciągnąć lina.Wędka jest czarna, ma stonowaną barwę a nie kurwa w ciapki i sino-papuziane kropki tak jak te niektóre   polskie patyki. (2015/02/08 12:04)

Jędrula

Nie wiem do kogo adresowany jest ten komunikat i do,której z grup zostałem przydzielony przez omnibusa z zakresu wiedzy ichtiologicznej i wędkarskiej - Jędrulę.Brawo!
Ja nigdy w życiu nie poszedłbym z  prawdziwą bolonką za kupę kasy - i rzucał w te chęchy, gdzie żeruje lin, natomiast są kije, które naśladują prawdziwe bolonki  a do takich należą właśnie wędki firmy Konger. Bolonki za duże pieniądze, często mają już sam ciężar wyrzutowy śmieszny do 10 g Cw itp, inne z  kolei mają ciężar wyrzutowy np: do 100g, to gdzie z takim kijem na lina, na1 czy nawet 2 - kilogramową rybę, poławianą najczęściej blisko brzegu? Dlatego trzeba podkreślić, że pseudo-bolonki takie jak te firmy Konger są na pewno lepszym wędziskiem na lina niż bolonki z wysokiej półki.

Jędrula, odpowiedz mi, jak poznać narybek pstrąga potokowego, który spłynął do morza?

Mam nadzieję, że internet przeplata się z wiedzą na tyle,że zdążysz mi  odpowiedzieć do czasu, kiedy osiwieję :).
              Pozdrawiam.

Nie wiem , pojęcia nie mam .

(2015/02/08 12:26)

MARCIN CK

Chłopie masz jakąś depresje? Bo zaczynasz sam sobie coś udowadniać .A może pokażesz nam jakie bolonki posiadasz  oczywiście fotki własne a nie katalogowe.

Zdradzę tylko, że posiadam wędkę Colmic Tindal Bolognese 500 (5kg udźwigu, do 50 g CW). 2 pozostałych nie wymienię, gdyż nie chcę abyś mnie kopiował :).

Obawiam się kolego że jesteś fachowcem tylko w internecie i posiadasz tylko to co akurat znajdziesz w katalogach .Bolonki służą do łowienie  w rzece i zazwyczaj  zaczynają się o od 6m  przelotki na wysokich stopkach .A tak przy okazji brak Ci kultury że ubliżasz pozostałym  .Dalej czekam na te bolonki w realu jakie posiadasz  (fotki własne ). (2015/02/08 12:53)

JKarp

A ja znalazłem taką bolonkę: Yad La Spezia Bolo >30g Cw. http://www.yad-fishing.de/produktdetail/product/la-spezia-bolo.htmlCzytałem opis testu tej wędki: najlepsza do dużych leszczy i świnek w nurcie,ale dobrze radzi sobie też z karpiem czy brzaną.Nie wyobrażam sobie żeby taką wędką nie wyciągnąć lina.Wędka jest czarna, ma stonowaną barwę a nie kurwa w ciapki i sino-papuziane kropki tak jak te niektóre   polskie patyki.

W przeciwieństwie do Ciebie ja ten kij miałem w rękach jak sprzęt YAD był dostępny w Polsce. Miałem je w sklepie.
A dostawcą tych wędek była mało znana hurtownia:http://fishkat.infowm.pl/main.php?fid=204&pg=2&kt=410&skt=662&pos=4270&sid=883cb1d7d1d1366ed730bc7b205b645b#gora
Nie wiem czy oferta jest aktualna i czy rzeczywiście są te kije w tym sklepie ale gdyby były brać i nie pytać.Te wędki są zdecydowanie lepsze niż w podobnej cenie Jaxony, Kongery, Mikado i pewnie wiele innych firm.JK
(2015/02/08 12:56)

użytkownik149822

Pozdrawiam.

Nie wiem , pojęcia nie mam .

To nic, ja też nie łowię salmonidów. Pozdrawiam. (2015/02/08 14:06)

użytkownik149822

Zdradzę tylko, że posiadam wędkę Colmic Tindal Bolognese 500 (5kg udźwigu, do 50 g CW). 2 pozostałych nie wymienię, gdyż nie chcę abyś mnie kopiował :).

