Zaloguj się do konta

Łowienie karpi z gruntu.

utworzono: 2012/10/29 19:53
lewy98

Mam zamiar na następny rok 2013 od czerwca do sierpnia zasadzić się na amura może jak się trafi karpia.Zamierzam łowić na kulke proteinową o zapachu banana rozmiaru 20 mm przy czym nęcić suszonymi plastrami banana w dość dużych ilościach słyszałem że są bardzo dobre na amura, a na kulke bananową dobrze bierze amur na akwenie na którym będę łowił. Proszę o wasze komentarze i porady. [2012-10-29 19:53]

piotrcarp

Na amura zdecydowanie jest lepsza kukurydza gotowana moim zdaniem no i sypac trzeba i to sporo bo amur to zarlok i lubi se pojesc a jeszcze lepsza jest kiszona.
[2012-10-29 19:30]

Imatyta

Mam zamiar na następny rok 2013 od czerwca do sierpnia zasadzić się na amura może jak się trafi karpia.Zamierzam łowić na kulke proteinową o zapachu banana rozmiaru 20 mm przy czym nęcić suszonymi plastrami banana w dość dużych ilościach słyszałem że są bardzo dobre na amura, a na kulke bananową dobrze bierze amur na akwenie na którym będę łowił. Proszę o wasze komentarze i porady.


Ja mam około 30kg mirabelek zamrożonych z których robię wino. Podobno na amura najlepsze są mirabelki. Niestety w tym roku nie miałem szansy tego wypróbować, ale raz do zanęty dodałem sporo mirabelek na zbiorniku gdzie kilka dni przed ktoś wyłowił metrowego amura. Coś mi nieźle brało a gdy zaciąłem wędka wygięła się na maksa, więc ta ryba musiała mieć swoje rozmiary. Niestety po 6 metrach holu siłowego :P bo niestety nie chciałem dać rybie pola manewru ze względu na zaczepy, pękła mi żyłka (Jaxona :P). Nie wiem czy to amur ale tak niezłego brania i ryby na haku na tym zbiorniku nigdy nie miałem. W następnym roku zdecydowanie będę nastawiał się na Amury i do póki nie będzie świeżych mirabelek to będę dodawał te mrożone. Niestety mrożonej na haczyk nie nabijesz, więc jako przynętę proponowałbym kuku. [2012-10-30 15:10]

lewy98

Kukurydzy trzeba dawać bardzo dużo gdyż aby dobrze zanęcić trzeba w pierwszy dzień wsypać jakieś 5 kg do tego musi być miękka tak aby była szybko strawna w następne dni można mniej jak już podejdą większe ryby.W dodatku należ necić w jednym punkcie a ja nie mam za bardzo jak. [2012-10-31 15:33]

ja nęcąc łowisko robiłem w tym roku testy , wsypałem 2 wiadra 10l. kukurydzy , po trzech godzinach popłynąłem pontonem sprawdzić co jest grane , na dnie nie było nawet ziarnka . potrafią sobie podjeść :).
[2012-10-31 17:34]

piotrcarp

Mozesz necic np. rakieta lub kup cos takiego https://www.youtube.com/watch?v=7zOo4LSkKTM i po problemie
[2012-11-04 22:21]

bartosz-kluz

kiwi=killer na amuryD;
[2012-11-19 18:40]