Łowienie karpia i amura na małym stawku

/ 3 odpowiedzi
Witam,
Jutro wybieram się na rybki na staw znajomego. Staw ok. 25x15m. 300 sztuk karpia 0.5 - 4kg. i ok. 50 amurów w tej samej wadze. Jedno ok. metrowe skupisko lilli i taki zatopiony krzaczek - prócz tego nie ma roślinności. Dno muliste, głębokość do 1,5m. Mnóstwo karasi ( dłoniaczki ). Jak łowić te karpie i amury, już kilka sztuk złapałem na skórke z powierzchni ale jest ciężko bo karasie obskubują przynęte. Na kukurydzę jest cięzko z braniami. Czekam na jakieś rady i metody.
Pozdrawiam i z góry dzięki.
Dziunik


Cześć, proponuje podglądnij zestaw z proteiną na necie jak zakładać, bo skoro piszesz ten wątek to pewnie, o tym słyszałeś,ale nie wierzysz w tę metodę, a warto spróbować, na drugą wędkę załóż mocno z 1,5 godziny gotowaną kukurydze, będzie mocno twarda, co utrudni zdjęcie jej z haka, ugotuj ją z cukrem wanilinowym, 2 kolby i jeden cukier wystarczy na cały dzień łowienia na pewno i nęcenie. (2012/07/24 14:33)

Dziunik


proteiny kup w co najmniej 3 smakach, proponuje moje ulubione, wanilia truskawka kokos,

ja też łapałem na takim stawiku koło kuźnicy Czeszyckiej, i ja łapałem głównie na kukurydze, łapałem bardzo dużo karasi ale trafiły się i 5 kilowe karpie i mój największy amur 4,8 kg, z mojego doświadczenia wynika tylko proteina działa wybiórczo, zwłaszcza jeżeli używasz kul około centymetra, lub większych. ale w tedy spada ilość brań, ale te które są przy dobrych umiejętnośćiach gwarantują niezapomniane przeżycia.

co do amura, ja łapałem amury na kukurydze na delikatne spławiki, przynęta ustawiona na gruncie. ale spróbuj groszek lub soczewice, powinny dać jakiś efekt.

Pozdrawiam. (2012/07/24 14:42)

zibipilkarz


Na takich stawach dobra skórka ale piszesz że odpada. Spróbuj może na trzy kukurydze z zapachem i twarde żeby były. Karp może siedziec blisko lilii , zanęc niedaleko nich i powinno byc ok. Żadnej gwarancji bo zależy czy ryba będzie chodzic (2012/07/24 21:08)