Łowienie karpi w niedużej rzece.

/ 14 odpowiedzi
Proszę o porady(sprzęt,nęcenie,przynęty,wybór miejsca)?
luzy


Polecam jakiś średni feederek taki do 120g koszyk kwadratowy waga zależna od uciągu ale najlepiej 40-60 g zanęta może być na "karpiowate". Haczyk 4-6 na niego kilka białych robaków. Miejsca raczej spokojne głębokie o jak najsłabszym nurcie z tworzącą się cofką. (2013/04/07 20:42)

luzy


Szrynper niewielkie rzeki często znajdują się w bliskiej sąsiedztwie  z stawami hodowlanymi.
W tamtym roku miałem sytuacje że na niewielkiej rzece Skawie okolice Zatora karpie brały jak szalone w ciągu godziny złapałem ok 20 sztuk. To już wiesz z kąt biorą się karpie w rzece jak nie to Ci powiem- najczęściej z przerwanej grobli stawu hodowlanego. (2013/04/07 21:03)

tinca


Witam.Nie wiem o jak nie dużą rzeczkę chodzi,ale z mojego doświadczenia wyniesionego z połowu Karpi w Nysie Łużyckiej wynika że:karp bierze bardzo agresywnie(mając załączony wolny bieg w kołowrotku ,potrafia wyrwać wędkę z podpórek),idzie w krzaki przy brzegu lub w mocny nurt jeśli taki jest w pobliżu(sugeruje więc dosyć mocny sprzęt aby można było karpia przytrzymać na siłę),jako przynęte stosuje kanpkę,czerwony z kukurydzą ale i na białe też biorą,miejsca w których łowiłem to wolne odcinki i ujście mniejszej rzeczki do Nysy,zanęta na bazie kukurydzy.To tyle ode mnie.Pozdrawiam (2013/04/07 21:21)

buba0sparx


 Musisz znaleźć jakieś zakola lub zatoczki gdzie nurt zwalnia lub staje się praktycznie zerowy tam pewnie Karpie będą szukać schronienia. Ryby te, również bardzo często wybierają miejsca obok jakiś zawad gdzie  czują się bezpieczne , tam właśnie bym nęcił .Jeśli dopiero zaczynasz, możesz na początek zastosować gotowaną kukurydzę z konopiom . Dobrym sposobem jest nęcenie o podobnych porach i w równych ostępach czasu. Zapewniasz wtedy rybie swojego rodzaju stołówkę i jeśli przyzwyczaisz ją do takiego pokarmu to ona będzie coraz mniej szukała go gdzie indziej. Ale żeby  nastawić ją jedynie na pobieranie twojej zanęty trzeba zacząć bawić się w nęcenie kulami i to kulami raczej robionymi samemu . Samemu robiąc kulki jesteś w stanie zapewnić kompleksowy pokarm dla karpia , wszelkie składniki potrzebne mu do życia , jeśli znajdą się w kulce to nie będzie on zmuszony szukać go w innych źródłach .
http://gkkhotrod.blogspot.com/ (2013/04/08 07:20)

pavel-93


Gdybym kierował się ideologią szrynpera nigdy nie złowił bym węgorza, który jest moją ukochaną rybą. Ale nie chcę się kłócić. Róbmy swoje. Sorry (2013/04/08 19:49)