Łowienie karpi na łowiskach PZW

/ 3 odpowiedzi
Witam.  Przygodę z karpiami zacząłem około 2 lata temu przez ten okres kilka razy uderzyłem na wodę PZW z niepowodzeniem ;/ Ogólnie łowię na stawie prywatnym na metodę i efekty są, ale wiadomo "staw prywatny" :) Na tym stawie którym chcę łowić znajduje się w Torkach (Torki) Okolice Przemyśla Powiat podkarpacki. Staw ma około 3h Woda czysta tylko jedyny problem są tam glony po wyciągnięciu koszyka zebrałem całe 3 wiaderko glonów :D Wszystko zależy w jakie miejsce się rzuca. Niestety nie mam echo sondy żeby sprawdzić płycizny i głębiny.

Część tego stawu jest Jakiegoś koła i nie można tam chodzić :D Dlatego chciałbym się was poradzić czy pozostać przy metodzie i stosować kulku Pop Up czy może coś jeszcze innego :D A może zwiększyć włos. :D Sam nie wiem :D Gdyby ktoś mógł mi doradzić w doborze zestawu (koszyk,przypon,haki itd.) jestem trochę mało doświadczony czego nie da się ukryć :D dlatego od czego zaczynać połów na takim stawie  ? To są moje przynęty.
Pellety 12mm Stalomax.:
Morwa
monster Fruit
Truskawska-Ryba
Super Krewetka
wątroba
banan
Halibut
Super Ochotka
Super Morwa
Kukurydza
Super Halibut
Tuti Frutti
truskawka 12mm
Kulki:
12mmbanan
18truskawska pop up
18 tutifrutti
18halibut
18 scopex
18 Ananas
18 Słodka kukurydza
10 Owocowa bestia tandem Baits
10 tutti Frutti Pop Up 
10 Truskawska Kremowa Tandem baits
Sztuczne:
Biały robak Prologic
Esp Kukurydza żółta i Czerwona

Napisałem się tego trochę Może nie potrzebne gdyby ktoś był w stanie mi pomóc byłbym bardzo wdziędzny aaa zapomniałem dodać że do metody stosuję różnego rodzaju pellety 2mm i zanęty z trapera :D 

u?ytkownik130601


Zig-rig,albo zestaw powierzchniowy w oparciu o kretlik,śrucinke max3g ,plecionke np 0,18 o dlugości takiej jak głębokość danego zbiornika,duży hak nr 2 a jako przyneta hmmm cos co pływa nawet chleb!!!! Ja na to stawiam. (2015/08/10 20:40)

SzalonyRybak


A mógłbyś mi powiedzieć jak złożyć taki zestaw ? :D (2015/08/10 21:37)

u?ytkownik130601


Jeżeli na tym łowisku jest max 2 m głębokości to ucinasz 220cm plecionki,następnie zawiązujesz hak węzłem bez węzła,możesz z włosem możesz bez,twój wybór. Z drugiej strony zawiązujesz krętlik szybko zlączke bądź agrafke szybkozlączke,nałuż na plecionke kawałeczek rurki antysplątaniowej,na rurkę antysplątaniową załuż śrucinke max 3 g. Śrucinka wyznaczasz sobie głębokość plywalności twojej przynęty. Przypon już masz. Mój zestaw na mojej wodzie wygląda tak: przypon 1,5m,ciężarek centryczny na leadcoure 1,5m. (2015/08/11 19:47)