Obawiam się kolego że jesteś fachowcem tylko w internecie i posiadasz tylko to co akurat znajdziesz w katalogach .Bolonki służą do łowienie  w rzece i zazwyczaj  zaczynają się o od 6m  przelotki na wysokich stopkach .A tak przy okazji brak Ci kultury że ubliżasz pozostałym  .Dalej czekam na te bolonki w realu jakie posiadasz  (fotki własne ).

Nikomu nie ubliżyłem w tym wątku, nie zrobiłem tego  tak naprawdę nigdzie.Mylisz się. (2015/02/08 14:07)

użytkownik149822

Obawiam się kolego że jesteś fachowcem tylko w internecie i posiadasz tylko to co akurat znajdziesz w katalogach .Bolonki służą do łowienie  w rzece i zazwyczaj  zaczynają się o od 6m  przelotki na wysokich stopkach .A tak przy okazji brak Ci kultury że ubliżasz pozostałym  .Dalej czekam na te bolonki w realu jakie posiadasz  (fotki własne ).

To na Twoje zamówienie mam robić fotki? Wybacz Kolego, ale nie mam 5 lat, żeby się w coś takiego bawić.Mogę się powygłupiać, poprzekomarzać, mam słabsze chwile  i momenty zwątpienia - jednak bez względu na to, nie tracę kontaktu z rzeczywistością i pamiętam ile mam lat. Słyszałeś o wędce Cormoran Match Master XTR 450 5-50 g cw? Nie dostaniesz już tej wędki nigdzie, nie jest to wprawdzie bolonka a kij do sbirolino - jednak posiada on szczytówkę z pełnego węgla- wyciągniesz nim karpiszona, lina a według producenta - nawet sandacze daje się łowić przy jej pomocy. To już dwie, reszty nie zdradzam ,żebyś mnie kopiował :). (2015/02/08 14:19)

użytkownik149822

Obawiać to się możesz, wiesz... Co to w  ogóle za bezsensowne spekulacje : "Fachowiec  tylko w internecie itd"? Zląduj człowieku na ziemię - co w  ogóle wiesz na mój temat? Znasz mnie? Rozmawiałeś kiedyś ze mną? Po co te zaczepki? Bolonki mogą zaczynać się od 5m, nie ma takiej reguły,że bolonka to kij wyłącznie od 6m wzwyż. (2015/02/08 14:23)

użytkownik149822

Takie wpisy potrafią naprawdę rozsierdzić najspokojniejszych! Pokaż mi choćby jeden wpis, gdzie komuś ubliżam! Pokaż mi ten wpis a przeproszę tę osobę! I to ja  czekam na  to aż pokażesz mi wpis, gdzie komuś ubliżam. A co do mojego poziomu kultury to wielkie g$ wiesz  o mnie -  a tym bardziej na temat mojego wychowania czy kultury. Pokaż mi  taki wpis - nie licząc odpowiedzi na wpisy tego trolla Moskvicza, który jako pierwszy zaczął wysyłać inwektywy pod moim adresem.
(2015/02/08 16:34)

Moskvicz

Proszę uprzejmie, wszystkie wypowiedzi nacechowane co najmniej ironicznie:
"Typowo niedzielne łowienie: byle jak i byle na co."
"Czynisz tak z wygody lub braku umiejętności - albo jednego i drugiego."
"Konstrukcja tego zestawu to wędkarskie przedszkole, więc nie wiem skąd te laudacje pod swoim adresem bo to przecież nic wielkiego"
"więc po się tu produkujesz?"
"Kup sobie okulary, będzie lżej."
"Że, dukasz a nie czytasz- nie moja w tym wina.Lepiej przejrzyj swoje "klarowne" wpisy. Prawie każdy wywód zaczynasz z małej litery, błędów też tam nie brakuje."
A rzucać drogi kolego to się Ty zacząłeś po mojej uwadze, żebyś łaskawie raczył edytować swoje wpisy - temat będzie wtedy czytelniejszy. Bo w tym momencie 3/4 to Twój monolog (z samym sobą na dodatek) i nic więcej.
Proszę podaj przykłady moim wypowiedzi, które to zaczynam z małej litery, a w których to jednocześnie popełniam również zarzucone przez Ciebie błędy :)
(2015/02/08 16:52)