Łowienie karasi i linów w stawie

/ 8 odpowiedzi
Witajcie
W mojej okolicy jest dość spory staw o średniej głębokości 1,5m 2m dość mocno porośnięty roślinnością wodną,ale są miejsca gdzie jest dość czysto. Występujące gatunki w nim do Karaś Złocisty ,Lin,Płoć,Wzdręga i Okoń.Moje pytanie brzmi jak dobrać się do Karasia i Lina na takim typie łowiska? Próbowałem spławikiem na różnym gruncie od 50cm do 2m na przynęty białe robaki, kukurydza czerwone i kanapki zawszę kończy się to fiaskiem gdyż kończy się to przeważnie wzdręgą lub większą płocią. Co robić by skusić karasia czy lina? Grunt niestety odpada na tym łowisku bo jest mocno zarośnięte.Jak nęcić by sprowokować go do brania?Jakie przynęty? Jaki grunt mógł by być dobry? Dodam,że w tym roku byłem tam paręnaście razy i moje staranie kończą się wzdręgą i płocią a widziałem już wielokrotnie jak na tym łowisku spławia się ładny karaś czy też lin. Pozdrawiam was i czekam na porady.
Jakub Woś


Karasia i lina ciężko pogodzić. Karaś nie potrzebuje wiele nęcenia. Zazwyczaj łowi się go w toni lub tuż nad dnem. Na przynętę biały robak lub pinka. Lina natomiast można ładnie znęcić. Kuku i siekane rosówki i wkońcu się zjawi. Lina łowi się głównie z dna. Jedna i druga ryba lubi jak w pobliżu jest zielsko. (2016/08/02 18:59)

pstrag222


Jesli w łowisku jest duzo okonia to rosówka da odwrotne korzysci.
Nie neć sypkim towarem ,a grubszym, kuku, pęczak .
Karaś tez lubi zjeść i czesto żeruje razem z linem .
Łowiąc na dwie wedki system roślinna zwierzęca, możesz spokojnie stwierdzić co rybkom samkuje.
Nie łam sie kiedy lin wpłynie w łowisko reszta drobnicy ucieknie (2016/08/02 21:31)

mossak


Spróbuj w nocy ja mam tylko efekty nocą,Mam wyczyszczone miejsce regularnie karmie i lowię od 21 do 5 powodzenia, (2016/08/05 07:43)

dominika-cizewska


ja łowie na chleb z wiórkami kokosowymi własnie w takim stawie i jakieś branią są :) (2016/08/06 11:07)

adrian-bergandy


Otóż ostatnio znów powróciłem do łowienia na owym stawie ( kilka zasiadek) Jeżeli chodzi o wędkowanie w nocy byłem dwa razy w godzinach mniej więcej od 18 do 6 rano( kilka płotek i wzdręgi małe) wędkowanie na spławik i próba gruntu na spławiku od 0,5m do 3,0m i tak jak piszę tylko wzdręgi ewentualnie płoć a lina ,karasia brak;/ Nawet gdy grunt jest zwiększony  do np. 2m potrafi nic nie brać 2-3h i nagle z takiego gruntu wzdręga lub wspomniana płoć. Podobnie było ostatnio w dzień( kilka dniówek) plus próbowanie na feederka i też nic zero lina ,karasia.Przynęty,które stosuję to białe robaki często kanapka białe plus kukurydza, sam czerwony,pęczak, pinki a nawet ostatnio mała proteina i nic.Stanowisko dość obficie nęcone gruba zanęta linowo karasiowa plus atraktyzatory np. scopex posiekane robaki, kukurydza czy też pelet nie przyciąga oczekiwanych żerowań ryb na stanowisku. Tylko na krótko wchodzi lin,którego jest cięzko sprowokować do brania. Co w takim wypadku robię źle? Czego powinienem spróbować? Jakieś sugestie, porady? Ps.Ryby ,o których mowa na pewno są w łowiku  gdy w ciągu dnia widać spławianie tuż wygrzewanie się dorodnych linów czy karasi na powierzchni.  (2016/08/23 20:59)

kamil-strojny


Mam pytanie.Czy karasia lub leszcza da się zanecic do danego miejsca w 1 dzień (na samą kuku).Prosze o szybką odpowiedz i Pozdrawiam. (2016/08/29 18:13)

Jędrula


Mam pytanie.Czy karasia lub leszcza da się zanecic do danego miejsca w 1 dzień (na samą kuku).Prosze o szybką odpowiedz i Pozdrawiam.

  Szybka odpowiedź - da się! (2016/08/29 20:57)