Łowienie linów i leszczy na bata

/ 5 odpowiedzi
Na co łowić karasie Liny i Leszcze na bata 4m. Mało łowie na bata a jest w szafie to na wakacje biore polećcie co i jak łowić czym ewentualnie nęcić
u?ytkownik102837

Na co łowić karasie Liny i Leszcze na bata 4m. Mało łowie na bata a jest w szafie to na wakacje biore polećcie co i jak łowić czym ewentualnie nęcić

Na bata 4m chcesz łowić takie ostrożne ryby jak np. liny? Oj ciężko będzie. Na wędzisko tej długości to możesz sobie ukleje połowić i ewentualnie małe karaski w oczku. Do łowienia leszczy jest potrzebne długie wędzisko 7, 8m ponieważ ryby te żerują najczęściej na większych głębokościach, na dodatek do tego najlepiej przydała się łódka ponieważ z brzegu też może być cienko. To tyle na temat kija.

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/07/10 22:08)

DanielB29

Na bata 4m chcesz łowić takie ostrożne ryby jak np. liny? Oj ciężko będzie. Na wędzisko tej długości to możesz sobie ukleje połowić i ewentualnie małe karaski w oczku. Do łowienia leszczy jest potrzebne długie wędzisko 7, 8m ponieważ ryby te żerują najczęściej na większych głębokościach, na dodatek do tego najlepiej przydała się łódka ponieważ z brzegu też może być cienko. To tyle na temat kija.

Pozdrawiam Boczny Trok

ja w sobote złowiłem lina 25 cm na bata 6 m, innym razem karpik 32 cm na bata 5 m  i leszczyki takie po 30 i 35 cm tez łowiłem. Ciezko bylo ale pomalu pomalu dalem rade. (2014/07/10 22:50)

Artur z Ketrzyna

Na to samo co na wyrzutkę.... i podobnie tyle że masz ograniczony zasięg...

Ważne byś tym wędziskiem mógł wędkować tam gdzie ryba żeruje, nie płosząc ich. I by zestaw był dostosowany do ryby i warunków na łowisku. (2014/07/10 23:24)

kopie1

Chcąc łowić liny na takie krótkie wędzisko polecał bym miejscówkę z kapelonamia a nęcić grubo pęczak pszenica kukurydza ewentualnie groch u mnie się sprawdza tylko że mam bata 5 (2014/07/11 13:26)

joachim-piwek

Oj nie przesadzaj. Leszcze to kolega łowi z pomostu po 30 cm na bata 3 m :) A liny kiedyś łowiłem i mi się zerwały takie gdzieś z 30 cm.  właśnie na bata 3,5 m ( Łowiłem dla zabawy uklejki) (2014/07/11 18:17)